wtorek, 8 października 2013

Joanna Chmielewska nie żyje

Źródło: www.chmielewska-czytajmy.info

Wczoraj zmarła Joanna Chmielewska, jedna z najpopularniejszych autorek polskich powieści kryminalno-obyczajowych, takich jak "Lesio", "Wszystko czerwone" czy "Skarby". O śmierci pisarki poinformowało Wydawnictwo Klin, w którym ukazały się Jej ostatnie książki. 

Autorka powieści sensacyjnych, komediowych, a także wielu książek dla dzieci i młodzieży zmarła w wieku 81 lat.

Była niewątpliwie najpopularniejszą współczesną polską pisarką. Łączny nakład jej powieści w Polsce przekroczył 6 mln egzemplarzy, a w Rosji - gdzie uważana jest za najpoczytniejszą pisarkę zagraniczną - 8 mln.
Strasznie mi smutno. Pani Joanna i Jej książki towarzyszyli mi od dzieciństwa. Mam 5 wydań mojego ukochanego "Lesia". Wszystkie zdarte, sczytane, trzymam jak relikwie, nawet te sprzed ponad 20 lat:). Do wielu książek Pani Joanny wracam co roku. I mimo, że znam je na ogół na pamięć, uwielbiam je czytać i cały czas mnie wprawiają w doskonały humor. I za to pisarce z całego serca dziękuję. 
Zgadzam się z Nią, a dokładnie z tym, co powiedziała w jednym z wywiadów...że za rozweselanie społeczeństwa powinna dostać Nobla. 
Moja recenzja - Wszystko czerwone 

7 komentarzy:

 1. Strasznie smutna wiadomość, do tej pory jestem w szoku, bo jej książki uwielbiam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dowiedziałam się wczoraj wieczorem. Nie jestem fanką jej powieści, ale jednak smutno, że nie będzie już nowej historii napisanej przez Joannę Chmielewską.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zawsze taka wiadomość jest smutna, ale pociesza fakt, że spuściznę po sobie pozostawiła dużą. Osierociła wprawdzie fanów, ale nie pozostawiła ich samych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągle nie mogę w to uwierzyć. To wiadomość, jakiej bardzo długo jeszcze nie chciałam usłyszeć...

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzisz ja zawsze uważałam, że z jej poczuciem humory, podejściem do życia i ilością wypalanych papierosów to ona setki co najmniej dożyje.

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.