sobota, 9 lutego 2013

Czechy i Słowacja

Wydawnictwo Wiedza i Życie, Okładka usztywniana, 448 s., Moja ocena 6/6
Seria Przewodniki Wiedzy i Życia wydawana na licencji znanej na całym świecie angielskiej oficyny – Dorling Kindersley, to niezwykle wysoki poziom edycji oraz gwarancja doskonałej jakości pod względem merytorycznym.
Przewodniki te towarzyszą mi w podróżach od wielu lat i wielokrotnie służyły nieocenioną pomocą.
Tym razem wybór mój padł na przewodnik Czechy i Słowacja. Chociaż przez oba te kraje jeździmy kilkakrotnie każdego roku, to ze Słowacji znam Bratysławę i okoliczne winnice, a z terenu Czech Mikulov i Znojmo, czyli miasta graniczne na trasie Czechy - Wiedeń) i Brno, miasto z przepiękna starówką, przez które każdorazowo jadąc do Włoch czy Wiednia przejeżdżamy.
Aż wstyd się przyznać, ale w ogóle nie znam Pragi. Tzn. byłam w tym mieście na wycieczce w LO więc ładnych kilkanaście lat temu. W tym roku postanowiliśmy z mężem, że musimy chociaż na 2-3 dni pojechać do Pragi. Ponieważ planujemy wyjazd indywidualny, przewodnik będzie nam nieocenioną pomocą.
Każdy z przewodników serii Wiedzy i Życia pokazuje, to co inne tylko opisują. Zawiera liczne zdjęcia, ilustracje i mapy, które za każdym razem są wykonane specjalnie do danego przewodnika. Ten konkretny przewodnik zawiera także liczne smaki i smaczki Czech i Słowacji, anegdoty, ciekawostki i przydatne informacje. 
Bardzo dokładnie opisany jest każdy z regionów tych krajów. Sporo miejsca poświęcone jest także opisom obyczajów, kultury, historii i tradycji regionów. W przewodniku znajdują się także tabelki z najważniejszymi świętami i festiwalami tematycznymi, które pozwolą osobom zainteresowanym zaplanować wyjazd w odpowiednim czasie.
Unikatowe przekroje i plany najciekawszych obiektów na pewno ułatwią indywidualne zwiedzanie i pokażą to, czego niejedokrotnie nie widać gołym okiem. 

Poza tym w przewodniku znajdziemy duży wybór hoteli i restauracji. Propozycje aktywnego wypoczynku i tras krajobrazowych. Praktyczne porady, co warto zobaczyć, jak i gdzie odpocząć oraz dobrze zjeść pomogą zaplanować niezapomnianą wycieczkę.

 
Przewodniki tej serii zachęcają do fascynujących podróży po całym świecie. Dostarczają turyście informacji dotyczących sztuki i kultury. Zwiedzanie ułatwia każdorazowo ponad 1000 kolorowych zdjęć, liczne plany i mapy.
Czy przewodnik Czechy i Słowacja przyda nam się w planowanej wyprawie dam znać za jakiś czas...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.