czwartek, 14 lutego 2013

Dla wielbicieli prozy Elizabeth Gaskel, Debbie Macomber i Leopolda Tyrmanda...zapowiedż...

13 marca nakładem Wydawnictwa MG ukaże się niepublikowana dotąd w Polsce powieść tej autorki...

Tytułowa bohaterka, Ruth Hilton, to młoda dziewczyna, sierota, która zarabia na swe utrzymanie jako szwaczka. Kiedy traci posadę i dach nad głową, oczarowany jej urodą i skromnością dżentelmen, proponuje dziewczynie schronienie i pociechę. Szczęście nie trwa długo, zdruzgotana i zhańbiona Ruth otrzymuje jednak szansę na nowe życie pośród ludzi, którzy ofiarują jej miłość i szacunek. Kiedy Bellingham ponownie wkroczy w życie Ruth, dziewczyna zmuszona będzie dokonać niemożliwego wyboru pomiędzy akceptacją ze strony ogółu a osobistą dumą.

Elizabeth Gaskell (autorka tak znanych powieści jak Północ i południe czy Żony i córki) kreśli pełen współczucia portret "kobiety upadłej", śmiało

przeciwstawiając go ówczesnym poglądom na temat tego, co grzeszne i nieprawe.
Pierwsze polskie wydanie!


 21 marca nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się nowa powieść bardzo u nas lubianej Debie Macomber....

Miłośniczki Roku w Poziomce, Domu nad rozlewiskiem i Pensjonatu Sosnówka zakochają się w tej pełnej ciepła i pozytywnej energii powieści o życiu w małym amerykańskim miasteczku.
Kiedy Jo Marie Rose, po śmierci męża - żołnierza w Afganistanie, postanawia opuścić Seattle i poprowadzić dom gościnny na prowincji, ostatnią myślą, jaka może jej przyjść do głowy, jest ta, że znajdzie swoje miejsce na ziemi, a ludzie, którzy są nieszczęśliwi, nauczą ją być szczęśliwą. I że na miłość nigdy nie jest za późno. Bo życie zawsze daje drugą szansę.
Pensjonat nad Różaną Zatoką to polski debiut królowej współczesnego romansu, Debbie Macomber, której książki sprzedały się w nakładzie ponad 140
milionów egzemplarzy, regularnie pojawiają się na listach bestsellerów USA Today czy New York Timesa i są podstawą adaptacji telewizyjnych.

 06 marca nakładem Wydawnictwa MG ukaże się kolejna pozycja autorstwa uwielbianego przeze mnie Leopolda Tyrmanda...

Ta książka nie ma pretensji naukowych, ani publicystycznych, ani dziennikarskich. Ma pretensje literackie. Mimo to nie jest ani beletrystyką, ani literackim esejem. Jest ona pamfletem na komunizm, zamierzonym przejaskrawieniem istniejącej rzeczywistości. Uważam komunizm za najgorszą plagę jaka spotkała ludzkość i żywię głęboką nadzieję, że książka ta odzwierciedla moje uczucia w odpowiednim stopniu. Czy znaczy to, że pamflet wykrzywia prawdę? Ani trochę. Komunizm jest zjawiskiem, wobec którego obiektywizm, jako metoda wyjaśniająca, jest śmieszny w swej nieporadności. Uważam, że pamflet jest jedyną - przynajmniej na razie - metodą prawidłowego wyjaśniania komunizmu. Moim zdaniem, książka
moja jest prawdziwsza od setek obiektywnych rozpraw i pewny jestem, że miliony ludzi zgodzą się ze mną.
Życie w komunizmie jest piekłem, ale nie dla wszystkich. Jest piekłem dla ludzi dobrej woli. Dla uczciwych. Dla rozsądnych. Dla chcących pracować z pożytkiem dla siebie i dla innych. Dla przedsiębiorczych. Dla tych, którzy chcą coś zrobić lepiej, wydajniej, ładniej. Dla tych, którzy chcą rozwijać, wzbogacać, pomnażać. Dla wrażliwych. Dla prostolinijnych i skromnych. Natomiast dobrze prosperują w komunizmie głupcy nie dostrzegający własnej marności i śmieszności. Doskonale powodzi się służalcom, oportunistom i konformistom; wiedzie im się tym lepiej, że mogą nie robić nic, albowiem i tak nie sądzą, że należy coś robić w zamian za serwilizm - czują się zwolnieni z wszelkiej odpowiedzialności co wzmaga ich znakomite samopoczucie.
Leopold Tyrmand.9 komentarzy:

 1. Szczególnie ciekawi mnie " Ruth". Lubię książki Elizabeth Gaskell, także będę wyczekiwać jej z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Ruth" Elizabeth Gaskell wędruje na listę do kupienia. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja już zacieram rączki i przecieram oczki, by zabrać się za gaskell :) pozdrawiam !

  www.kreatywneteksty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Zapowiada się wiosenna uczta literacka, tylko kiedy to wszystko przeczytać?:)

   Usuń
 5. "Ruth" kojarzyć będzie mi się do końca życia z "Niemcami"... A tytuły dosyć ciekawe, hm hm...
  ***
  www.zaslodkakawa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza i druga wydaje mi się szczególnie interesująca :)

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.