środa, 20 listopada 2013

2 zapowiedzi Wydawnictwa Magnum...
·       Liczba stron: 320
·       Format: 153 x 234 mm
·       Oprawa: twarda z obwolutą
·       ISBN: 978-83-63986-45-2
·       Data wydania: 27 listopada 2013
·       Cena detaliczna: 49,90 zł (w tym 5% VAT)
 
Jeśli Amsterdam jest szalony, prawdą jest też, że to miasto, choć niewielkie w porównaniu ze światowymi metropoliami, wywarło na świat współczesny wpływ tak wielki, jak chyba żadne inne, a jego znaczenie dla dziejów Stanów Zjednoczonych w szczególności sięga samych korzeni amerykańskiej historii.
Russell Shorto
Amsterdam


Biografia miasta słynącego z kanałów, rowerów, szlifierni diamentów, znakomitych kolekcji malarstwa, a także niezwykłej tolerancji władz dla wszelkiej odmienności, zakazanych używek i prostytucji. Autor w fascynujący sposób opowiada o historii i dniu dzisiejszym miasta, w którym mieszka od wielu lat. Są w tej książce także barwne portrety związanych z Amsterdamem sławnych ludzi, m.in. Spinozy, Rembrandta, Kartezjusza, van Gogha oraz Anny Frank.


Z fascynującej przeszłości miasta Shorto wywołuje tolerancyjnego ducha dzisiejszego Amsterdamu, z jego dzielnicami czerwonych latarni i palarniami marihuany. To opowiedziana ze znawstwem historia miasta nowych, szokujących swobód i twardych ludzi, którzy je wywalczyli.
„Publisher’s Weekly”


Dynamiczna opowieść o tętniącym życiem europejskim mieście i tradycjach społecznego, politycznego i gospodarczego liberalizmu, które przekazało ono światu zachodniemu… Książka napisana z werwą i znajomością przedmiotu, znakomicie się czyta.
„Kirkus Reviews”


Wspaniała książka Russella Shorto to pasjonująca historia jednego z najbardziej niezwykłych miast świata. To także ciekawa opowieść pełna znakomicie nakreślonych postaci i oszałamiających idei, które uczyniły Amsterdam kolebką liberalizmu w jego wielu wcieleniach.
Katrina van den Heuvel
redaktor i wydawca „The Nation”


Russell Shorto kocha Amsterdam, ja kocham jego książkę.
Job Cohen
były burmistrz Amsterdamu

 
Ron Chernow
TYTAN
Życie Johna D. Rockefellera

tłum. Krzysztof Obłucki

·       Liczba stron: 216
·       Format: 153 x 234 mm
·       Oprawa: broszurowa
·       ISBN: 978-83-63986-44-5
·       Data wydania: 28 listopada 2013
·       Cena detaliczna: 39,90 zł (w tym 5% VAT)


Biografia najbogatszego biznesmena, przemysłowca i filantropa swoich czasów, pierwszego w historii miliardera. Uosabiał amerykański mit człowieka startującego w biznesie od zera, który dzięki nadzwyczajnej oszczędności, pracowitości i odwadze w podejmowaniu bezprecedensowych przedsięwzięć zbudował w drugiej połowie XIX wieku naftowe imperium i potęgę swojego rodu. Nie liczył się z rządowymi przepisami, ignorował konkurencję, a stosowane przez niego reguły gry ekonomicznej jeszcze dziś mogą być interesujące dla ludzi rozpoczynających karierę w świecie biznesu.


Ron Chernow, tak jak oczekiwaliśmy, podarował nam nieprzeciętną biografię człowieka biznesu.
„NEW YORK OBSERVER”

Biografia, która ma wiele najlepszych cech powieści… Wspaniała, pasjonująca lektura.
„New York Times”

Ron Chernow napisał frapującą biografię jednego z najsłynniejszych ludzi w historii amerykańskiego biznesu… Biznes potrzebuje więcej takich książek jak „Tytan”.
„Newsday”

„Tytan” Rona Chernowa to wspaniały, błyskotliwy, poruszający i monumentalny portret fascynującego człowieka i jego czasów.
Robert A. Caro


2 komentarze:

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.