wtorek, 14 października 2014

Długo wyczekiwane zakończenie trylogii...


 http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1424/d_2353.jpg
NAJBARDZIEJ OCZEKIWANA PREMIERA JESIENI 2014 – w księgarniach już 5 listopada:

OSTATNI TOM TRYLOGII „STULECIE”
Ken Follett
KRAWĘDŹ WIECZNOŚCI
Tłem akcji ostatniej część trylogii „Stulecie” są wydarzenia historyczne II połowy XX i początku XXI wieku. Zimna wojna, podzielenie Berlina murem w 1961 roku, walka o równouprawnienie kolorowej mniejszości w Ameryce, kubański kryzys rakietowy w 1962 roku oraz zamach na prezydenta John F. Kennedy’ego–to punkty zwrotne światowej polityki, które wyznaczyły dalsze koleje losów historii świata i kształt epoki, w której obecnie żyjemy.  

Równie ważne jak wielka polityka są przemiany kulturowe, społeczne i obyczajowe, które dokonywały się w tym okresie: wyzwolenie seksualne, kształtowanie się nowoczesnej muzyki popularnej, pierwszy w historii tak silny konflikt między pokoleniami rodziców i dzieci oraz rosnąca rola mediów i zaczątek charakterystycznej dla naszej epoki kultury tabloidów i celebrytów. Obok światowych przywódców politycznych (J.F. Kennedy’ego, Nikity Chruszczowa)ważnymi postaciami tych czasów są najsłynniejsze gwiazdy muzyki pop: Bob Dylan, Joan Baez, zespoły The Beatles i The Rolling Stones. Nie tylko pojawiają się w tle powieści, lecz także uczestniczą w epokowych wydarzeniach, jak demonstracja poparcia dla pokojowej walki Afroamerykanów o równouprawnienie, zwana Marszem na Waszyngton, z historycznym przemówieniem Martina Luthera Kinga „I have a dream”.Plejada najważniejszych postaci historycznych odciska swoje piętno na epoce, tworzy jej klimat, każda z nich staje się bohaterem zbiorowej wyobraźni, głosem pokolenia i wzorem dla fikcyjnych bohaterów powieści.

UPADEK GIGANTÓW – ZIMA ŚWIATA – KRAWĘDŹ WIECZNOŚCI
TRYLOGIA „STULECIE”
Monumentalna epicka trylogia, rozgrywająca się na tle burzliwych wydarzeń kształtujących XX wiek. Pełna napięcia, nieoczekiwanych zwrotów akcji, intryg i przygód opowieść o wzajemnie splątanych losach pięciu rodzin –amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej. Fikcyjni bohaterowie zostali umieszczeni wśród postaci historycznych, co czyni ich uczestnikami i świadkami najważniejszych wydarzeń decydujących o losach ówczesnego świata.
NAPISANA W OPARCIU O RZETELNE BADANIA, PEŁNA ZAPADAJĄCYCH W PAMIĘĆ BOHATERÓW TRYLOGIA „STULECIE” TO NIE TYLKO ZNAKOMITA POWIEŚĆ OBYCZAJOWO-PRZYGODOWA, ALE RÓWNIEŻ SWOISTY PRZEWODNIK PO HISTORII XX WIEKU.
Przy okazji premiery 3. tomu Wydawnictwo Albatros wznawia dwa wcześniejsze tomy:
Upadek gigantówZima świata

Premiera książki 5 listopada

5 komentarzy:

 1. Nie znam tej trylogii, więc z wiadomych względów nie czekam na premierę ostatniego tomu, ale cieszy mnie fakt, Wydawnictwo Albatros wznawia dwa wcześniejsze tomy. A nuż widelec może się kiedyś skuszę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco polecam Ci oba tomy. Jestem przekonana, iż 3. tom też będzie znakomity.

   Usuń
 2. Mój mąż czeka z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z wielka przyjemnoscia przeczytalam 2 pierwsze tomy, kolejny juz do mnie dotarl , bo mieszkam w Stanch i tutaj troszke szybciej wyszedl tom III. Jeszcze nie zaczelam czytac, bo mam malo czasu a wiem, ze jak ja zaczne czytac, to bedzie trudno sie od niej oderwac:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.