środa, 24 września 2014

Październikowe zapowiedzi Wydawnictwa Albatros...

ostry-dyzur3 października 2014
Gregg Hurwitz Ostry dyżur

Thriller medyczny.  Ordynator ostrego dyżuru, wymagający, sumienny doktor David Spier, nie może otrząsnąć się po śmierci żony. Tymczasem jego oddziałem wstrząsają brutalne ataki nieznanego napastnika, który oblewa twarze kobiet pracujących w szpitalu żrącym środkiem. Psychoza strachu narasta, a napastnik wydaje się bezkarny.
Mając po swojej stronie jedynie garstkę przyjaciół, wśród nich tajemniczego Eda Pinkertona – działającego poza prawem człowieka o stu twarzach i dziwnych zainteresowaniach – lekarz  podejmuje prywatne śledztwo, które doprowadzi go na trop intrygi, w którą zamieszane jest całe środowisko lekarskie…
Gregg Hurwitz jest pisarzem i scenarzystą; absolwentem Harvardu i Oxfordu. Współpracuje z największymi amerykańskimi studiami filmowymi i pisze komiksy dla Marvel Comics.  Wielokrotnie nominowany był przez International Thriller Writers i Crime Writers Association w kategorii „najlepszej powieści kryminalnej”.

http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1496/d_2677.jpg8 października 2014
Harlan Coben Tęsknię za Tobą

Harlan Coben, jedyny współczesny autor, który otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą – Edgar Allan Poe Award, po raz kolejny wciąga czytelników w mistrzowską intrygę.
Już w pierwszym tygodniu po premierze na szczycie bestsellerówNEW YORK TIMES!
Prawa do ekranizacji powieści wykupiła wytwórnia filmowa Warner Bros.

http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1072/d_1577.jpg10 października 2014
C.J. Sansom Inwazja

Powieść kryminalna z bestsellerowej serii C.J. Sansoma, osadzona w Anglii w I połowie XVI wieku u schyłku rządów Henryka VIII Tudora. Jej bohaterem i równocześnie narratorem jest prawnik i detektyw Matthew Shardlake.

C.J. Sansom – współczesny pisarz brytyjski, z zawodu adwokat. Autor siedmiu powieści przełożonych na dwadzieścia języków oraz pięciu kryminałów historycznych, których akcja toczy się w okresie rządów dynastii Tudorów.
Pisarz był trzykrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Ellis Peters Historical Dagger przyznawanej przez Stowarzyszenie Autorów Powieści Kryminalnych CWA i otrzymał ją za „Alchemika”. Dominium uhonorowano Sidewise Award for Best Long-Form Alternate History.

http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1322/d_2029.jpg10 października 2014
Jordi Sierra i Fabra Pięć dni w październiku

Kryminał. Kolejna powieść Fabry, której bohaterem jest Miquel Mascarell, , inspektor policji w czasach republikańskich, a po zakończeniu II wojny światowej – detektyw prowadzący prywatne dochodzenia w sprawach niewyjaśnionych zaginięć i zabójstw.

Jordi Sierra i Fabra jest jednym z najpoczytniejszych pisarzy hiszpańskich z imponującym dorobkiem ponad czterystu książek. Akcja serii jego powieści kryminalnych osadzona jest w Barcelonie pierwszej połowy XX wieku, za dyktatorskich rządów generała Franco. Magia przed- i powojennej Barcelony, wykreowany w powieściach z Mascarellem klimat tajemnicy i mrocznych intryg oraz wyraźne pokrewieństwa z twórczością Carlosa Ruiza Zafòna (autora „Cienia wiatru”) przyciągają do serii rosnące rzesze fanów.

http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1217/d_1725.jpg10 października 2014
Tom Rob Smith Agent 6

Trzecia i ostatnia część sagi o przygodach byłego agenta KGB, Lwa Stiepanowicza Demidowa. Akcja powieści rozgrywa się w ZSRR, Afganistanie i USA w latach 1950-1981.

Żona i najmłodsza córka Lwa, Jelena, padają ofiarą spisku i w tajemniczych okolicznościach zostają zamordowane w Nowym Jorku. Aby dowiedzieć się, kto stoi za wydarzeniami po drugiej stronie oceanu, Lew Demidow ucieka z ZSRR, by na skutek różnych zbiegów okoliczności odegrać ważną rolę w globalnej, międzynarodowej intrydze.

Trzy dekady. Dwa morderstwa. Jeden spisek. Kim jest Agent 6?

http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1328/d_2060.jpg17 października 2014
Kelly Jones Dziewczyna, która słyszała kolory

Akcja książki rozgrywa się w dwóch planach czasowych i przestrzennych: we współczesnym Nowym Jorku
i w faszystowskich Niemczech na chwilę przed wybuchem drugiej wojny światowej.

Lauren O’Farrell poszukuje bezcennych obrazów skradzionych przez nazistów podczas II wojny światowej. Natrafia na ślad Hanny Fletcher, wybitnej znawczyni sztuki, oskarżanej o kolaborację z Hitlerem. Kobietę wyróżniało specyficzne schorzenie, będące jednocześnie pewnym darem – synestezja, która sprawiała, że doświadczenia jednego zmysłu, np. wzroku, wywoływała doświadczenia charakterystyczne dla innych zmysłów. Kiedy jednak O’Farrell dociera do córki Hanny, osiemdziesięciodwuletniej Isabelli, jej wina przestaje być dla niej tak oczywista…

Kelly Jones to doskonała pisarka, której postępy należy bacznie obserwować
Nicholas Sparks, autor Listu w butelce

http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1394/d_2258.jpg17 października 2014
Gustavo Malajovich Ogród z brązu

Subtelny portret psychologiczny ojca, który walczy o córkę.
W 1999 roku w niewyjaśnionych okolicznościach znikają w metrze w Buenos Aires czteroletnia Moira Danubio i jej opiekunka Cecilia. Jadą na przyjęcie urodzinowe, ale nigdy nie docierają na miejsce. Dla ojca dziewczynki, architekta Fabiana Danubio, zaczyna się koszmar, który będzie trwał latami. Gdy policja okazuje się bezradna, zdesperowany ojciec i ekscentryczny prywatny detektyw Doberti podejmują poszukiwania na własną rękę. Sprawdzają rozmaite informacje, docierają do miejscowej mafii. Poszukiwania córki stają się treścią życia Fabiana.

http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1432/d_2376.jpg24 października 2014
Eve de Castro Król cieni

Fascynująca, pełna niesamowitych zwrotów akcji, opowieść o bezkompromisowym poszukiwaniu sprawiedliwości, wolności i miłości w imponującej scenerii dworu Burbonów.
Ève de Castro – pisarka, scenarzystka i dziennikarka francuska. Od 1998 roku pisze o książkach w magazynie „Figaro Littéraire” – cotygodniowym dodatku do dziennika „Le Figaro”. Jest min. współautorką scenariusza do filmu „Le Roi Danse” Gérarda Corbiau oraz popularnego serialu „Rastignac”, realizowanego dla telewizji francuskiej.

http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1271/d_1836.jpg24 października 2014
David Morrell Morderstwo jako dzieło sztuki

Dziewiętnastowieczny Londyn staje się miejscem krwawej rozgrywki pomiędzy gwiazdą literatury a obłąkanym mordercą.

Wiktoriański skandalista, Thomas De Quincey, autor śmiałych Wyznań angielskiego opiumisty, wydaje w 1854 roku trzecią część eseju zatytułowanego Morderstwo jako jedna ze sztuk pięknych. Opisuje w nim autentyczne, bestialskie morderstwa, popełnione w 1811 roku w Londynie, które sparaliżowały strachem mieszkańców stolicy i całej Anglii. W tym samym roku, mieszkający na co dzień w Edynburgu De Quincey zostaje zwabiony do Londynu obietnicą rozwiązania zagadki z przeszłości. W czasie jego pobytu w stolicy dochodzi do serii zbrodni wzorowanych na tych, które bardzo szczegółowo opisał, przewyższających jednak literackie pierwowzory potwornością. Ich sprawca, świetnie wyszkolony i pozbawiony zahamowań, znajdujący się poza wszelkimi podejrzeniami mistrz kamuflażu, robi wszystko, żeby podejrzenie padło na pisarza − nie jest to trudne, bo nazywany powszechnie opiumistą De Quincey jest uzależnionym od narkotyków ekscentrykiem.

2 komentarze:

  1. Ja już zamówiłam ''Tęsknię za Tobą'' i nie mogę się doczekać kiedy zacznę ją czytać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostry dyżur to zdecydowanie coś dla mnie:)

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.