piątek, 14 grudnia 2012

Kolejna porcja zapowiedzi na styczeń...bankructwo:)

Niezwykła książka o dążeniu do miłości i wyrwania się z getta tradycyjnej społeczności muzułmańskiej. Autorka powieści Dziewczynki ze Świata Maskotek
Przejmująca opowieść o młodej muzułmance i jej rodzinie, mieszkających od kilku lat w Finlandii.
Anyżka chce być jak inne nastolatki. Malować paznokcie. Tańczyć flamenco. Chodzić na imprezy. Rozmawiać z chłopcami. Iść na koncert Madonny. Nic nadzwyczajnego. Nawet balkon chciałaby mieć zwyczajny, jak inni mieszkańcy kraju, do którego sprowadziła się z rodziną: obsadzony kwiatami, zachęcający do pogawędek. Zdaniem ojca każde z tych pragnień zasługuje na karę a bicie jest tylko jedną z możliwości. A czy naprawdę byłoby źle, gdyby w Koranie zaistniała sura czerwonego bikini? Gdyby można było spytać Proroka, dlaczego jest tak nieznośnie poważny?
Anyżka chowa w głowie - i w pamiętniku - całą masę takich pytań, marzeń, wyimaginowanych rozmów z Alem Gorem - jedynym "Al", który nie budzi jej sprzeciwu.
Przyjaźń z Wandą, córką sławnej pisarki przynosi jej wspaniałe zmiany.
Niestety, rodzina czuwa... Wciągająca, doskonale napisana rzecz o sile tradycji, wyobcowaniu i walce o własne szczęście, staje się, jak zawsze u Snellman, uniwersalną przypowieścią.

 Błękitny dym to trzymająca w napięciu opowieść o porażającym strachu, wielkiej miłości i więzach, które pozwalają przetrwać najczarniejsze chwile. Nocny pożar rodzinnej pizzerii zmienia życie jedenastoletniej Reeny Hale. Sąsiedzi i przyjaciele pomagają właścicielom odbudować i wyremontować lokal. Podpalacz zostaje ujęty i trafia do więzienia. Jednak Reena nie uwolni się już od fascynacji brutalnym pięknem ognia. Po kilkunastu latach dziewczyna zostaje funkcjonariuszką wydziału podpaleń policji w Baltimore. Niestety, nie tylko ona dostrzega moc płomieni... Pojawia się ktoś, kto postanawia wykorzystać je do siania zniszczenia. Mnożą się tragiczne wydarzenia, giną ludzie. Pętla wokół Reeny powoli się zaciska. Śmiertelne niebezpieczeństwo zagraża ukochanemu dziewczyny - Bowenowi. Ona sama także powinna zacząć bać się o swoje życie... 

Poruszająca książka napisana przez dwie kobiety, których rodziny łączyły bliskie więzy, rozerwane zabójstwem Jürgena Ponto. Autorki rzucają nowe światło na historię Frakcji Czerwonej Armii, rolę terrorystów i konsekwencje ich czynów.
30 lipca 1977 roku, w domu w Oberursel, Jürgen Ponto przyjmuje z wizytą Susanne Albrecht, córkę swego przyjaciela z młodości. Towarzyszący Suzanne członkowie RAF, Brigitte Mohnhaupt i Christian Klar, strzelają do niego. Jürgen Ponto ginie.
Trzydzieści lat później Julia Albrecht - młodsza siostra Suzanne i chrześnica Jürgena Ponto - nawiązuje kontakt z Corinną Ponto - chrześnicą Hansa-Christiana Albrechta, ojca Julii. Dochodzi do pierwszego spotkania. Powracają pytania o zbrodnię i winę, o możliwość odkrycia prawdy i pojednania.
Julia Albrecht, rocznik 1964, w ciągu ostatnich 15 lat mieszkała w Berlinie, Jerozolimie i Nowym Jorku, pracując jako dziennikarka i prawniczka. Dziś ponownie mieszka w Berlinie wraz z mężem i dziećmi,.
Corinna Ponto po szkole teatralnej i muzycznej w Nowym Jorku, Kolonii i Frankfurcie, została śpiewaczką operową. Dziś wraz z rodziną mieszka w południowych Niemczech. Od 2011 działa w Kuratorium Fundacji Wspierania Młodych Artystów im. Jürgena Ponto.

 Opowieść o niezwykłym człowieku i wielkim, oryginalnym artyście, autorze "Sklepów cynamonowych" i "Sanatorium pod Klepsydrą", pisarzu, malarzu, grafiku, krytyku. Książka obejmuje całe życie Schulza (1892-1942), od korzeni rodzinnych, przez lata "męki", czyli nielubianej pracy w gimnazjum w Drohobyczu, narzeczeństwo, aż po okres okupacji, getto, nieudane próby ratowania artysty przez Zofię Nałkowską i tragiczne okoliczności jego śmierci.
 Pogodna, pełna witalności i często wesoła książka o życiu, które ciągle jeszcze warte jest tego, by żyć, i które być może niewiele się różni od tego, jakie wszyscy na co dzień prowadzimy. Podobno ten, kto umie czekać, może zostać królem.
Do głębi poruszająca historia o człowieku, którego żywotność i mądrość nie zniknęły wraz ze starością i chorobą Alzheimera. Syn, dzięki opiece nad ojcem, na nowo odkrywa to, co w życiu ważne. Wspomina własne dzieciństwo i młodość spędzone w rodzinnym domu na wzgórzu. Ponownie zawiera przyjaźń z ojcem, towarzysząc mu w chorobie i próbując zrozumieć jego często oryginalne wypowiedzi. Odkrywa przy tym, że ojciec nadal wszystko ma: wdzięk, pewność siebie i poczucie humoru oraz że człowiek zawsze pozostanie człowiekiem - ze swoją przeszłością, indywidualnością i godnością.

Polacy mieli Potop i Szwedów, Rosjanie - równie znaczącą w ich narodowej mitologii Wielką Smutę i Polaków na Kremlu. Na początku listopada 1612 roku powstańcy pod wodzą kupca Kuźmy Minina i kniazia Dymitra Pożarskiego wypędzili obce wojska z Moskwy. Jak do tego doszło? Kiedy polskie proporce załopotały na Kremlu? W jakich okolicznościach Polacy zdobyli Smoleńsk i oblegali go przez niemal dwa lata? Kto wspierał Dymitra Samozwańca?
Historia wojny moskiewskiej, choć tak pasjonująca i ważna dla obu narodów, nie doczekała się dotychczas w Polsce pełnego popularnego opracowania. Wciągająca książka Andrzeja Andrusiewicza, jednego z najwybitniejszych znawców tej tematyki, ma szansę sprawić, że z większym zrozumieniem potraktujemy współczesne obchody Dnia Jedności Narodowej, a także niejednoznaczną funkcję, jaką to święto narodowe pełni w rosyjskiej polityce.

Piętnaście historii napisanych z niebywałą dbałością o szczegół i przenikliwością. Bohaterowie Munro są ludźmi z krwi i kości, w których nietrudno odnaleźć samego siebie. Ich oczami (głównie kobiet - dorosłych i nastoletnich) patrzymy w przeszłość. Munro w swoich opowiadaniach ukazuje przemijanie, złożoność więzów rodzinnych, specyfikę życia w małych miasteczkach i ogromne różnice między światem mężczyzn i kobiet.

Coś dla mojego męża:)
Pierwsza i jedyna relacja komandosa sił specjalnych Navy SEAL, które doprowadziły do śmierci Osamy Bin Ladena
NAKŁAD W USA ZWIĘKSZONO DO MILIONA EGZEMPLARZY!
ATAK NA KRYJÓWKĘ BIN LADENA - RELACJA Z PIERWSZEJ RĘKI
CAŁA, KONTROWERSYJNA PRAWDA O ATAKU
Po raz pierwszy w historii: opowieść o najsłynniejszej akcji wymierzonej przeciwko terrorowi. Zasadzka i unieszkodliwienie Osamy Bin Ladena opowiedziane z pierwszej ręki przez komandosa, który brał udział w przedsięwzięciu.  2 maja 2011 ok. godz 1:00 czasu lokalnego wojska amerykańskie zabiły Osamę Bin Ladena po 40-minutowej wymianie ognia w jego rezydencji w miejscowości Abbottabad około 60 km na północny wschód od Islamabadu. Założyciel i lider Al-Kaidy został zabity przez amerykańskich komandosów z Navy SEALs. Zlecenie zabicia terrorysty nr 1. na świecie wydał prezydent USA Barack Obama, który jako pierwszy podał informację o zabiciu terrorysty do opinii publicznej. Operacji 24 komandosów sił specjalnych Navy Seals Team Six ST6 nadano kryptonim Trójząb Neptuna. Ale jak to wyglądało naprawdę? Niebezpieczne ulice Iraku, heroiczna akcja ratunkowa kapitana Richarda Phillipsa na Oceanie Indyjskim, dzikie górskie szczyty Afganistanu, trzecie piętro tajnej rezydenci Bin Ladena ? to wszystko (i wiele więcej) opisuje w swojej książce komandos elitarnego oddziału SEAL Team Six.

Subtelne, mądre i pięknie napisane opowiadania o wieku dojrzałym
Bohaterowie opowiadań Juliana Barnesa starzeją się - niektórzy z
goryczą, inni z rezygnacją, jeszcze inni stawiają gniewny opór. Realia
ich życia są różne, od dziewiętnastowiecznej Szwecji i Rosji do
współczesnego"fryzjera" na londyńskim przedmieściu, gdzie bohater
podczas kolejnych wizyt rozmyśla nad swoim życiem. Postacie Barnesa
wiedzą, że ich czas dobiega końca, i tym silniejsze stają się ich
namiętności i tęsknoty…

Hotel Kerobokan to więzienie o zaostrzonym rygorze, na indonezyjskiej wyspie Bali, otwarte w 1979 r., w którym przebywa ok. 1000 obywateli z różnych krajów. Można do niego trafić za popełnienie najohydniejszych przestępstw (tj. morderstwa, gwałty, przemyt narkotyków, korupcję, kradzieże) oraz za te zupełnie mniejszego kalibru. Jest to alternatywny świat, z gatunku science-fiction, niewyobrażalny, na wskroś skorumpowany i zdegradowany. Seks, narkotyki i korupcja, to trzy największe plagi wszystkich więzień na całym świecie. Jednak w Hotelu Kerobokan są one najbardziej nabrzmiałe.Opowieść księdza Kazimierza Sowy o jego podróżach i zauroczeniu Syberią,
z historią i polskimi wątkami w tle.

Po pierwsze Kazimierz Sowa jest najfajniejszym księdzem jakiego znam. Po
drugie to mądry i przenikliwy facet, a swoją wiedzę teologiczną łączy z
niezwykłą wrażliwością i umiejętnością obserwowania świata i ludzi,
którzy go zamieszkują. Po trzecie nie dziwię się, że na cel swoich
podróży i pisania wybrał Syberię, bo to kraina prawdziwa na wskroś. Tak
jak on sam. Ale nie każdy potrafi to dostrzec, a tym bardziej - opisać.
Jemu się udało zrobić to wspaniale i wciągająco, bo nie zasnęłam, dopóki nie skończyłam czytać tej książki!
"Jest takie rosyjskie powiedzenie, że na Syberii sto kilometrów to nie
odległość, minus 20 stopni to nie mróz, a wódka to nie alkohol" - pisze Kazimierz Sowa. A ja wiem, że każdy z nas powinien ruszyć z nim w tę podróż. Martyna Wojciechowska


Tej niezwykłej powieści, łączącej thriller, romans i groteskę patronują
Kafka i Orwell, ale także… James Bond ze swymi nieprawdopodobnymi
przygodami. Tyle, że w Korei Północnej wszystko jest prawdopodobne, bo
nie da się oddzielić rzeczywistości od fikcji.
Puk Chun To jest synem zaginionej śpiewaczki "skradzionej" do stolicy i
wpływowego ojca, zarządcy obozu pracy dla sierot. To tutaj chłopiec po
raz pierwszy poznaje smak władzy: on decyduje, które sieroty dostaną
posiłek, a które zostaną wysłane do ciężkich prac fizycznych. Lojalność
i przebiegłość Chun To zostają zauważone i docenione przez władze. W ten  sposób rozpoczyna się jego droga, z której nie będzie odwrotu.
Chun To zostaje zawodowym porywaczem. By ocalić życie, musi dostosować się do zmiennych reguł, przemocy i niezrozumiałych żądań swych przełożonych. Śmiało przejmuje niebezpieczną rolę rywala Kim Dzong Ila, usiłując ocalić ukochaną kobietę, Sun Moon, legendarną aktorkę "tak nieskalaną, że nie wiedziała, jak wyglądają głodujący ludzie". Wstrząsający portret ukrywanego do tej pory świata: Korei Północnej. Kraju, w którym panuje głód, korupcja, okrucieństwo, ale też braterstwo;
gdzie można przeżyć także piękne chwile i miłość.


Nowy światowy bestseller z serii „Oregon" Wielkiego Mistrza Przygody
Załoga „Oregona" na tropie XIII-wiecznej tajemnicy i niszczycielskiego
wynalazku, wobec którego świat jest bezbronny Chiny, rok 1281. Armia mongolskiego chana atakuje warowne miasto. Agresorzy dysponują niezwykłą przerażającą bronią... Birmingham, czasy współczesne. Brytyjski historyk wpada na trop manuskryptu, który rzuca zupełnie nowe światło na podróż Marco Polo. Wkrótce potem jego ciało zostaje wyłowione z morza… Granica Bangladeszu i Birmy. Córka szwajcarskiego fi nansisty przepada bez wieści w dżungli... Juan Cabrillo i załoga „Oregona" mają odnaleźć zaginioną. Poszukiwania prowadzą ich od lasów deszczowych w birmańskich górach, przez nieczynną platf ormę wiertniczą u wybrzeży Brunei, po kręte tunele francuskiej kopalni soli. I ujawniają zagadkę sprzed wieków, która w rękach szaleńca może stać się największym zagrożeniem dla Ameryki w całej jej historii.


Mistrzowsko skonstruowany kryminał - silne postaci, ciekawa sceneria
oraz mrożąca krew w żyłach intryga. Ukochana przez wszystkich nauczycielka zostaje potrącona przez samochód. Kierowca ucieka z miejsca wypadku. Z zeznań świadków wynika, że to nie był przypadek. Dlaczego ktoś chciałby zamordować sześćdziesięcioletnią
Jeanne Demaret? Na to pytanie odpowiedź musi znaleźć sędzia śledcza
Martine Poirot. We współpracy z komisarzem Christianem de Jonge
rozpoczynają dochodzenie. Ku zaskoczeniu wszystkich śmierć nauczycielki ma związek z tragicznymi wydarzeniami z przeszłości….
Ingrid Hedström szwedzka dziennikarka i pisarka, która z wykształcenia
jest psychologiem. Nauczycielka z Villette to jej pierwsza powieść, która zdobyła nagrodę Szwedzkiej Akademii Autorów Kryminalnych za najlepszy debiut w 2008 roku.


Gdy się poznali miała 15 lat i była jedną z wielu ślicznych dziewcząt,
które marzyły o lepszym życiu i sławie. Ubrana w sukienkę uszytą z
zasłonki, w za dużych, pomalowanych białą farbą butach, nie wyglądała
jak przyszła gwiazda. Jednak Carlo Ponti, wpływowy producent filmowy,
nigdy się nie mylił. Tak rozpoczęła się ich współpraca i? zakazana
miłość, która zgorszyła Watykan.
Kochał ją szaleńczo Cary Grant, Peter Sellers chciał dla niej zostawić żonę, Marcello Mastroianni był gotów na każde jej skinienie. Sophia ednak została z Carlem - mimo że był od niej starszy o 22 lata, miał żonę i groził mu proces o bigamię. Sophia Loren: życie jak film to opowieść nie tylko o wielkiej aktorce, dwukrotnej laureatce Oscara i jej zachwycającej karierze filmowej, ale i o kobiecie z krwi i kości. O jej rywalizacji z Giną Lollobrigidą, o nieobecnym ojcu, neurotycznej matce i siostrze, która porzuciła dobrze zapowiadającą się karierę przy boku Franka Sinatry, a potem poślubiła
syna Mussoliniego. O romansach, przyjaźniach, marzeniu o macierzyństwie, a także o pewnym wypadku na Saharze, z którego Sophia ledwo uszła z życiem.


Gideon Davis prowadzi spokojne życie uniwersyteckiego wykładowcy. Na kilka tygodni przed ślubem w jego ręce trafiają dowody na planowany atak terrorystyczny mający na celu wymordowanie całego rządu i parlamentu Stanów Zjednoczonych. Przedstawia swoje podejrzenia byłej dziewczynie, agentce FBI, Nancy Clement, ale jej przełożeni lekceważą źródło informacji Gideona: uzależnionego od narkotyków narkomana. Gideon i Nancy nabierają coraz silniejszego przekonania, że spisek rzeczywiście istnieje, ale zanim cokolwiek mogą zrobić, ich informator zostaje zamordowany. Gideon prosi więc o pomoc brata. Tillman, świeżo zwolniony z więzienia na mocy prezydenckiego aktu łaski, przenika do grupy, która może mieć związek z planowanym atakiem.

„Niewolnice” to poruszająca analiza ludzkiego serca, ludzkich wyborów i ich konsekwencji.
Doskonały debiut literacki w niezwykły sposób opisujący losy ciemnoskórych kobiet u schyłku epoki niewolnictwa. Cztery młode kobiety są wykorzystywane seksualnie przez swoich panów. Na kolejnych stronach powieści obserwujemy budzącą się w nich samoświadomość, pragnienie wolności i szacunku do samych siebie.  Dolen Perkins-Valdez próbuje odpowiedzieć na pytanie, co takiego działo się między niewolnicami, a ich właścicielami, że mając wolność na wyciągnięcie ręki, nie próbowały po nią sięgnąć?Urzekająca opowieść o miłości, stracie, rodzinie i przyjaźni, przetłumaczona na jedenaście języków i sprzedana w setkach tysięcy egzemplarzy.
Siódma czterdzieści cztery rano, zatłoczony pociąg relacji Brighton–Londyn. Jedna z kobiet dla zabicia czasu obserwuje podróżnych. Siedząca naprzeciwko niej dziewczyna nakłada makijaż. Mężczyzna po drugiej stronie przejścia czule pieści dłoń żony, gdy nagle dostaje ataku serca. Pociąg zatrzymuje się, ktoś wzywa karetkę. Dla przynajmniej trzech pasażerów nic nie będzie już takie samo. Lou jest świadkiem ostatnich chwil życia mężczyzny. Kiedy okazuje się, że pociąg dalej nie pojedzie, wsiada do jednej taksówki z Anną, najlepszą przyjaciółką Karen. Kim jest Karen? Żoną zmarłego mężczyzny.


Latem 1992 roku tuż po północy, Jeremy’ego i jego dwie córeczki obudził policjant, który przyniósł wiadomość o śmierci Lizzie, kochającej żony i mamy. Kobieta została zamordowana.
Od tragicznego zdarzenia minęło dwadzieścia lat. Jeremy i jego córki są zupełnie innymi ludźmi, niż byliby, gdyby Lizzie nie straciła życia.
Jeremy Howe opowiada wstrząsającą historię swojej rodziny szczerze i uczciwie. Mówi o tym, co i jak się stało, pokazuje, w jaki sposób stawali na nogi, jak na nowo, krok za krokiem i kawałek po kawałku, składali w całość swoje życie, zniszczone przez dramat, z którym mało co może się równać. Jest na kartkach tej opowieści smutek, ale też przepełnia ją miłość, szacunek dla potęgi rodziny i wiara w przyszłość.


 Minęło już dziesięć lat, odkąd zwęglone szczątki Alana Langforda odnaleziono w lesie, w spalonym samochodzie. Jego żona Donna została skazana za zaplanowanie tego zabójstwa na dziesięć lat pozbawienia wolności. Jednak tuż przed wyjściem z więzienia Donna otrzymuje anonimowy list, a w kopercie zdjęcia swojego męża. Człowiek, którego nienawidziła i, jak jej się wydawało, zamordowała, żyje i ma się świetnie. Jak to możliwe? Gdzie on się ukrywa?
Detektyw inspektor Tom Thorne angażuje się w sprawę, w której nikt nie jest tym, kim się wydaje. Po raz pierwszy będzie musiał rozszerzyć swój teren działania daleko poza Londyn, aby dopaść bezwzględnego mordercę, który nie zawaha się przed niczym, by ochronić swoje nowe życie.


Życie Skyli było pełne zmian i niepewności. Kiedy spotkała Thomasa, wydawało jej się, że to miłość jak z filmu. W jego ramionach odnalazła poczucie bezpieczeństwa. Małżeństwo przyniosło stabilizację, ale wraz z nią do jej życia wkradła się nuda. Tymczasem nowi sąsiedzi z naprzeciwka z nudą nie mają nic wspólnego. Skyla z fascynacją przygląda się Roxanne – radosnej i impulsywnej matce gromadki dzieci. Choć pozornie wszystko je różni, między kobietami wywiązuje się przyjaźń…
Czy pod jej wpływem Skyla zdoła zawalczyć o siebie, zmienić swoje życie i związek?
Czy kobieca przyjaźń zdoła przetrwać najstraszliwszą próbę, jaką może przynieść los?


Wielki Północny Ocean to pięciotomowa powieść rozgrywająca się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Rin, syn grabarza, którego – z racji pochodzenia i zajęcia – ludzie zaliczają do nieczystych, trafia pod skrzydła Wolnego Kruka – okrutnego żołnierza, mistrza fechtunku i tortur. Rin, uznając w nim pana swego życia i śmierci, wkracza w świat, w którym tylko bezwzględne posłuszeństwo przynosi bladą obietnicę odnalezienia własnego miejsca w gorzkim morzu ludzkości.
Powieść koncentruje się na doznaniach i przeżyciach głównego bohatera, jego relacjach z innymi ludźmi i – co najistotniejsze – jego kształtującym się sposobie odbierania świata. Mówi o niekompletności bytu ludzkiego, o jego mentalnym i duchowym kalectwie.I to tylko w styczniu...bankructwo, trzeba wybierać albo jemy albo czytamy:)

24 komentarze:

 1. Ja to tradycyjnie czarną serię - to co tu masz plus nowa Sarenbrant:) i tylko tyle:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze masz bo te wszystkie w/w to...moje typy i mojego męża (ale jego zdecydowanie mniej).

   Usuń
 2. Sporo ciekawych zapowiedzi. I po co tyś tego posta stworzyła?! :-))))
  Teraz muszę szykować pieniądze na co najmniej 3 książki m.in ,,Nieuchwytny cel'', ,,Pułapka'' oraz ,,Rozsypane życie''. Będzie bankructwo :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Się ciesz, że tylko na 3 my na wszystkie...

   Usuń
  2. Cieszę się cieszę, ale tak znając życie, to upatrzę jeszcze jakieś inne zdobycze :-)

   Usuń
 3. O matuniu, a gdzie ty to chcesz zmieścić? o portfelu nie wspomnę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Alice Munro. Jestem w stanie ograniczyć się do jednej, ale opowiadania Murno muszę mieć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnóstwo interesujących książek. Szkoda, ze wszystkich nie można kupić :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez bardzo żałuję. o tylko plany, chciałabym wszystkie mieć, ale...

   Usuń
 6. Bankructwo to mało powiedziane po takiej serii ksiązek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na razie marzenia, plany, a sama pewnie wiesz, że od planów do realizacji jest często długa droga naznaczona niestety stanem konta:)

   Usuń
 7. Gdybym miała się zdecydować na jedną wybrałabym biografię Schulza. Ale ze 3 spokojnie mogłabym stąd wybrać. No ale będzie pewnie tylko jedna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow,aleś się napracowała.Wszystkie pozycje warte grzechu posiadania!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale zgodzę się z tobą, tylko doba, regał na książki i zawartość portfela powinny być z gumy.

   Usuń
 9. No rzeczywiście, łatwo nie będzie! Ale tak na pierwszy ogień wzięłabym biografię Schulza, książkę Billinghama (czytałam "Mściciela" i było bardzo ok) i "Mamotatę".
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. No cóż, wybór straszliwie trudny. W sumie autorzy mi nieznani, ale miałabym ochotę na "Albrecht-Ponto", biografię Szulca, "Krwawą dekadę", "Niewolnice", "Jedną chwilę", "Pułapkę" i to może na tyle, choć coś tam by mi jeszcze wpadło w oko. Może w styczniu nie kupię, ale kiedyś pewnie tak.

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzeba by mieć zasobne konto by sobie pozwolić na nawet kilka z tych nowinek.)

  OdpowiedzUsuń
 12. No n ie...Bankructwo murowane. Większość książek chcę przeczytać :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Co nieco bym chętnie zakupiła:Pułapka,Niewolnice,Dżunglę i Czarną serię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dżunglę mój mąż już zamówił w przedsprzedaży. Kocha, wielbi Cusslera:)

   Usuń
 14. Jesteś bez litości. Od tych nowości zakręciło mi się w głowie. Dwie od razu mi wpadły w oko: Schulz pod kluczem i pani Munro. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co, ja się męczę psychicznie, jak widzę tyle fantastycznych pozycji, wy też możecie:)

   Usuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.