sobota, 15 grudnia 2012

Encyklopedia materiałów odzieżowych - Gail Baugh

Wydawnictwo Arkady, Okładka usztywniana, 320 s., Moja ocena 6/6
Chciałabym pokazać wam dzisiaj inną książkę, która kogoś być może zainteresuje. Dostała ją od nas na Mikołajki moja namiętnie szyjąca od lat mama i jest nią zachwycona. Dla osoby szyjącej, interesującej się modą, projektowaniem może to być doskonały pomysł na prezent.
Jest to co prawda specjalistyczny poradnik  ale napisany tak prostym jeżykiem, że nawet ja laik całkowity w zakresie szycia (osoba nie potrafiąca dobrze przyszyć guzika) zainteresowałam się dużą częścią tej książki.
Jest to przewodnik po materiałach odzieżowych, omawiający ich cechy charakterystyczne, właściwości oraz możliwości wykorzystania.
Jeżeli poszukujemy idealnego materiału do realizacji naszego projektu, chcemy uszyć jakąś część odzieży, a nie wiemy jak za to się zabrać, jakich materiałów szukać, ta książka zdecydowanie może nam w tym pomóc.
Encyklopedia... wskaże nam z których dostępnych na rynku materiałów możemy stworzyć wyrazistą formę, który materiał będzie się miękko układał na ciele, czy dzięki któremu uzyskamy korygującą sylwetkę obcisłość.
Jeżeli wahamy się jakich dekoracji użyć do ozdobienia stroju, w tej książce znajdziemy odpowiedzi, wskazówki, porady.
Encyklopedia...  pomoże także w opanowaniu fachowego słownictwa, którym posługują się profesjonaliści z branży włókienniczej i odzieżowej oraz projektanci mody.
Zadaniem książki jest pomoc w idealnym doborze materiału do sylwetki i stroju. Na jej kartach znajdziemy mnóstwo praktycznych informacji na temat tkanin, skór, futer, folii, koronek i dekoracji. Liczne opisy poszczególnych materiałów ułożono wg. roli, jaką pełnią w tworzeniu odzieży. Każdemu z haseł towarzyszą liczne fotografie próbek materiałów i gotowych strojów.

Na końcu książki znajdują się tabele, które podsumowują zawarte w książce informacje. Korzystanie z tabel z pewnością pozwoli szybko sprawdzić, jakie właściwości ma dany materiał, do jakich celów można go użyć.
Pozycję zamyka słowniczek pojęć związanych z modą i tkaninami.
Jest to swoiste kompendium wiedzy potrzebnej każdemu twórcy odzieży, niezależnie od tego czy jest to projektant mody, krawcowa, czy osoba szyjąca dla siebie w domu.
Ogromnym plusem jest wspaniale, bajecznie kolorowe wydanie, doskonały papier i lekko usztywniana
okładka.
Gail Baugh wykłada materiałoznawstwo i rozwój produktu na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco.

 

1 komentarz:

  1. Świetna dla osób, które potrafią sobie same coś uszyć.)

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.