poniedziałek, 9 grudnia 2013

Noworoczne zapowiedzi...

Oto kilka książkowych zapowiedzi na niebawem rozpoczynający się 2014 rok.

13 stycznia
Timmie przeszła w życiu długą drogę. Nieszczęśliwe dzieciństwo i trudne początki dały jej siłę, by wspiąć się na sam szczyt. Dzięki talentowi i determinacji została słynną projektantką mody.
Za sukces zawodowy zapłaciła jednak wysoką cenę. Uczucia zawsze spychała na dalszy plan, mimo że coraz bardziej doskwierała jej samotność. I wtedy na jej drodze pojawił się Jean-Charles.
Okazało się jednak, że na jej ukochanym ciążą zobowiązania z przeszłości, kochanków dzielą kontynenty, a los skrywa przed nimi niejedną niespodziankę. Co zrobić, gdy trzeba wybierać pomiędzy sercem a rozumem? Jak wiele można poświęcić w imię miłości?


Premiera styczeń
Książka opisująca w krótkich formach najbarwniejsze postacie II Rzeczpospolitej. Ich życie codzienne, kariery zawodowe, rodzinne, jak się bawili, kochali, żyli i umierali! I dlaczego do dzisiaj o nich pamiętamy. Dlaczego są symbolem ukochanego przez Polaków okresu w historii polski: Międzywojnia.

 Premiera styczeń
Jest rok 2014. Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią wstrząsa seria na pozór przypadkowych morderstw. Łączy je jednak wspólny mianownik - zabójcy to nawróceni na fanatyczny dżihad młodzi muzułmanie, których zainspirowały zamieszczane w Internecie kazania wzywające do walki z niewiernymi. Nie udaje się ustalić tożsamości namawiającego do zamachów mężczyzny. Zostaje nazwany Kaznodzieją i trafia na ściśle tajną listę, na której znaleźli się najgroźniejsi dla USA terroryści, ludzie tak niebezpieczni, że postanowiono ich zgładzić bez stawiania przed sądem i cywilizowanego procesu. Sprawa zostaje powierzona specjalnej jednostce "łowców głów", której najlepszym agentem jest niejaki Tropiciel - były podpułkownik marines. Ma on osobisty powód, by odnaleźć Kaznodzieję... "Lista celów" to pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść znanego angielskiego pisarza, który od lat uważany jest za mistrza thrillera politycznego.

 20 stycznia
Mówisz czasem, że w Twoim życiu nie dzieje się nic szczególnego? Mylisz się. Życie przepełnione jest codziennymi czarami - magią codzienności.
Przekona się o tym bohaterka "Prowincji pełnej czarów". Bez dalekich podróży, wyjazdów i wielkich wydarzeń jej życie dostarczy wielu niespodzianek. Bo ciekawe historie drzemią nieodkryte tuż za miedzą.
Na tle mazurskiego krajobrazu rozgrywają się dalsze losy Ludmiły, jej córeczki Zosi i pozostałych członków ich patchworkowej rodziny. We wsi pod Mrągowem pojawia się tajemnicza kobieta. Sąsiedzi zaczynają szeptać o tajemnicach z przeszłości. Ludmiła natomiast dostrzega, że kobieta za każdym razem wygląda inaczej, jakby jej wygląd zmieniał się w zależności od sytuacji. W opowiadaną przez Autorkę opowieść wplatają się historie dwóch kobiet-legend z historii Prus Wschodnich. Obie nosiły imię Barbara; jedna była dzieciobójczynią, druga oszalała po porzuceniu jej przez kochanka. Czy obie Barbary mają coś wspólnego z tajemniczą kobietą spod Mrągowa?Ludmiła pracuje nad kolejną powieścią, ale wplątuje się w pewną tajemniczą historię. Pytanie tylko czy to wplątanie jest całkiem przypadkowe. Wszystko wydaje się wskazywać, że nie, jakby historia zaplatała się zgodnie z ułożonym wcześniej planem. Jakby ktoś pochylał się nad Prowincją i szeptał swoje czary...


 25 stycznia
Debiutancka powieść, która zauroczy miłośników bestsellerowego autora Hanninga Mankella.
Stanowi początek ekscytującej serii mrocznych kryminałów. Osadzona w obcej kulturze pośród arktycznego krajobrazu pełnego lodu i skał. 25 stycznia


30 stycznia


28 stycznia
W małym południowoniemieckim miasteczku wschodzą i zachodzą jasne dni dzieciństwa. Seri spędza je z Karlem i Ają, córką węgierskich artystów, która wraz z matką mieszka w zrujnowanym domu na obrzeżach.Ale pozornie idealny czas dzieciństwa lat sześćdziesiątych kryje dramatyczne rysy. Ojciec Seri zmarł wkrótce po tym, gdy przyszła na świat. Ojciec Aji jest cyrkowcem i w domu pojawia się tylko raz w roku. Brat Karla pewnego błękitnego dnia wsiadł do nieznanego samochodu i nigdy nie wrócił.
Zsuzsa Bánk opowiada historię trzech rodzin i towarzyszy jej młodym bohaterom, gdy pokonują prądy i mielizny życia, szukając jego głębi. Pokazuje, jak uczą się odwagi. Odmalowuje miłość i zdradę, winy i przebaczenia młodości.Po doskonale przyjętym Pływaku oddaje w ręce czytelników opowieść o tym, że przeszłość nigdy nie odsłania wszystkich tajemnic, że za jasnością kryje się cień, a życie często zmienia się w jednej chwili.

16 komentarzy:

 1. Widzę kilka pozycji dla siebie. Zwłaszcza mam ochotę na prozę pani Stell, gdyż już jestem świeżo po innej lekturze tej autorki i jestem nią zachwycona, ale o tym niebawem na moim blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam książki Steell niezmiennie od wielu lat, niezaleznie od tego co się o nich mówi.

   Usuń
  2. Ja też chociaż ostatnio jakoś nic jej autorstwa nie wpada w moje łapki.

   Usuń
 2. pozycja O Chinach wydaje się być interesująca, muszę poszukać o niej czegoś więcej w sieci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie ja nic nie znalazłam, ale zarówno nazwisko autora jak i wydawnictwo gwarantują wysoką jakość i wartość książki. Jak znajdziesz, coś więcej, podeślij proszę link.

   Usuń
 3. Ja też coś dla siebie zauważyłam

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Ja też bardzo lubię jej książki.

   Usuń
 5. Chętnie Prowincję poczytam, natomiast Talia niezwykłych postaci już się ukazała w listopadzie, widziałam w empiku:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poważnie talia już jest?! Ja nie mam fizycznie dostępu do empiku stacjonarnego,ale we wszystkich wysyłkowych ksiegarniach znalazłam w zapowiedziach.

   Usuń
  2. Jest fizycznie w empiku od początku listopada:) i na stronie Instytutu Erica też jest w nowościach a nie w zapowiedziach. Nawet pomyślałam, że to może jakaś druga część, ale nie. Podejrzewam, że empik może mieć chwilowo wyłączność na sprzedaż i to dlatego tak jest:)

   Usuń
 6. Bardzo chętnie przeczytałabym "Talię ..." i Kissingera.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety lub na szczęście nic dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wybrałabym "Prowincję pełną czarów":)

  OdpowiedzUsuń
 9. I znowu kłaniają się reportaże Czarnego... Początek roku zapowiada się bardzo interesująco!

  OdpowiedzUsuń
 10. Talia postaci... i Prowincja pełna czarów to moje typy.

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.