środa, 15 września 2021

Wszystkie barwy marzeń - Natascha Lusenti

 

Wydawnictwo Literackie, Moja ocena 5/6
Doskonała nie tylko na lato, zabierająca na kilka godzin w ciekawą podróż, dająca odskocznie, lekka, ale nie infantylna, zmuszająca do chwili refleksji opowieść. Idealna lektura na lato, ale nie tylko.
Bohaterką jest młoda, żyjąca marzeniami, trochę, a raczej więcej niż trochę zagubiona, bardzo samotna, skrywająca oczy i uczucia pod przydługą grzywką, samotna kobieta. Jestem pewna, że z Emily będzie mogło identyfikować się wiele czytelniczek, nawet tych odrobinę starszych. Takich kobiet, jak ona jest wiele, choć na pierwszy rzut oka wcale ich nie dostrzegamy.
Emily, podobnie, jak wiele z nas, pragnie być szczęśliwą, lubianą, kochaną, akceptowaną i rozumianą. Wg. naszej bohaterki pewną droga do tego celu może być zamieszczanie na tablicy lokatorów krótkich tekstów, notatek, uwag. Te teksty nie maja konkretnego odbiorcy, adresata Są dla wszystkich. pozornie zdaje się z nich nic nie wynikać, aż nadchodzi pewien dzień, który zmienia wszystko.
Więcej już wam nie zdradzę. Napisze tylko, że gwarantuję zaskoczenie i to bardzo pozytywne.
Historia rozczula, chwyta za serce, wyciska kilka łez, wzbudza uśmiech i to nie jeden i generalnie jest to świetna lektura, idealna dla relaksu i na poprawę humoru oraz dla innego spojrzenia na swoje własne dotychczasowe życie. Warto się w tę opowieść zanurzyć. Kto wie, co w waszym wypadku z niej wyniknie.
Mocą tej opowieści jest zarówno bohaterka, z którą może się utożsamiać wiele czytelniczek, jak i jej świat, jej życie. Wszystko do bólu prawdziwe, takiej, jakie można spotkać tuż za rogiem, albo dojrzeć przeglądając się samemu w lustrze.
Wejdżcie do świata Emily, sprawdżcie, jaką moc mają marzenia, jak barwne potrafi być życie, nawet wtedy, gdy bardzo się go boimy. Nie bójcie się nie bać, nie bójcie się marzyć, bądżcie pewni, że niespodzianka czeka tuż za rogiem. Polecam.

1 komentarz:

  1. Lubię powieści, które chwytają czytelnika na serce, więc będę miała ten tytuł na uwadze.

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.