czwartek, 26 marca 2015

Zapowiedź Wydawnictwa Magnum

NAPOLEON WIELKI 
Ukaże się 31 marca. 
Błyskotliwa, oparta na najnowszych źródłach wielka biografia Napoleona, uznana za najlepszą, jaka powstała w języku angielskim w ostatnich czterdziestu latach. Autor wykorzystał ogromną korespondencję Napoleona, 33 tysiące listów opracowywanych i publikowanych od 2004 roku przez Fundację Napoleońską w Paryżu. Zwiedził też wszystkie najważniejsze miejsca związane z Napoleonem, w tym 53 pola bitew m.in. w Rosji, na Białorusi, w Izraelu, Belgii, Włoszech, Czechach, Austrii, Niemczech i Francji, był również na Wyspie Świętej Heleny. Powstał bogaty w szczegóły, wielowymiarowy i barwny obraz życia jednej z najbardziej fascynujących postaci w historii. To także znakomita rozprawa o sztuce wojny i sztuce uprawiania polityki.
Książka zawiera mapy i unikatowe barwne ilustracje.


Ta książka to prawdziwie napoleoński triumf autora. Jest elegancko napisana, zakrojona na epicką skalę, ciekawymi szczegółami przypomina powieść, narracja pędzi naprzód jak szarżująca kawaleria, a autor tak samo pewnie porusza się po polach bitew, jak po buduarach. Oto wreszcie wyczerpująca, wszechstronna biografia Napoleona.Simon Sebag Montefiore
„Evening Standard”, Books of the Year


Na ponad dziewięciuset stronach tej bogato ilustrowanej książki opisane jest wszystko, co dotyczy Napoleona, od wielkich bitew i decyzji politycznych do najdrobniejszych szczegółów życia miłosnego.
Willim Doyle
„The Financial Times”

  • Ilość stron: 952
  • Format: 153 x 234 mm
  • Oprawa: twarda z obwolutą
  • ISBN: 978-83-63986-87-2
  • Data wydania: 31 marca 2015

2 komentarze:

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.