poniedziałek, 9 marca 2015

Zapowiedzi Wydawnictwa RebisFraulein France minimalkaFRÄULEIN FRANCE
Romain Sardou

Przekład Monika Osiecka
ISBN 978-83-7818-681-6
Seria Powieść historyczna
Premiera: 7 kwietnia 2015


Bękarty wojny w wersji dla kobiet!
Wrzesień 1940 roku. Po klęsce Francji zaczęła się okupacja.

Niemcy, rozzuchwaleni zwycięskim marszem na Zachód, korzystają z wszelkich dostępnych uciech Paryża. Do słynnego domu publicznego Sfinks przybywa nowa dziewczyna. Ma na imię France i jest zniewalająco piękna. Ma wysokie wymagania – „obsługuje” tylko śmietankę niemieckiej armii.
Co skrywa pozorny chłód tej kobiety? Żadne jej słowo ani gest nie są dziełem przypadku. Tajemnicza i nieprzenikniona Fräulein France prowadzi własną wojnę...

Romain Sardou, znany w Polsce z takich powieści, jak I odpuść nam nasze winy czy Ale nas zbaw ode złego, powraca ze skonstruowaną po mistrzowsku, odważną powieścią historyczną. Opowiada o kompromisowej postawie najwyższych sfer Paryża w czasach okupacji hitlerowskiej, a także o grozie tamtych czasów i bohaterstwie, jakie wykuwało się w jej ogniu.


Ucząc psa czytać_front_mm UCZĄC PSA CZYTAĆ
Jonathan Carroll

Przekład Jacek Wietecki
ISBN 978-83-7818-732-5
Seria Salamandra
Premiera: 21 kwietnia 2015

Niezwykła opowieść stanowiąca kwintesencję pisarstwa Jonathana Carrolla:
zaskakująca, zabawna, pełna nieoczekiwanych i zaskakujących zwrotów akcji.

Najpierw pojawił się zegarek na rękę za dziewięć tysięcy dolarów. Potem stalowoszare porsche wraz
z dowodem rejestracyjnym wypisanym na jego nazwisko. Jakby tego było mało,  Tony Areal zdobył serce kobiety, o której śnił skrycie od wielu lat. Co sprawiło, że skromny urzędnik, będący pośmiewiskiem kolegów z pracy, stał się z dnia na dzień wybrańcem losu?
Przenikanie się świata realnego i świata marzeń sennych stawia głównych bohaterów tej historii wobec zaskakujących wyborów i dylematów, ale daje im też niewyobrażalne możliwości. Tylko Jonathan Carroll umie tak uchwycić „to coś”, co wymyka się chłodnej obserwacji, a Ucząc psa czytać dorównuje jego najlepszym opowieściom.

UWAGA!
Jonathan Carroll w Polsce! 22–26.04, Warszawa, Gdańsk, Białystok!
Jonathan Carroll, to jeden z najbardziej popularnych w Polsce pisarzy amerykańskich. Jest autorem tak głośnych powieści, jak Kraina Chichów, Dziecko na niebie, Kości Księżyca, zbiorów opowiadań, scenariuszy filmowych oraz opublikowanego w formie książkowej bloga Oko dnia – REBIS jest jego jedynym polskim wydawcą.

Kochaj blizniego swego_minimalkaKOCHAJ BLIŹNIEGO SWEGO
Erich Maria Remarque

Przekład Ryszard Wojnakowski
ISBN 978-83-7818-555-0
Seria Mistrzowie literatury
Premiera: 31 marca 2015

Nowe tłumaczenie, pierwszy raz w REBISIE!

Po ucieczce z nazistowskich Niemiec główni bohaterowie powieści – polityk Josef Steiner, syn żydowskiego fabrykanta Ludwig Kern i studentka Ruth Holland – próbują bezskutecznie zapuścić korzenie w sąsiednich krajach: ich przymusowa wędrówka pod groźbą wydalenia, czasem na skraju żebraczej egzystencji, biegnie przez Czechosłowację, Austrię, Szwajcarię i Francję, ale przebywając nielegalnie, często bez pracy, wszędzie spotykają się z obojętnością, perfidią i wyzyskiem, wbrew biblijnemu przykazaniu. Może w Ameryce, która części z nich zapewni schronienie, będzie inaczej.
W pisarstwie  Remarque’a oprócz tematyki antywojennej ważne miejsce zajmował problem emigracji, którą znał dobrze z własnego doświadczenia. Kochaj bliźniego swego otwiera właśnie ten rozdział w jego twórczości.

Erich Maria Remarque (1898–1970) należał do pokolenia, które straciło młodość w okopach I wojny światowej. Nim zyskał sławę dzięki pacyfistycznej powieści Na Zachodzie bez zmian, parał się dziennikarstwem, był też księgowym, nauczycielem i organistą.
Po dojściu Hitlera do władzy książki Remarque’a trafiły na stos, a ich autor został pozbawiony niemieckiego obywatelstwa. Lata II wojny spędził w USA, gdzie powstała jedna z jego najlepszych powieści – Czas życia i czas śmierci.
Spośród jego utworów Dom Wydawniczy REBIS opublikował m.in. Trzech towarzyszy, Nim nadejdzie lato, Noc w Lizbonie, Cienie w raju, Hymn na cześć koktajlu oraz Na Zachodzie bez zmian i Łuk triumfalny
w nowym przekładzie Ryszarda Wojnakowskiego.

Noc w Lizbonie_minimalkaCienie w raju_minimalkaŁuk triumfalnyNowy


Pół królaPÓŁ KRÓLA
Joe Abercrombie

Przekład Agnieszka Jacewicz
ISBN 978-83-7818-671-7
Seria Fantasy
Premiera: 7 kwietnia 2015

„Wartka opowieść o zdradzie i zemście, która wciągnęła mnie od
pierwszej strony i nie puściła do końca”.
George R.R. Martin

KSIĄŻĘ YARVI POPRZYSIĄGŁ zemstę zabójcom ojca. CHCE ODZYSKAĆ CZARNY TRON.
Najpierw jednak jako sprzedany w niewolę galernik musi stawić czoło okrucieństwu i srogiemu morzu. I to mając tylko jedną sprawną rękę!
OSZUKANY STANIE SIĘ OSZUSTEM.
W oczach świata jest słaby. Nie utrzyma tarczy ani nie chwyci za topór, dlatego musi z umysłu uczynić zabójczą broń.
ZDRADZONY SAM ZOSTANIE ZDRAJCĄ.
W osobliwej kompanii wyrzutków znajduje wsparcie, na jakie nie mógłby liczyć wśród szlachetnie urodzonych.
CZY TEN, KTÓRY PADŁ OFIARĄ UZURPATORA, SAM SIĘ NIM STANIE?
Yarvi ma u boku lojalnych przyjaciół, lecz zawiła ścieżka, którą kroczy, może się zakończyć tym, czym się rozpoczęła – niespodziewanym zwrotem, zasadzką i śmiercią króla.

„To mój ulubiony Abercrombie!”
Patrick Rothfuss, autor „Kronik królobójcy”

Joe Abercrombie (ur. 1974) w dzieciństwie mnóstwo czasu spędzał w wyimaginowanych światach, a gdy kończył szkołę, umiał już nieźle fantazjować. Przeniósł się do wielkiego miasta i został montażystą telewizyjnym. Pracował przy tworzeniu programów dokumentalnych, relacjach z wydarzeń kulturalnych i koncertach różnych zespołów, od Iron Maiden po Coldplay. Ale po zmroku nadal lubił wymyślać fantastyczne historie. Dzięki temu powstała znakomita trylogia „Pierwsze prawo” (Samo ostrze, Zanim zawisną na szubienicy, Ostateczny argument królów) i powieści osadzone w tym świecie (Zemsta najlepiej smakuje na zimno, Bohaterowie, Czerwona kraina). Był nominowany do Nagrody Campbella dla najlepszego pisarza oraz w 2010 i w 2012 roku do British Fantasy Award.


Noz w lodzieNÓŻ W LODZIE. KRONIKI ŻELAZNEGO DRUIDA 7
Kevin Hearne

Przekład Maria Smulewska-Dziadosz
ISBN 978-83-7818-673-1
Seria Fantasy
Premiera: 31 marca 2015

7 tom cyklu „KronikI Żelaznego Druida”
Przez niemal dwa tysiące lat po ziemi chodził tylko jeden druid – Atticus O’Sullivan. Teraz jest ich troje. Granuaile stała się już prawdziwą druidką, a on wyciągnął właśnie z Wyspy Czasu swojego archdruida. Choć Owenowi nieźle idzie odnawianie tatuaży dawnego ucznia i całkiem szybko oswaja się z takimi osiągnięciami magii technologicznej, jak telefony komórkowe i toalety, Żelazny Druid wcale nie jest pewny, czy ten szczwany lis będzie jego atutem podczas nieuchronnej walki z nordyckim bogiem Lokim, czy raczej… skaraniem boskim.
Czy troje druidów zdoła przejrzeć spisek przeciwko druidyzmowi? I jaką rolę odegrają lisy o zbyt dużej liczbie ogonów, hinduskie demony, Sherlock Holmes, zakochana w Rembrandcie selkie, Jezus Chrystus,
a nawet pewien łososiolubny niedźwiedź z Alaski?

Uwaga!
Autor będzie gościem poznańskiego PYRKONU (24–26.04)

Kevin Hearne urodził się  w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych
i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponadto lubi robić piesze wycieczki, czytać komiksy i mieszkać  sobie z rodziną w tycim, acz przytulnym domku.

Na psa urok_okładkaRaz wiedźmie śmierć_okładka3Między młotem a piorunem_minimalkaZbrodnia i kojotKijem i mieczem_okładkaKronika wykrakanej śmierci_okładka


Oko na niebieOKO NA NIEBIE
Philip K. Dick

Przekład Katarzyna Mioduszewicz
ISBN 978-83-7818-577-2
Seria S-F
Premiera: 31 marca 2015

Pierwszy raz w REBISIE!

„To pierwsza powieść Dicka, która z powodzeniem stawia będące jego obsesją pytanie: «Co jest rzeczywiste?». W Oku na niebie rzeczywistość przełamuje się, i to od razu na osiem części… Światy te tworzą jakby amfiladę, przez którą grupka złączonych wspólnym losem nieboraków przechodzi jak przez wagony pociągu… Dick po raz pierwszy użył tu pomysłu, który wykorzystał później w Ubiku: leżący obok siebie nieprzytomni ludzie tworzą każdy swoją wizję, a wskutek niepojętej z fizycznego punktu widzenia anomalii projekcja, która akurat dominuje, ogarnia wszystkich naraz i więzi ich w sobie… Bohaterowie Oka na niebie nie mają jednak na podorędziu nic, co zaradziłoby ich kłopotom, w szczególności zaś uniwersalnego preparatu Ubik…”
z przedmowy Marka Oramusa

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych Nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty…
Dom Wydawniczy REBIS wydał takie jego powieści, jak: Ubik, Valis, Człowiek z Wysokiego Zamku,
Trzy stygmaty Palmera Eldritcha czy Blade runner.PoczątkiPOCZĄTKI
David Weber

Przekład Radosław Kot
ISBN 978-83-7818-672-4
Seria S-F
Premiera: 7 kwietnia 2015

Kolejny tom cyklu Honor Harrington!
Szósty zbiór opowiadań ze świata Honor Harrington, najpopularniejszej serii militarnej fantastyki, których autorami są m.in. David Weber i Timothy Zahn. Opisane historie ukazują wydarzenia z początkowej epoki istnienia Królestwa Manticore lub wcześniejsze losy znanych już bohaterów. Marynarkę Wojenną Graysona obserwujemy z puntu widzenia pierwszej kobiety służącej w zdominowanym przez mężczyzn środowisku. Młodą Honor Harrington w chwili, gdy jej życie odmienia nagle związek z Nimitzem. Dowiadujemy się, jak doszło do emigracji z Ziemi grupy, która stworzyła później Królestwo Manticore, poznajemy też głównego bohatera przygotowywanej trylogii o wczesnych latach Królestwa (współautorstwa Timothy'ego Zahna, autora m.in. doskonałych powieści ze świata Gwiezdnych wojen).

David Weber, literacki fenomen XXI wieku, bestsellerowy autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli „Honor Harrington”, „Starfire” i „Schronienie”. 22 tytuły Webera trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”, a łączny nakład jego książek przekroczył już 7,5 miliona egzemplarzy.


SAMOTNOŚĆ ANIOŁA ZAGŁADY
Robert J. Szmidt

Samotnosc aniola zagladyISBN
Seria Horyzonty zdarzeń
Premiera: 21 kwietnia 2015

Świetna literatura postapokaliptyczna!

Adam Sawyer to pod wieloma względami wybraniec – ma bronić Amerykanów przed wojną jądrową,
a gdyby jednak wybuchła, przez udział w tajnym projekcie „Arka” przyczynić się do odrodzenia życia na Ziemi. Przyszłość wydaje się określona, bezpieczna, wręcz pewna… dopóki wojna rzeczywiście nie wybucha.
Okrutny los sprawia, że po kilku latach kriogenicznego snu Adam rusza do odległego centrum „Arki”, gdzie mogą jeszcze żyć uczestnicy projektu. Samotna podróż przez wyludnioną Amerykę to jednocześnie wyprawa w głąb siebie – ku źródłu swojej siły i swoim fobiom. Obie drogi prowadzą jednak do odkrycia prawdy po stokroć gorszej od wszystkiego, z czym się dotychczas zetknął. Czy ją udźwignie?

Robert J. Szmidt (ur. 1962) pierwsze teksty (czasopismo „Fikcje”) i tłumaczenia (m.in. dla Iskier
i „Fantastyki”) opublikował na początku lat osiemdziesiątych. Przez kolejne dziesięć lat wydawał czasopisma dla branży filmowej, następnie przerzucił się na gry komputerowe, by w 2001 roku wrócić do korzeni i stworzyć „Science Fiction”, ukazujący się nieprzerwanie dziewięć lat magazyn literacki, na którego łamach zadebiutowała większość znaczących pisarzy ostatniego pokolenia. Twórca portalu www.fantastykapolska.pl. Napisał cztery powieści i niemal dwadzieścia opowiadań, przetłumaczył prawie pięćdziesiąt książek, odpowiadał za spolszczenie jedenastu gier komputerowych. W 2013 roku REBIS wydał jego Apokalipsę według Pana Jana, a w 2014 – Łatwo być Bogiem.


Światło cieniceo slayer rgbAposiopesisŁatwo być BogiemWladcy swituOsobliwosc


_3_PKDckwp_1PHILIP K. DICK – CZŁOWIEK, KTÓRY PAMIĘTAŁ PRZYSZŁOŚĆ
Anthony Peake

Przekład Tomasz Hornowski
ISBN 978-83-7818-540-6
Seria Biografie i powieści biograficzne
Premiera: 21 kwietnia 2015

Biografia jednego z największych prozaików XX wieku, zwanego Salvadorem Dalím świata literatury, autora najosobliwszych opowieści fantastyczno–naukowych, jakie widział świat. Anthony Peake jednak ukazuje w niej nie tylko niezwykłego pisarza, ale i niezwykłego człowieka, obdarzonego zadziwiającymi zdolnościami. Peake’a najbardziej zaintrygowały zdarzenia z życia Dicka, które mogą świadczyć, że – jak bohaterowie jego książek – miał on dar prekognicji…
Anthony Peake urodził się w 1954 r. na półwyspie Wirral niedaleko Liverpoolu. Studiował na Warwick University i w London School of Economics. Autor książek poświęconych ludzkiej świadomości, w tym doświadczeniom z pogranicza śmierci klinicznej, m.in. Czy istnieje życie po śmierci?, The Daemon i Labirynth of Time.


DOLINA POPIOŁÓW
Krzysztof Beśka

ISBN 978-83-7818-745-5
Seria Thriller
Premiera: 28 kwietnia 2015

Trzecia część pyrzygód Stanisława Berga
Jesień 1893 roku. W okolicach Łodzi zaczynają płonąć dwory, niegdyś odebrane uczestnikom powstania styczniowego, dziś zamieszkiwane przez rosyjskich urzędników. Czy to przypadek, czy zemsta albo wręcz zapowiedź nowego polskiego wystąpienia przeciwko carskiej władzy? Na pewno jest to kolejna sprawa dla detektywa Stanisława Berga, miłośnika pięknych kobiet i piwa, dandysa i kolegi Oscara Wilde’a. Rozwiązanie tej zagadki będzie wymagało od niego nie tylko wyjątkowych umiejętności, wytrwałości i siły, ale też dokładnego przyjrzenia się swojej przeszłości. Zarówno tej nieodległej, gdy zapracował sobie na nienawiść pewnego wysokiego funkcjonariusza Ochrany, jak i dzieciństwa.
Dolina popiołów to ostatnia część wydawanej przez REBIS trylogii, na którą składają się również Trzeci brzeg Styksu (2012) i Pozdrowienia z Londynu (2014).

Krzysztof Beśka (ur. 1972 w Mrągowie) – prozaik, dziennikarz, twórca słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Wydał powieści Wrzawa (2004) i Bumerang (2007), przez krytykę zaliczone do nurtu prozy ukazującej w krzywym zwierciadle nową, wolnorynkową rzeczywistość. Autor rozliczeniowej Fabryki frajerów (2009), za którą otrzymał Wawrzyn – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur oraz Wawrzyn Czytelników, a także kryminałów Wieczorny seans (2012), Ornat z krwi (2013) i Autoportret z samowarem (2015).

Trzeci-brzeg-Styksu_minimalkaPozdrowienia z Londynu


Niebezpieczny dar - minimalkaNIEBEZPIECZNY DAR
Marcus Sakey

Przekład Anna Krochmal i Robert Kędzierski
ISBN 978-83-7818-608-3
Seria Thriller
Premiera: 21 kwietnia 2015

Nowy, rewelacyjny cykl Marcusa Sakeya

Mała dziewczynka poznaje najmroczniejsze sekrety ludzi po sposobie, w jaki krzyżują ręce na piersiach. Mężczyzna umiejący odczytywać mowę ciała zgarnia na giełdzie trzysta miliardów dolarów. Kobieta potrafi stać się niewidzialna, bo umie poruszać się w tłumie tak, żeby nikt jej nie zauważył. Nazywani są „obdarowanymi” – od 1980 roku jeden procent ludzi rodzi się z wybitnymi uzdolnieniami. Jednym z nich jest Nick Cooper, agent federalny. Zdolności, którymi dysponuje, sprawiają, że jest niezwykle skuteczny
w zwalczaniu terrorystów. Jego celem jest najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie: to obdarowany, który dąży do wywołania wojny domowej. Jednak aby go ująć, Cooper będzie musiał stanąć po drugiej stronie barykady i zdradzić tych, którzy są dla niego najważniejsi.

Marcus Sakey, mistrz suspensu i jeden z najlepszych współczesnych pisarzy, stworzył frapującą historię, która jest jednocześnie porywającym thrillerem i wnikliwym komentarzem społecznym. Niebezpieczny dar to wciągająca opowieść o świecie, który jest zasadniczo inny, a jednak przerażająco podobny do naszego i w którym posiadanie szczególnych zdolności nie jest darem losu, lecz straszliwym przekleństwem.
A najbardziej przerażające jest to, że fikcja wymyślona przez Sakeya jest niepokojąco bliska rzeczywistości…

„Sakey stworzył zdumiewający świat, który wciąga do tego stopnia, że zapominasz kupić mleko, podlać kwiaty, zapominasz nawet o jedzeniu”.
Gillian Flynn, autorka książki Zaginiona dziewczyna


Krótko mówiąc - minimalkaKRÓTKO MÓWIĄC
Jeffrey Archer

Przekład Danuta Sękalska-Wojtowicz
ISBN 978-83-7818-514-7
Seria Thriller
Premiera: 14 kwietnia 2015


Piętnaście historii charakteryzujących się typowymi dla Jeffreya Archera
dowcipem i przewrotnością.

Każdy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie – od wzruszającej opowieści o miłości od pierwszego wejrzenia na stacji metra do historii pomysłowych oszustw przeprowadzanych bezpośrednio na oczach policji, od sztuczek stosowanych przez sprytnych prawników do finansowych matactw brytyjskich dyplomatów. Historia zamieszczona na końcu tego zbioru, Szczęściarze, jest być może najbardziej poruszającym i zapadającym w pamięć opowiadaniem, jakie Archer kiedykolwiek napisał.

„Zręczne, dowcipne i wciągające. Jeffrey Archer ma naturalny talent do pisania opowiadań”.
„The Times”

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Na podstawie obu książek nakręcono seriale telewizyjne. Jego sławę ugruntowały następne powieści i zbiory opowiadań: Córka marnotrawna, Stan czwarty, Więzień urodzenia, Synowie fortuny, Sprawa honoru, Ścieżki chwały oraz Ale to nie wszystko. Z jego najnowszego cyklu „Kroniki Cliftonów” Dom Wydawniczy REBIS opublikował Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony i Ostrożnie z marzeniami.

Czas pokaze - minimalka Za grzechy ojca - minimalka Sekret najpilniej strzezony_minimalka


Ostatni z żywych roboczyOSTATNI Z ŻYWYCH
Roger Moore

Przekład Maciej Szymański
ISBN 978-83-7818-678-6
Seria Varia
Premiera: 21 kwietnia 2015

Zbiór opowieści z fabryki snów autorstwa legendy kina, Rogera Moore'a

Niemal od początku kariery Roger Moore znajdował się w samym sercu show-biznesu. Jako aktor wystąpił w filmach, które przyniosły mu światową sławę, ale poza tym jest jeszcze wyjątkowym żartownisiem, kpiarzem i gawędziarzem. Uchodzi za jednego z najmilszych ludzi w branży i nigdy nie stroni od dobrej zabawy.
W tej bajecznej kolekcji anegdot sir Roger wspomina zabawne i zaskakujące epizody z własnego życia – od pracy modela na początku lat 50. po realizację siódmej części Gwiezdnych wojen w Pinewood Studios – a także zasłyszane historie o imponującym gronie gwiazd, takich jak Frank Sinatra, Gregory Peck, David Niven, Joan Collins, Michael Caine, Christopher Lee i wiele innych. Ostatni z żywych to klasyczny, intrygujący i dowcipny Moore w szczytowej formie.

„W związku z fenomenalnym, ogólnoświatowym sukcesem mojej pierwszej autobiografii, zatytułowanej Nazywam się Moore, Roger Moore – sprzedały się dwa egzemplarze w miękkiej oprawie i jeden w twardej w Burkina Faso – moi wydawcy, nieszczęśnicy o wielkich sercach i ciasno zawiązanych sakiewkach, zamówili u mnie kolejny zbiór opowieści prawie prawdziwych”.


Roger Moore urodził się w 1927 roku w Londynie. Przez rok studiował aktorstwo w Royal Academy of Dramatic Art. Zdobył sławę dzięki występom w serialach telewizyjnych Ivanhoe, Maverick, Święty i Partnerzy. W latach 1973–1985 odtwarzał postać agenta Jamesa Bonda w siedmiu filmach cyklu,
od Żyj i pozwól umrzeć do Zabójczego widoku. Później poświęcił się głównie pracy na rzecz UNICEF-u. Za działalność dobroczynną został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. W Polsce opublikowano jego pierwszą autobiografię Nazywam się Moore, Roger Moore (której, wbrew temu, co pisze autor, w samej Wielkiej Brytanii sprzedano ponad 140 tysięcy egzemplarzy) oraz książkę Bond o Bondzie. 50 lat w służbie Jej Królewskiej Mości (REBIS, 2012).


Kpnw_4KWIATY POLSKIE NA WYGNANIU
Wiesław Adamczyk

Przekład Ewa Ledóchowicz
ISBN 978-83-7818-682-3
Seria Historia
Premiera: 14 kwietnia 2015


To swoisty hołd dla wszystkich, którzy podobnie jak Adamczyk, utracili dziecięcą niewinność, zmagając się z rozpaczą, tęsknotą, bólem i niejednokrotnie śmiercią najbliższych.

Zbiór wywiadów Wiesława Adamczyka oraz Barbary Dominiczak przeprowadzonych z ludźmi, którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb Związku Radzieckiego. Prowadzili oni zeszyty, pamiętniki z rysunkami i wpisami innych tułaczych polskich dzieci, rozproszonych od Iranu po Meksyk. Przez lata przypominały o ukochanym kraju dzieciństwa, pozwalając zachować polską tożsamość. Książka wzbogacona ilustracjami z owych pamiętników daje poruszające świadectwo ludzkiej solidarności
i przyjaźni nawet w nieludzkich warunkach na nieludzkiej ziemi. Obrazu dopełniają historie samego kolekcjonera owych pamiętników, Wiesława Adamczyka, oraz jego siostry pióra Ewy Ledóchowicz.

Wiesław Adamczyk mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest emerytowanym chemikiem oraz doradcą podatkowym. A także uznanym sportowym brydżystą. W 2010 roku nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się jego książka Kiedy Bóg odwrócił wzrok, która została Książką Roku 2010 Magazynu Literackiego KSIĄŻKI, a jej nakład osiągnął ponad 35 tysięcy egzemplarzy. Wiesław Adamczyk kilkakrotnie odwiedził Polskę i udzielił dziesiątków wywiadów dla mediów – spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem czytelników.

Kiedy Bog odwrocil wzrok


_USAwcs_1USA W CIENIU SWASTYKI
Arnie Bernstein

Przekład Norbert Radomski
ISBN 978-83-7818-683-0
Seria Historia
Premiera: 28 kwietnia 2015


Krucjata żydowskich gangsterów, gwiazd Hollywoodu i polityków przeciw amerykańskim nazistom

Wyobraźmy sobie Stany Zjednoczone, w których na honorowym miejscu wiszą swastyki, rozlegają się okrzyki Sieg Heil!, a dyktator przemawia do tłumów na wiecach w norymberskim stylu. To nie jest wyssana z palca alternatywna wizja dziejów, lecz autentyczna historia Niemiecko-Amerykańskiego Bundu.
Pod koniec lat trzydziestych XX wieku Bund, kierowany przez pyszałkowatego przywódcę Fritza Kuhna, marzył o obaleniu rządu Stanów Zjednoczonych i zastąpieniu go nazistowską dyktaturą. Przez krótką chwilę wyimaginowanej chwały zdawali się być na dobrej drodze do odciśnięcia swego piętna na amerykańskiej polityce.
Jednak wizja narodu swastyki zrodziła także niecodzienną koalicję potężnych wrogów Bundu. Za sprawą działań wielu wyrazistych postaci, m.in. nowojorskiego burmistrza Fiorella La Guardii i prokuratora Thomasa Deweya, Komisji Kongresu do Spraw Działalności Antyamerykańskiej, zjadliwych reportaży Waltera Winchella oraz brutalnych metod stosowanych przez słynnych gangsterów pochodzenia żydowskiego – Kuhna i Bund spotkał niechlubny koniec.
Autor, bazując na aktach FBI, listach, publikacjach z epoki oraz wywiadach z naocznymi świadkami wydarzeń, przywołał do życia zapomniany, lecz fascynujący epizod amerykańskiej historii. Na przemian wstrząsający i komiczny, ale niezmiennie trzymający w napięciu.

Arnie Bernstein to amerykański pisarz i dziennikarz; współpracował z „New York Timesem”, BBC Radio, NPR i PBS. Wygłaszał odczyty w DePaul University, Chicago History Museum i w innych instytucjach, wystąpił także w programie Book-TV sieci C-SPAN. Jego książka Bath Massacre: America’s First School Bombing została uznana przez State Library of Michigan za książkę roku. Bernstein mieszka w Chicago.


_2_Ot_1aOSTATNI TABOR
Jolanta Drużyńska

ISBN 978-83-7818-674-8
Seria Historia
Premiera: 21 kwietnia 2015

Opowieść o polskich Romach i peerelowskim zakazie romskich
wędrówek –  końcu ich dawnego świata

W 1996 roku z Tarnowa wyruszył pierwszy Tabor Pamięci Romów, który miał nie tylko przypomnieć ten zakaz, ale też odwiedzić największe w Polsce, poza obozami koncentracyjnymi, miejsca kaźni Cyganów w czasie II wojny światowej.
Na kanwie wędrówek z Taborem Pamięci autorka opowiada o odkrywaniu „cygańskiego świata”. Sięga do wspomnień z dzieciństwa, odnajduje cygańskie wątki w dawnych  lekturach, filmach i obrazach, wykorzystuje relacje świadków ostatnich lat taborowego życia polskich Romów, a także dokumenty peerelowskich urzędów i jednostek MSW zgromadzone w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.
 Ostatni tabor to opowieść o romantycznym świecie taborów i o brutalnej ingerencji władz państwowych w tradycyjny styl życia Romów, która zepchnęła ich na margines społeczno-ekonomiczny.

Jolanta Drużyńska – dziennikarka związana z Radiem Kraków, autorka cenionych reportaży i audycji dokumentalnych dotyczących kontrowersyjnych i mało znanych wydarzeń z najnowszej historii. Jej artykuły ukazują się w prasie krajowej i polonijnej. Współpracowała przy pisaniu biografii Piotra Skrzyneckiego pióra Joanny Olczak-Ronikier oraz przy wydaniu albumu CD Piwnicy pod Baranami. Wraz ze Stanisławem M. Jankowskim jest współautorką książki Kolacja z konfidentem. Piwnica pod Baranami w dokumentach SB oraz scenariuszy kilku filmów dokumentalnych. 
REBIS opublikował jej książki: Ucieczki specjalnego znaczenia, Wyklęte życiorysy (ze Stanisławem M. Jankowskim) i Krok do wolności.    

Ucieczki specjalnego znaczeniaWyklete zyciorysy - minimalka 2Krok do wolnosci - minimalka

3 komentarze:

  1. Ja czekam na KRÓTKO MÓWIĄC- Jeffrey'ego Archera.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mnie ciekawi ta książka Carrolla!

    OdpowiedzUsuń
  3. Marzec ma za mało dni by przeczytać wszystkie książki jakie chciałabym poznać ;)

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.