niedziela, 25 listopada 2012

Zbieramy pytania do wywiadu z Natalią Brożko....

Zaczynamy zbierać pytania do kolejnego wywiadu.
Tym razem przepytywać będziemy Natalię Brożko, niespełna 30-letnią podróżniczkę, która od 04 listopada 2012r. odbywa podróż dookoła świata. obecnie jest w Azji.
Tutaj blog Natalii, tam na bieżąco możecie śledzić zapiski z podróży.
Natalia jest autorką świetnej książki Azja moimi oczyma, którą recenzowałam o tutaj.
Pytania wpisujemy w tym poście w komentarzach do dn. 06.12.2012r. do godz. 23.59.
Wybrana przez Natalię osoba, otrzyma pakiet-niespodziankę, a w nim kilka książek podróżniczych. 
Agnieszka, która wygrała Kłamcę biorąc udzial w wywiadzie z Tomaszem Białkowskim, książkę już dostała. 
 Natalia Brożko, to przemiła, bezpośrednia osoba, możecie ją pytać dosłownie o wszystko.

Przypominam też o konkursie kulinarnym, do wygrania fantastyczna, niebanalna książka kucharska, wszystkie szczegóły o tutaj:).  Jedno zgłoszenie już mamy, jak tak dalej pójdzie to nawet głosowanie na przepis naj nie będzie potrzebne:(.

Przypominam także o Wyzwaniu - Czytamy Książki Historyczne.
Szczegóły i zapisy o tutaj. Całkiem spora grupa osób już nam się zebrała. Przyznam się, że nie liczyłam na taki odzew. Ale zapraszam także nowe osoby.

28.11, Natalia pozdrawia wszystkich z Penang w Malezji:) Zazdroszczę jej, tak po ludzku, obrzydliwie prymitywnie zazdroszczę:).

11 komentarzy:

 1. Witam serdecznie. Mam kilka pytań do pani Natalii i z góry dziękuje za odpowiedź.

  1. Będąc dzieckiem, kim chciała być pani w przyszłości?
  2.Ponieważ tyle pani podróżuje, w związku z tym chciałabym się zapytać, jakie jest pani ulubione miejsce na ziemi.
  3.Jak radzi sobie pani z tęsknotą za domem i rodziną?
  4. Najbardziej przerażająca przygoda oraz dla odmiany najbardziej zabawna sytuacja, z jaką się pani zetknęła.
  5. Jeśli ktoś by chciał się przygotować do podróży dookoła świata, jak powinien się za to zabrać?
  6. Najbardziej dziwaczna potrawa jaką pani miała przyjemność(lub nie) zjeść, to..
  7.Jakie były pani pierwsze wrażenia po przybyciu do Azji, czyli m.in, jak tubylcy zareagowali na pani wizytę?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam tylko jedno pytanie:) Jakie zjawisko kulturowe najbardziej Panią wstrząsnęło? Negatywnie bądź pozytywnie. Czy np. Karen z długimi szyjami, czy zorganizowanie coś na kształt ludzkiego zoo, o którym Pani pisała, czy jeszcze jakiś inny obyczaj/tradycja?

  OdpowiedzUsuń
 3. Podróżując po tak wielu fantastycznych krajach, z pewnością poznaje Pani wielu niezwykłych ludzi. Czy próbuje Pani pozostać z nimi w kontakcie, czy może jest to unikalne doświadczenie - być w danej chwili w konkretnym miejscu, z konkretnymi ludźmi i nie da się tego przenieść na relacje internetowe?

  Co prawda nigdy nie byłam w Indiach ale poznałam fantastycznych mieszkańców tego kraju, których mam szczęście nazywać przyjaciółmi. Od dawna marzę o tym, by zwiedzić ten kraj, pewnie dlatego zwróciłam szczególną uwagę na informację, że akurat Indie mniej przypadły Pani do gustu - zastanawiam się dlaczego?

  Obecnie odbywa Pani podróż dookoła świata i zapewne czeka Panią wiele niesamowitych miejsc - czy jest jednak jakiś zakątek świata, na który czeka Pani szczególnie, a jeśli tak to co zadecydowało o jego szczególności?

  Po powrocie z Boliwii, dopiero opowiadając moje przygodny znajomym uświadomiłam sobie jak często jedynie szczęśliwym zbiegiem okoliczności uniknęłam kłopotów. Mój dobry znajomy miał zdecydowanie mniej szczęścia i choć nigdy nie szukał kłopotów, w chwili gdy uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, znalazł się w miejscu, gdzie bardzo długo musiał czekać na przetransporotowanie do szpitala i przypłacił to życiem... Wybierając się w podróż dookoła świata chyba trudno przygotować się na wszelkie okoliczności, zastanawiam się, czy w ogóle można jakoś zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych wydarzeń?

  Jaki stosunek do Pani podróży, mają Pani najbliżsi? Czy kiedykolwiek próbowali Panią odwieść od podjęcia się tej wyprawy?

  Czy podczas Pani podróży trafiła Pani kiedykolwiek w miejsce, gdzie choćby czysto teoretycznie migłaby Pani zamieszkać na stałe?

  Odległe kulutry wiążą się z zupełnie innymi zwyczajami, które często mogą być dla nas szokujące. Jak Pani radzi sobie w takich sytuacjach?

  Przed Panią jeszcze cała masa przygód ale czas ucieka zdecydowanie szybciej, niż byśmy tego chcieli... Czy ma Pani już konkretne plany na czas PO podróży? Czy planuje Pani pozostać w kraju i w jakiś sposób wykorzystać to, co Pani przeżyła (nowa książka, spotkania a może akcja pomocy mieszkańcom konkretnego kraju)? A może będzie to jedynie okres przejściowy, przygotowanie do kolejnej podróży?

  Czy wśród polskich podróżników jest ktoś, kogo ceni sobie Pani szczególnie, a jeżeli tak to dlaczego jest to właśnie ta osoba?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielu z nas marzy o dalekich podróżach, jednak zwykle zakładamy, że takie wyprawy przerastają nasze możliwości finansowe. Czy obcowanie z egzotyką to faktycznie przywilej tylko dla najbogatszych? A może istnieje sposób, by przeciętny Kowalski odkrył kawałek świata?

   Jak radzi Pani sobie w krajach, których języków Pani nie zna?

   Czy podróżując opowiada Pani napotkanym osobom, że właśnie odbywa Pani podróż dookoła świata. Jeśli tak to jak ludzie reagują na taką informację?

   Wiem, że szczególne miejsce w Pani sercu zdobyła Birma. Czy jest w tym kraju coś, co chętnie przeniosłaby Pani do Polski?

   Usuń
  2. Czy istnieje jakaś złota zasada, którą Pani się kieruje i chętnie przekazałaby ją Pani początkującym podróżnikom? :-)

   Usuń
 4. Dlaczego zdecydowała się Pani na podróż do Wietnamu?. Trudno było nauczyć się tamtejszego języka?.

  OdpowiedzUsuń
 5. Planuje Pani kolejne podróże jeśli tak to gdzie?.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie było najbardziej traumatyczne, niebezpieczne doświadczenie podczas podróży, które opisała Pani w książce Azja moimi oczyma a było tych podróży kilka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ma Pani jakiś podróżniczy autorytet( z polski lub nie) osobę, której szlakiem chciałaby pójść?.
  Czy jest możliwość aby powstały programy telewizyjne z Pani podróży ? Coś jak Kobieta na krańcu świata? (program Martyny Wojciechowskiej. ).

  OdpowiedzUsuń
 8. Łłłłooo dziewczyny dziękuję, jak nie wiem co. Natalia się zapisze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-) No właśnie wróciłam żeby coś dopisać.... Gdybym przesadziła z ilością pytań (nie wykluczam, że jeszcze coś się w mojej głowie wykluje) to oczywiście zrozumiem, jeśli Natalia wybierze i odpowie tylko na te, które najbardziej jej się spodobały ;-) Choć mam nadzieję że znajdzie czas na wszystkie ;-) Może nie od razu, ale kiedyś, choćby już po wywiadzie na maila...

   Usuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.