poniedziałek, 15 lipca 2013

Niewidoma kotka prosi o pomoc...


Ślepuszka owija się obszarpanym ogonkiem, łepek kuli między łapki, zastyga w bezruchu. Jakby chciała ukryć się przed całym światem. Światem, który nie przyniósł jej nic poza upokorzeniem i cierpieniem. A świat pozostaje niewzruszony, milczy przyzwalająco. Los bezkarnie kpi z bezdomnej kocicy, która nigdy wcześniej nie miała swego skrawka koca - o skrawku nieba nie warto nawet wspominać. Być dzikim kotem nie mając oczu, które by prowadziły przez owy świat - wcale nie jest łatwo, to żaden los na loterii.
Ślepuszka mieszkała na terenie porzuconego gospodarstwa rolnego. Właściciel zmarł jakiś czas temu pozostawiając po sobie puste, zagracone obórki i zniszczony dom. Krowy zostały sprzedane przez rodzinę, pozostawione psy trafiły do schroniska. W starym PGRze hulałby tylko wiatr, gdyby nie stado kotów, które na starość dokarmiał właściciel.

Dzikie koty rozpierzchły się po sąsiednich gospodarstwach - niewidoma Ślepuszka do dziś najpewniej nie jest świadoma, dlaczego jej miseczka jest pusta, dlaczego nie szczekają psy na podwórzu, i dlaczego nie trzaskają drzwi od stodoły. Wiernie przychodzi na swój kompstownik, na którym ją znaleźliśmy. Zwija się w kłębuszek i czeka na swego Pana. Nie wie, że on już nigdy nie przyjdzie, nie nakarmi i nie trzasną drzwi od stodoły..

Zabraliśmy Ślepuszkę do siebie. Jej stan był na tyle ciężki, że przetransportowaliśmy ją do kliniki. Weterynarze stwierdzili całkowitą ślepotę w wyniku powikłania po kocim katarze, zaburzenia neurologiczne, oczopląs, zapalenie przyzębia, toksoplazmozę. Kotka jest w trakcie leczenia. 

Bez opieki człowieka niewidoma kotka nie jest w stanie funkcjonować, ani nauczyć się żyć od nowa. Jest w pełni zależna od ludzkiego "chcenia" lub jego braku. Nie jest w stanie ani opiekować się sobą, ani zapłacić za swoje leczenie. Jest tylko w stanie wiernie czekać na swoim kompostowniku - aż nadejdzie dzień, w którym straci siły. I wiara, że Pan wróci, nie utrzyma jej przy życiu. Odejdzie w ciszy, otoczona obojętnością świata, który z niej kpił. A na koniec zabrał jedyne, co pozwalało jej względnie godnie żyć - jej opiekuna. I nawet nie raczył jej świat poinformować, że to już koniec, że chociaż nie miała w życiu nic - to teraz będzie miała jeszcze mniej..

Prosimy o pomoc dla niewidomej kotki.

Możesz pomóc dokonując wpłaty na konto z tytułem "Ślepuszka" w ramach Kampanii "Kochaj Mądrze". Możesz wysłać karmę i witaminy.

Udzielamy wsparcia wielu bezdomnym zwierzakom. Możesz zgłosić chęć zostania wirtualnym opiekunem Ślepuszki.

Za każdą pomoc dziękujemy !

Siedziba:

Fundacja Centaurus
ul. Borelowskiego 53/2
51-678 Wroclaw

Numer konta bankowego
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wplat z zagranicy:
Swift/Bic code BPKOPLPW
IBANPL15102052260000600202200350

www.psy.centaurus.org.pl
mail: psy@centaurus.org.pl

5 komentarzy:

 1. Jestem wstrząśnięta. Oczywiście, że pomogłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawde serce sciska... Dobrze ze jest informacja na temat przelewu z zagranicy. Najchetniej zostalabym witrualna opiekunka ale poki co przynajmniej przelewem wspomoge...

  OdpowiedzUsuń
 3. Udostępniłam na g+... Przelew też zrobiony.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję dziewczyny. Mnie o mało serce nie pękło, jak zobaczyłam tę bidę. Też zrobiłam przelew. Mam nadzieję, że uda się kicię wyleczyć i znajdzie dobry domek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem wstrząśnięty, oczywiście że pomogę

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.