środa, 10 lipca 2013

Zbieramy pytania do wywiadu z Elżbietą Cherezińską...

Zapraszam do wspólnej zabawy. Przepytamy Elżbietę Cherezińską, autorkę znanych i niezwykle lubianych książek historycznych. Jako pisarka postawiła sobie za zadanie ożywienie polskiej historii i wypełnia je konsekwentnie, budząc ze snu dynastię piastowską (Gra w kości, Korona śniegu i krwi). Jest wielbicielką skandynawskiego średniowiecza.

W jej dorobku znajdują się m.in. takie tytuły jak:
Tym razem zmienia się odrobinę formuła zadawania pytań, tzn. to dalej będą wasze pytania, ale:
 • spośród pytań pisarka wybierze 5, na które odpowie;
 • na pytania czekam do końca tygodnia, wpisujcie je w tym poście w komentarzach.
W piątek niespodzianka, wyczekiwany przez wszystkich wywiad z Wojciechem Chmielarzem, wiem kto dostanie książkę, ale nie powiem:)

3 komentarze:

 1. Jeszcze nie czytałam żadnej Pani książki Jakbby mnie Pani do tego zachęciła? ( proszę opisać swój styl pisania tematykę książek itp).

  OdpowiedzUsuń
 2. Co Pani, jako autorka, sądzi o wydawaniu tekstów literackich wbrew wyraźnie wyrażonej woli ich twórców (mam tu na myśli przypadki wydawania tekstów pośmiertnie)?

  OdpowiedzUsuń
 3. Skąd u Pani takie swoiste wymieszanie gatunków literackich - z jednej strony prawda historyczna poparta konsultacjami z archeologami i historykami, a z drugiej strony smoki i inne elementy fantastyki. I to wszystko występuje w tych samych książkach.

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.