sobota, 17 sierpnia 2013

Głosowanie...+wyniki konkursu...

Najpierw kwestia wyzwania - Czytamy kryminały.
Mamy 3 propozycje do V etapu, czyli tematyki kryminałów, jakie będziemy czytać we wrześniu i pażdzierniku.
Są to:
 1. kryminały, w których ofiarą jest kobieta; 6
 2. kryminały z wątkiem nadprzyrodzonym; 1
 3. kryminały z wątkiem romansowym.1
Głosować można tu w komentarzach wpisując 1 lub 2 lub 3:)
Koniec głosowania to 23.08.2013 godz. 23.59:)


Teraz ogłoszenie wyników konkursu:)
Moja dłoń losowała przed wyjazdem od teściów i wylosowała..wiki. Gratuluję i poproszę adres do wysyłki na email: anetapzn@gazeta.pl Wysyłka w ciągu 7 dni od otrzymania adresu litem poleconym. 
A oto odpowiedzi i wskazówki, jakie książki grozy polskich autorów mogłabym przeczytać. Może ktoś z was także skorzysta:)

Polecam Ci powieść "I dusza moja" Michała Cetnarowskiego, dzięki któremu przekonałam się do polskich thrillerów psychologicznych. Nie brakuje w niej nagłych zwrotów akcji, stopniowego budowania napięcia, możemy poznać myśli bohaterów, ich odczucia, marzenia, ale także emocje związane z makabrycznymi wydarzeniami; co więcej książka zmusza czytelnika do refleksji - jak człowiek radzi sobie w chwilach zagrożenia życia? czy myśli wtedy tylko o sobie, czy ratuje też innych? co się odczuwa w takich chwilach? jakim trzeba być zwyrodnialcem, by sterroryzować szkołę pełną niewinnych dzieci?
Trudno opisać tę książkę w dwóch zdaniach. Jeśli jesteś ciekawa, czym mnie jeszcze urzekała, zapraszam do zapoznania się z moją recenzją:
http://literaturomania.blogspot.com/2013/06/i-dusza-moja-znakomity-polski-thriller.html

Drugą książką wartą polecenia jest "Ymar" Magdaleny Marii Kałużyńskiej - połączenie kryminału, z powieścią z pogranicza thrillera i horroru, z dużą dozą metafizyki. Tajemniczy tytuł, świetna zabawa konwencją, zdarzenia zawarte w powieści są tak niesamowite, że przypominają serial "Z Archiwum X", tyle że dużo bardziej krwawy - na zaostrzenie apetytu na tę lekturę napiszę jedynie, że podczas sekcji zwłok ożywa martwa dziewczyna, do tego dochodzą koszmarne ramy do obrazu oraz kolejne nadprzyrodzone zjawiska...
O tej książce nie da się napisać w telegraficznym skrócie, bo pominie się wiele ciekawych rzeczy:
http://literaturomania.blogspot.com/2011/08/koszmarne-ramy-czyli-ymar-magdaleny.html


Ze swojej strony polecam "Bez wybaczenia" Ewy Ostrowskiej. Brutalna zbrodnia i przestępcy, których ciężko ukarać, bo mają wysoko postawionych rodziców. Przerażająca bezkarność, ciężka atmosfera, mroczny klimat, a to wszystko na naszym polskim podwórku.

Dwa zdania już były, jak masz ochotę przeczytać więcej, to zostawiam link do mojej recenzji:
http://soy-como-el-viento.blogspot.com/2012/10/zbrodnie-ktorych-wybaczyc-nie-mozna.html

Polecam ci znakomity horror ,,Grizzly’’ Adama Zalewskiego. To naprawdę świetna , interesująca powieść o sprawiedliwości napisana w dosadnym języku, bez zbędnych słów, ale za to z realistycznymi obrazami dewiacji i makabrycznej grozy. W trakcie czytania  nie będziesz w stanie odczuć, że książkę napisał polski autor. Naprawdę porządna męska proza, ale i kobiety także znajdą tutaj coś dla siebie. Przekonaj się o tym osobiście. Tylko ostrzegam, jeśli jednak jesteś mało odporna na drastyczne i brutalne sceny, to odpuść sobie, bo po skończeniu tej lektury długo jeszcze twoja wyobraźnia będzie pracować na najwyższych obrotach. 

Polecam Ci książkę „Śmierć i dziewczyna” Andrzeja Klawittera, którą czytałam dobrych kilka lat temu – a nadal pozostaje w mojej pamięci. Morderstwo ubogiej rodziny z czwórką dzieci stara się rozwiązać Dorota siostra Janusza (ojca tejże rodziny). Wspólnie z nią odkrywamy, że polska rzeczywistość może jednak przerażać…

Polecam "Zombiefilia". Coś dla fanów Zombie pod każdą postacią :D Jest to zbiór opowiadań znakomitych polskich autorów.
15 komentarzy:

 1. Gratuluje i przy okazji widzę tutaj kolejny horror dla siebie, mianowicie ,,Bez przebaczenia''. Muszę go poznać, bo mnie zaciekawił i to bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje, trzeba się bliżej przyjrzeć tym rekomendacjom :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Ja na 1:) Trudno, żebyśmy na coś innego zagłosowały:)

   Usuń
  2. Dokładnie tak :) Chyba 1 zwycięży, ale może jeszcze kiedyś nadejdzie czas na kryminały metafizyczne :)

   Usuń
 4. Grizzly to zdecydowanie książka warta przeczytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję, adres zaraz wyślę mailem :)

  Głosuję na nr 3 ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Głosuję na 1 :)

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.