piątek, 7 października 2016

3. część Filarów ziemi...

Ken Follett, autor niezwykle popularnego cyklu „Filary ziemi” napisał po 10 latach trzecią część zatytułowaną "A Column of Fire" - anglojęzyczna premiera zapowiadana jest na 12 września 2017 roku.

Pierwsza część Filary ziemi ukazała się w 1989 roku - akcja książki rozpoczyna się na początku XII wieku w Anglii nękanej wojnami domowymi, konfliktami na tle religijnym, głodem, walkami o sukcesję na angielskim tronie. Fabuła książki, będącej także opowieścią o niezwykłej miłości, rozgrywa się wokół trwającej blisko czterdzieści lat budowy wielkiej katedry Kingsbridge. Walka o władzę, intrygi, seks, mroczne tajemnice, w połączeniu z błyskotliwą mieszanką ludzkich emocji - miłości i nienawiści, lojalności i zdrady, nadziei i desperacji - oraz galerią niezapomnianych postaci, takich jak Aliena, piękna, odważna córka hrabiego Bartholomew, Jack Cherbourg, budowniczy katedry, i ich zaprzysięgły wróg, znienawidzony, podstępny lord William Hamleigh, tworzą porywającą opowieść, która wciągnie każdego czytelnika.

Na drugą część - Świat bez końca - autor kazał czekać swoim fanom aż 18 lat! Akcja tej powieści zaczyna się 200 lat po „Filarach ziemi” w roku 1327. Spotykamy tu potomków Jacka i Toma, bohaterów tamtej sagi. Na tle barwnej panoramy średniowiecza w okresie wielkich przemian i dziesiątkującej społeczeństwo zarazy toczy się epicka opowieść o walce o władzę, pieniądze i wpływy, o tajemnicach i zbrodniach, o nauce burzącej fundamenty wiary, w której ludzkie emocje – miłość, nienawiść, pragnienie zemsty – odgrywają wiodącą rolę.

Po 10 latach miłośnicy tej monumentalnej historycznej sagi będę mogli powrócić do tej historii! „A Column of Fire” ukaże się 12 września 2017 roku. Akcja zaczyna się w 1558 roku w czasie panowania królowej Elżbiety I. Na tle wojen religijnych katolików i protestantów oraz rozgrywek politycznych śledzimy losy pary kochanków Willa Willarda i Margery Fitzgerald. Obydwoje stoją po przeciwnych stronach barykady, a Will pracuje także dla królowej, która stworzyła pierwszą agencję wywiadowczą, aby zbierać informacje potrzebne jej do sprawnego rządzenia krajem w czasie tego brutalnego konfliktu.

Kto nie może się doczekać?

Ja 1. część uwielbiam, pochłonęłam w 2 dni, od lektury nie moghłam się oderwać.
2. część także przypadła mi do gustu, choc nie ukrywam, była dla mnie odrobine słabsza niz 1. część.
Co do 3. mam mieszane uczucia, jaka ona będzie. Trochę obawiam się konfrontacji z częścią 1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.