środa, 2 kwietnia 2014

Święty Jan Paweł II - Mira Majdan

Wydawnictwo Promic, Okładka miękka, 96 s., Moja ocena 6/6
Dzisiaj rocznica śmierci Jana Pawła II, za kilkanaście dni - Jego Kanonizacja. 
Bez wątpienia była to postać wyjątkowa. Ale nie tylko jako głowa Kościoła Katolickiego, ale przede wszystkim jako człowiek. Można być osobą nie wierzącą, ale trzeba obiektywnie stwierdzić, iż Jan Paweł II był kimś wyjątkowym - człowiekiem dobrym i mądrym. 
Jakie było Jego życie? Większość osób z pewnością wie, czy to z filmów, czy z książek, których o Papieżu Polaku powstało bardzo wiele. 
Ta niepozorna książka autorstwa Miry Majdan jest jednak wyjątkowa, mimo, iż z tłumu jej podobnych specjalnie się nie wyróżnia. Co innego, gdy zaczniemy ją czytać. Jest to książka napisana w sposób wyjątkowy, bo z głębi serca, pełna opowieści o jej bohaterze wspaniałym, wybitnym duszpasterzu, ale także o zwyczajnym człowieku pełnym rozterek, wahań, słabości. Autorka ukazuje nam nie tylko papieża, ale także (a może przede wszystkim) człowieka, takiego jak my, który przez cale życie starał się przejść mądrze, postępować dobrze. Czy zawsze mu się to udawało? Czy możemy się uczyć od niego, jako od zwyczajnego człowieka nie papieża? Co sprawiło, że Karol Wojtyła z Wadowic za kilkanaście dni zostanie Świętym Janem Pawłem II? 
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce Miry Majdan, do lektury której gorąco zachęcam.Bez moralizatorskiego zadęcia, bez nudzenia, bez wskazywania co dobre, a co złe, po prostu lektura od serca o mądrym, dobrym, porządnym człowieku.

2 komentarze:

  1. Mam w domu kilka książek o Janie Pawle II, w większości bardzo ciekawych i wartych lektury. Publikacji pani Majdan raczej nie kupie, ale chętnie ją przeczytam, gdy natknę się na nią w bibliotece.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię czytać wszelkie publikacje związane z naszym ukochanym ojcem świętym.

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.