piątek, 16 listopada 2012

Cóż za książki do mnie w ciągu ostatniego tygodnia przybyły...

Się będę chwalić, a co....wszyscy się chwalą, pochwalę sie i ja:)
II tom werensowej (jak ja to nazywam) trylogii Tomasza Białkowskiego.Podobno główny bohater ma się "trochę w sobie ogarnąć", sprawdzimy:).
Znany, ale i kontrowersyjny warszawski dziennikarz Paweł Werens znów musi stawić czoła zbrodniom. Tym razem dotykają go bezpośrednio, ofiarami są bowiem jego najbliżsi. W spektakularny sposób zostaje zamordowany jego stryj Mariusz Werens wraz z żoną. Na plecach starszego mężczyzny oprawca zostawia tajemnicze słowo: Szadrak.
Recenzja wkrótce...podobnie, jak nasz wywiad z autorem.


Porywająca akcja, miłość i intryga w Anglii i Rosji na początku XIX wieku!
Bracia bliźniacy, podobni do siebie jak dwie krople wody, różnią się temperamentem. Życie księcia Stefana jest zagrożone, więc jego brat awanturnik Edmond wraca z Petersburga, by go chronić. Chce wykorzystać podobieństwo i zastawić pułapkę na zamachowców. Jest przekonany, że nikt go nie zdemaskuje. Jednak młodziutka piękność, Brianna Quinn, szybko odkrywa mistyfikację. Intryga skomplikuje się, gdy przystojnego Edmonda i czarującą Briannę połączy burzliwa namiętność…




Miodzio:) ab urbe condita po prostu i to jeszcze jak cudnie książka wydana:)
Błyskotliwa i bardzo osobista monografia Rzymu od jego mitycznego założenia przez Romulusa i Remusa po czasy Berlusconiego. Autor, wybitny współczesny krytyk sztuki, zabiera nas w urzekającą podróż przez dzieje jednego z najbardziej fascynujących miast świata. Opisuje przełomowe wydarzenia polityczne z długiej historii Rzymu i życie codzienne jego mieszkańców, przygląda się wspaniałej architekturze i wielkim dziełom artystów związanych z Rzymem, rzucając nowe światło na ich twórczość. Na kartach książki, bogatej w intrygujące szczegóły, przewija się cała galeria postaci, które tworzyły historię i klimat miasta: cesarzy, papieży, polityków, poetów, malarzy, architektów i twórców filmowych.

Zobaczymy, jak sobie znany dziennikarz poradził literacko...
Elektryzujący debiut! Złoto Saddama i kulisy polskiej polityki!
Ze stawu w wiosce na Podlasiu policja wyławia zwłoki bez twarzy. Wygląda to na porachunki mafijne, szybko się jednak okazuje, że sprawa jest poważniejsza. To dopiero początek serii morderstw i dziwnych wydarzeń sięgających szczytów władzy. Toczy się gra, w której każdy ma coś do ukrycia i nic nie jest takie, jakie się wydaje. Gra o bezpieczeństwo państwa. Czy dziennikarz z problemami i policjant przed emeryturą, którzy wszczynają własne śledztwo, mają w niej jakieś szanse?




Jak ja dawno nic z pogranicza grozy nie czytałam...
Klify nad Pacyfikiem, piękna rezydencja z sekwojową puszczą w tle. Młody reporter otrzymuje zlecenie ? ma napisać artykuł o niesamowitej posiadłości. Przypadkowe spotkanie dwojga ludzi i idylliczną noc przerywa brutalna napaść. Mężczyzna zostaje pogryziony przez bestię, której w nieprzeniknionej ciemności nawet nie widzi... Wkrótce ulega przerażającej, ale i dziwnie pociągającej przemianie. Jest zafascynowany nowo nabytą mocą, ale też pełen obaw. W chwili, gdy najmniej się tego spodziewa, znajduje miłość, ale przede wszystkim stara się zgłębić tajemnicę, która odmieniła jego los. Dlaczego i w jaki sposób otrzymał wilczy dar? Reporter wyrusza w trudną, pełną pokus podróż, by poznać swoją nową, dwoistą naturę: człowieka i wilka.


Zniewalająca, charyzmatyczna, silna.
Teodora, wywodząca się ze społecznych nizin awansuje, stając się jedną z najpotężniejszych kobiet w dziejach Bizancjum. W powieści Stelli Duffy wraca w pełnym blasku jako fascynująca, kontrowersyjna i uwodzicielska kobieta. Niektórzy nazywali ją świętą. Inni nie byli aż tak łaskawi...Gdy ginie jej ojciec, młoda Teodora żeby przetrwać zmuszona jest do niemal niewolniczej pracy. Przechodzi ciężką szkołę życia, by stać się tancerką, aktorką, a w końcu kurtyzaną. Z czasem dostrzeże, iż jednym zmysłowym gestem może całkowicie zmienić swój los.
Akcja powieści jednej z ciekawszych brytyjskich pisarek rozpoczyna się na tętniących życiem ulicach Konstantynopola  i przepełnionych erotyką publicznych przedstawieniach w hipodromie, przenosi nas w zacisze pustynnych klasztorów w Egipcie i do Aleksandrii, po czym stajemy się świadkami politycznych intryg prowadzonych za zamkniętymi drzwiami cesarskiego pałacu.


 Historyk i analityk wojskowy Wiktor Suworow w swojej najnowszej książce odtwarza wydarzenia z przełomu lat 50. i 60.,  na skutek konfrontacji ZSRR i USA ludzkość znalazła się wtedy na progu trzeciej wojny światowej i o mało nie została unicestwiona w globalnej katastrofie atomowej. Łącząc znane i mało znane fakty w jedną całość, autor ukazuje kulisy rządów Nikity Chruszczowa w latach 1953?1964. Przedstawia rzeczywisty obraz radzieckiej kosmonautyki, wraz z legendarnym lotem Jurija Gagarina, oraz prawdziwe przyczyny kryzysu berlińskiego i kubańskiego, przemilczane przez oficjalną propagandę, polityków i historyków. Opisuje też starcie służb szpiegowskich obu mocarstw i sprawę pułkownika Olega Pieńkowskiego, który dostarczał tajne informacje wywiadowi zachodniemu i prawdopodobnie ocalił nasz świat przed zagładą.


Rok 1633: Miguel Ribeiro Cruz zostaje wysłany z Lizbony do portugalskiej kolonii w Indiach, aby na miejscu dbać o interesy rodziny. Po przybyciu spotyka tajemniczą Hinduską donę Ambę. Żaden człowiek nigdy nie widział jej twarzy, zawsze jest przesłonięta woalem. Jedni twierdzą, że ta twarz jest straszliwie oszpecona, drudzy, ze kobieta jest niezwykłą pięknością i swą urodą doprowadza mężczyzn do zguby. Miguel za wszelką cenę pragnie ujrzeć twarz dony Amby i dowiedzieć się czegoś o jej życiu, przez co naraża ją na śmiertelne niebezpieczeństwo...




 Biografia Jacka Londona (1876-1916), autora "Białego Kła", "Zewu krwi" i "Martina Edena", który wiódł wyjątkowe, pełne przygód życie, a jego twórczość osnuta jest wokół osobistych przeżyć. Kapitalny portret rozdwojonego człowieka oraz świata, pełnego przeciwieństw jak sam London. Haley snuje fascynującą opowieść o uczciwym, subtelnym, wyjątkowo utalentowanym chłopaku, a zarazem twardzielu, złodzieju i alkoholiku oraz o jego epoce. Próbuje też oddzielić fakty od mitów i fantazji, jaką pisarz ubarwiał swe powieści.
 Po bestsellerowym "Wywiadzie z historią", który we Włoszech ukazał się w 1974 roku, a w Polsce został wydany po raz pierwszy w lutym 2012 roku, przedstawiamy drugi tom rozmów słynnej włoskiej dziennikarki z wpływowymi postaciami światowej polityki. Znajdziemy w nim wywiady m.in. z Mieczysławem Rakowskim, ajatollahem Chomeinim, Kaddafim, Deng Xiaopingiem, Robertem Kennedy, Dalaj Lamą i Arielem Sharonem. A także legendarny wywiad z Lechem Wałęsą przeprowadzony w marcu 1981 roku. Fallaci jak zwykle jest bezkompromisowa, a jej rozmowy przeradzają się często w iście sensacyjne reportaże, jak opis wizyty u Chomeiniego w Teheranie tuż po rewolucji, albo pełna ironii opowieść o wizycie w Libii u Kaddafiego.
 Bombaj, 1753 rok: Elisza Legrant, panna impulsywna i pełna życia, przeciwstawia się wszelkim konwenansom angielskiej społeczności kolonialnej. Zamiast uczestniczyć w kurtuazyjnych konwersacjach przy herbatce, woli oglądać barwne życie portowe, podziwiać różnorodność kolorów i zapachów na miejscowym bazarze albo też zgłębiać kunszt kaligrafii. Kiedy poznaje lekarza, Damiena Catralla, ulega fascynacji jego wiedzą medyczną i zostaje jego uczennicą. Niebawem ich rozmowy przestają się ograniczać do tematyki zawodowej - oboje zaczyna łączyć coś więcej. Jednak Damien, ulegając oczekiwaniom ojca, już wcześniej zaręczył się z posażną kobietą, spadkobierczynią pokaźnego majątku, wydaje się więc, że wspólna przyszłość z Eliszą jest dla niego nieosiągalnym marzeniem...

Teraz idę grzać obiad, wysyłam dzisiaj całą rodzinkę hen pod niemiecką granicę do rodziny, sama na calutki weekend zostaję, luz jakiego dawno nie zaznałam:).
Jak się odrobinę obrobię opublikuję recenzję Rzymskiej przepowiedni.  

27 komentarzy:

  1. Co niektóre książki, chętnie bym przygarnęła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Intryga i namiętność" idzie i do mnie (jeszcze nie doszła)... Ale zaciekawiłaś mnie pozostałymi, tymi typowo historycznymi szczególnie, pozycjami :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Większość z nich chętnie bym podkradła. :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Masz jedną książkę, którą bym bardzo chciała, mianowicie ,,Dar wilka''. Ostrzę sobie na nią pazurki już od jakiegoś czasu.

    OdpowiedzUsuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Coś mi się tekst poprzestawiał i był bez sensu, a miał brzmieć:
      Lubię biografie, wiec jak tylko byłoby to mozliwe podciągnęła bym Ci Szlaki życia Londona.)

      Usuń
  6. Ja,podobnie jak Cyrysia,poluję na "Dar wilka":)

    OdpowiedzUsuń
  7. Och, widzę, że Twój listonosz bardzo się napracował w tym tygodniu! Mam nadzieję porównać wrażenia z lektury "Teodory", która i do mnie zmierza:)
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  8. Najbardziej chyba zainteresował mnie "Kłamca", do "Drzewa morwowego" zabieram się lada dzień, jak tylko skończę "Niewiernych", a i na wywiad czekam z napięciem, bo ciekawi mnie bardzo, jak autor poradzi sobie z pytaniami:-)
    Poza tym Anne Rice. Znam ją tylko od wampirzej, znakomitej skądinąd strony i jestem wielce zaintrygowana.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja jej Wywiad z wampirem czytałam lata świetlne temu, też wampirze:)
      Także czekam aż autor odpowie na pytania, ma postarać sie do poniedziałku nadesłać odpowiedzi, ale w praniu to sama wiesz-różnie wychodzi.
      A zdradzę już, że Kłamca ma być nagrodą w wywiadzie, autor będzie wysyłął, wiec uśmeichniemy się o autograf.

      Usuń
    2. "Wywiad z wampirem" i książkowy, i filmowy był znakomity, i jak wieszczo wybrała sobie autorka temat... No i jej wampiry nie połyskiwały w słońcu:-)

      A co do Kłamcy, to ja chętnie:-)))

      Usuń
  9. "Teodory" bardzo zazdroszcze:)
    A bede czekac na recenzje "Zapachu drzewa sandalowego", bo nie moge sie zdecydowac:)

    OdpowiedzUsuń
  10. Rzym i Wywiad z władzą wyglądają wyjątkowo apetycznie:) Zwłaszcza ostatnia autorka za mną chodzi:)

    OdpowiedzUsuń
  11. Mówiłam już, że Oriany Fallacci Ci zazdroszczę?! Mówiłam. Jeszcze marzy m się "Kapelusz cały w czereśniach" jej autorstwa:) No i ten "Rzym" mniam mniam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na Kapelusz...też choruję. Poluję w antykwariacie lub może jakaś promocja będzie.

      Usuń
  12. Sporo ostatnio do ciebie przybyło :) Nie znam praktycznie żadnej z pozycji, ale widzę, że bardzo zróżnicowane są te książki. Miłego czytania :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Największą ochotę miałabym na Rzym, Teodorę i biografię Londona. Ciekawi mnie jeszcze ten pierwszy kryminał "Kłamca".

    Nabytków gratuluję i życzę miłej lektury.

    OdpowiedzUsuń
  14. Nie wiedziałam, że Sekielski napisał powieść, ciekawe

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też nie, dopiero kilka dni zobaczyłam w zapowiedziach Rebisu. Jako dziennikarza bardzo go lubię, ciekawe, jak mu książka wyszła. Mąż zabrał wczoraj na weekendowy wyjazd, zobaczymy czy jemu się spodoba, póżniej ja przeczytam.

      Usuń
  15. A widząc Rzym zostałam opanowana przez rządzę posiadania:)Już jestem ciekawa recenzji, a biorąc pod uwagę, że czytasz w tempie ekspresowym zapewne doczekam się niebawem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak nie mam pracy to czytam, sama wiesz - taki sezon:(
      A Rzym przeglądałam, zapowiada się super, mega fantastycznie. Pewnie wepchnę go poza kolejką do czytania:) Jest przez co (jeżeli chodzi o treść ) brnąć- 2800 la historii:).

      Usuń
  16. Całkiem ciekawe tytuły :)
    Jak dla mnie to chętnie zabrałabym się za książkę pani Rice oraz Rogers :)

    OdpowiedzUsuń
  17. właśnie skończyłam Dar wilka, Teodore przede mną, nie wiem, czy przebrnę, się okaże... zapraszam do mnie asymaka.blog.interia.pl

    OdpowiedzUsuń
  18. Podebrałabym Ci "Dar wilka" i "Teodorę", ich opisy brzmią naprawdę kusząco.

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.