wtorek, 9 sierpnia 2022

Uśpiona - Alicja SinickaWydawnictwo W.A.B., Moja ocena 5/6
Dobry, z bardzo ciekawym pomysłem na fabułę thriller. Jednocześnie to książka duszna, z mroczną atmosfera, podszytą ostrą dawką niepokoju.
Na początku nie będziemy potrafili wczuć się w położenie bohaterki. Bo niby nie cierpimy na narkolepsje, jak bohaterka historii, Weronika. Nie musimy codziennie o tej samej porze przespać choćby kilkunastu minut. Weronika musi. Jest to absolutnie poza jej kontrolą. Z pewnością większości z nas trudno będzie to zrozumieć.
Jednak nie to jest największym problemem bohaterki. W trakcie jej codziennego snu ktoś obcy, bliżej nieokreślony przebywa w jej mieszkaniu. Weronika nie ma pojęcia kto to jest, dlaczego ją nawiedza, czego chce. Po przebudzeniu czuje jego obecność, widzi inne ułożenie przedmiotów. Ona po prostu wie, że ktoś u niej był.
Wydaje się wam, że to koszmar?! To wyobrażcie sobie, że pewnego dnia po przebudzeniu znajdujecie w sowim mieszkaniu zwłoki. Nic nie wiecie, nic nie pamiętacie, a wasza dolegliwość uniemożliwia wyjaśnienie sprawy. Automatycznie czyni was to głównym podejrzanym.
Niemożliwe? A jesteście tego pewni?
Gwarantuję, że w trakcie lektury Uśpionej niczego nie będziecie pewni.
Sinicka po raz kolejny stworzyła dobrą, mocną, ciekawie poprowadzoną historię, która zaskakuje niezwykłym zakończeniem. Książka ma w sobie wszystko czego potrzebuje dobry, porządny, rasowy thriller, Lektura wciąga od pierwszej strony, a uczucie ciekawości i podskórnego niepokoju nie znika do samego końca.
Jednocześnie jest to książka, w której od początku wszystko wiemy. Jednak tak naprawdę nic nie wiemy ciekawość nas zżera, a finał pokazuje w jak wielkim byliśmy błędzie. Na plan pierwszy wysuwa się ludzka psychika i to, co można z nią zrobić. Będziecie zaskoczeni. Polecam. Ta lektura na bardzo długo pozostanie w waszej pamięci. Idealna książka nie tylko na lato.

2 komentarze:

  1. Mam nadzieję, że wkrótce znajdę czas dla tej książki. Jestem jej bardzo ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chcę poznać tę historię.

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.