środa, 6 kwietnia 2016

Zapowiedź..literatura brazylijska...

12 kwietnia trafi do księgarń brazylijski kryminał Xango z Baker Street autorstwa Jo Soaresa. To trzecia powieść wydana przez REBIS w serii literatury brazylijskiej.
 
 
Sherlock Holmes w Brazylii
Jest rok 1888. W Rio de Janeiro giną cenne skrzypce Stradivariusa. Na pomoc lokalnej policji cesarz Brazylii Piotr II wzywa Sherlocka Holmesa.
Holmes w asyście nieodłącznego doktora Watsona podróżują do Brazylii schyłku cesarstwa i epoki niewolnictwa, a tam odnajdują świat zupełnie inny od wszystkiego, co wcześniej poznali. Muszą zmierzyć się nie tylko z tajemniczą kradzieżą i zaskakującymi morderstwami, ale też ze słońcem tropików, egzotyczną przyrodą i kuchnią, sztuką walki capoeira, rytuałami candomblé i starymi afrykańskimi bogami ‒ jednym z nich jest właśnie tytułowy Xangô. Ta książka to istna samba dla Sherlocka, pełna magii i egzotyki, ale także autentycznych postaci z epoki i zaskakującego humoru.
 
Jô Soares (ur. w 1938 r. w Rio de Janeiro) jest brazylijskim aktorem, komikiem, artystą stand-upowym, reżyserem i producentem teatralnym, muzykiem, malarzem i pisarzem, prowadził także własny talk show. Xangô z Baker Street opublikował w roku 1995. Książka została sfilmowana pięć lat później ‒ Jô Soares wystąpił w roli sędziego Coelho Brastosa. 

Broda zalana krwią bardzo przypadła mi do gustu.  Na Xango wobec tego też się skuszę. 

3 komentarze:

  1. Widzę, że chcesz mnie zrujnować. x lat temu miałam fazę na wszystko co ibero, a tu jeszcze kryminał... może wyżebram na dzień dziecka?

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie czytam wariacje na temat Holmesa. Jak wiesz, planuję lekturę tej książki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla mnie totalnie egzotyczna literatura, ale jeśli książka traktuje o skrzypcach to czemu nie:-)

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.