czwartek, 21 kwietnia 2016

Zapowiedź...

SIMON SEBAG MONTEFIORE
ROMANOWOWIE1613–1918

Tłum. Tomasz Fiedorek, Władysław Jeżewski
WŁADZA, PASJA, NAMIĘTNOŚĆ, ZBRODNIA

Wielka saga o najpotężniejszej dynastii czasów nowożytnych. Przez trzysta cztery lata Romanowowie rządzili Rosją, wierząc, że władza absolutna jest świętym powołaniem carów. Zbudowali imperium, w którym polityka i ich życie prywatne przenikały się nawzajem. Historia życia dwudziestu carów i caryc rodu Romanowów to historia spisków pałacowych, zdrad, zbrodni, błyskotliwych zwycięstw, upokarzających klęsk, geniuszu i szaleństwa. A także romansów, mariaży, seksualnych ekscesów i wielkich tragedii.
Wykorzystując nieznane dotąd materiały archiwalne, autor stworzył nie tylko pasjonującą opowieść o życiu Romanowów, ale także uniwersalne studium władzy i wielowymiarowy obraz imperium, na którym wzoruje się dzisiejsza Rosja.
Książka, która miała swoją premierę w styczniu 2016 w Wielkiej Brytanii, zajęła pierwsze miejsce na brytyjskich listach bestsellerów.

Porywająca książka… Historię Romanowów opowiedziano już wiele razy, ale nigdy z takim literackim talentem, psychologiczną wnikliwością i na podstawie tylu źródeł.„Literary Review”
Simon Sebag Montefiore (ur. 1965), brytyjski historyk i pisarz, ukończył studia historyczne na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie otrzymał doktorat z filozofii. Autor opublikowanych w ponad czterdziestu językach uhonorowanych prestiżowymi nagrodami książek z literatury faktu: Stalin. Dwór czerwonego cara; Stalin. Młode lata despoty; Katarzyna Wielka i Potiomkin; Jerozolima. Biografia. Jest także autorem dwóch powieści Saszeńka i Pewnej zimowej nocy, opublikowanych w wielotysięcznych nakładach. Napisał scenariusze i jest narratorem filmów telewizji BBC o Jerozolimie, Rzymie, Stambule i ostatnio Hiszpanii. Mieszka w Londynie z żoną, powieściopisarką Santą Montefiore, i dwojgiem dzieci.


Liczba stron: 856
Format: 153 x 234 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
kolorowe wkładki ilustracyjne, mapa, drzewa genealogiczne
3 komentarze:

  1. Przeczytam z wielka przyjemnoscia, czytalam Saszenke tego autora z zapartym tchem. Milego weekendu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka znana familia, a ja, historyczna noga, uparcie omijam publikacje na ich temat.

    OdpowiedzUsuń
  3. Objętościowo pokaźna książka. Boję się takich cegieł, ale mam na nią ochotę.

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.