poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Polećcie dobry, bardzo dobry kryminał- książkę i film....

Polećcie proszę dobry, ba bardzo dobry kryminał, taki trzymający w napięciu, z ciekawą intrygą, taki, dla którego warto zarwać noc.
I chodzi mi zarówno o książki, jak i filmy/seriale.
Nesbo, Lackberg, Christie, Mankell, Marklund, Theorin, Keppler, Gerritsen znani, odpadają. 
Mam fazę na kryminały i szukam wyjątkowej lektury  i jeszcze bardziej wyjątkowego filmu/serialu:)
Będę wdzięczna za podpowiedź...

9 komentarzy:

 1. Mnie bardzo wciągnął thriller Ewy Ostrowskiej "Kamuflaż". Czytałam go ze dwa lata temu a nadal świetnie go pamiętam. Bardzo mroczna atmosfera. Filmu Ci nie polecę, bo nie oglądam tv za często.

  OdpowiedzUsuń
 2. A Marinina? Ostatnio odkryłam tę rosyjską autorkę i jestem bardzo entuzjastycznie nastawiona do całej serii. Z seriali jakiś czas temu przypadkowo obejrzałam Sherlocka i tak przypadł mi do gustu, że nadrobiłam wszystkie odcinki. Taki Holmes na miarę XXI wieku może nie każdemu przypaść do gustu, ale mnie akurat wciągnął ten serial. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogę z czystym sumieniem polecić kryminały Bernarda Miniera, zarówno serię z komisarzem Servazem jak i niedawno wydaną "Paskudną historię". Mroczna atmosfera i świetnie skrojeni bohaterowie. A do tego może kryminały Lehane'go? Humor, fantastyczne intrygi i postaci, do których nie da się nie przyzwyczaić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gorąco polecam (jeżeli jeszcze nie czytałaś) "Czarne jak moje serce" Anti Tuomainena i "Wilka" Mo Hayder.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z książek polecam francuskich autorów Bernarda Miniera i Pierra Lemaitre'a. Z kryminalnych seriali polecam Bron/Broen, czyli Most nad Sundem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie z kolei wciągnął ostatnio "Pasażer 23" Fitzka. Świetna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z seriali "Broadchurch", powstała też książka na podstawie scenariusza, ale serial zdecydowanie lepszy. Z filmów, "Słaby punkt" z Goslingiem i Hopkinsem ( widziałam już z 10 razy i wciąż mi mało). Jak sobie coś przypomnę to dopiszę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Molu Książkowy, a może by tak książka Kate Atkinson "Kiedy nadejdą dobre wieści"?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam na półce kryminały Krzysztofa Zajasa. Sama jeszcze nie czytałam, ale obecna tu Gosia pozytywnie pisala o nich na swoim blogu. Z filmów nic nie polecę bo nie oglądam.

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.