piątek, 29 kwietnia 2016

Zapowiedź...

DOM NAD JEZIOREM 
(THE LAKE HOUSE)
KATE MORTON 
tłumaczenie: Izabela Matuszewskapremiera: 18 maja
 
Zaginione dziecko...
Czerwiec 1933 roku. Letnia posiadłość rodziny  Edevane w Loeanneth, wypolerowana i lśniąca, jest gotowa na wieczorne przyjęcie z okazji letniego przesilenia. Alicja Edevane, szesnastolatka i początkująca pisarka, jest szczególnie podekscytowana. Nie tylko ma pomysł na genialny wręcz zwrot akcji w powieści nad którą pracuje, ale też właśnie Jednak z nadejściem północy, gdy fajerwerki rozświetlą niebo, rodzina  Edevane poniesie stratę tak dotkliwą, że na zawsze opuści Loeanneth.
Opuszczony dom...
Siedemdziesiąt lat później, po tym jak przydzielono jej wyjątkowo trudną sprawę, policjantka Sadie Sparrow zostaje wysłana na przymusowy urlop. Udaje się do Kornwalii, do domku ukochanego dziadka. Wkrótce jednak czuje, że zabrnęła w ślepy zaułek. Wtedy jednak natyka się na opuszczony dom otoczony zdziczałym ogrodem pośród gęstego lasu i poznaje historię chłopca, który zniknął bez śladu.
Nierozwiązana zagadka...
Tymczasem w pokoju na poddaszu swojego eleganckiego domu w Hampstead, olśniewająca Alicja Edevane, teraz staruszka, wiedzie życie niczym z jej zgrabnie napisanych bestsellerowych powieści detektywistycznych. Sielanka trwa do czasu, gdy młoda policjantka zaczyna zadawać niewygodne pytania o przeszłość jej rodziny, przedzierając się przez gąszcz tajemnic, od których pisarka uciekała przez całe życie.
 
Rewelacyjna fabuła!
A rozwiązanie śledztwa, które prowadzi Sadie Sparrow
– i jednocześnie zakończenie książki – jest równie zaskakujące dla czytelników,
jak i bohaterów powieści.
Publishers Weekly
KATE MORTON 
Australijska pisarka, która zyskała międzynarodową sławę dzięki powieściom Dom w Riverton, Zapomniany Ogród oraz Milczący Zamek. Kate Morton jest najstarszą z trzech sióstr. Pochodzi z południowej Australii, po licznych przeprowadzkach jej rodzina osiadła w Tamborine Mountain. Od dzieciństwa lubiła czytać, szczególnie książki autorstwa Enid Blyton. Studiowała w Londynie w Trinity College. Ukończyła z wyróżnieniem University of Queensland, uzyskując dyplom z literatury angielskiej. Przygotowuje pracę doktorską. Jest żoną muzyka jazzowego i kompozytora. Mają dwóch synów. Mieszkają na przedmieściach Brisbane w Paddington. Jej powieści zostały wydane w 39 krajach i sprzedane w 3 milionach egzemplarzy. Szczególną popularnością cieszą się w jej rodzimej Australii, USA, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

5 komentarzy:

 1. Myślę, że to będzie ciekawa lektura. Czekam na premierę.

  OdpowiedzUsuń
 2. To będzie moja lektura obowiązkowa w maju :) Bardzo lubię książki tej autorki, a "Dom w Riverton" i "Milczący zamek" po prostu uwielbiam. "Strażnik tajemnic" był nieco słabszy i mam nadzieję, że najnowsza powieść spełni moje oczekiwania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekna okladka, a to juz plus, bo zwraca uwage. Z opisu wydaje sie bardzo ciekawa, takze czekam na Twoja recenzje, jak juz przeczytasz , to moze i ja sie skusze:) Milego weekndu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne włosy na okładce zachęcają do lektury ☺. Czytałam "Zapomniany ogród ", miło wspominam. Na tę książkę też mam ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Poznałam twórczość Morton i nowa powieść musi koniecznie zagościć u mnie:)

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.