czwartek, 14 kwietnia 2016

2. tom Troi trafił do księgarń...

Właśnie trafił do księgarń drugi tom cyklu TROJA, autorstwa Davida Gemmella zatytułowany Tarcza gromu
 
Wojna wisi w powietrzu – wszyscy królowie zachodu, wrogowie i przyjaciele, zmierzają do Troi na ślub Hektora. Każdy z nich snuje własne mroczne plany podboju i grabieży...
Do tego tygla zdrad i oszustw przybywa też trójka podróżników: skrywająca straszny sekret Piria, kapłanka uciekinierka z Tery, wojownik Kalliades, właściciel słynnego miecza, i jego przyjaciel Banokles. Nad legendarną Troję nadciąga mrok, który
w nadchodzących wiekach przyćmi bohaterskie czyny i osobiste tragedie zwykłych śmiertelników.
 
„David Gemmell przenosi nas w pełnowymiarowy świat, skonstruowany z taką maestrią, że czytelnik z całym przekonaniem myśli: <<To się wydarzyło naprawdę“.
Steven Pressfield, autor Aleksandra Wielkiego i Bram ognia
 
 
„Gemmell to mistrz intrygi, ale jego triumfem są znakomite kreacje bohaterów, tak realistyczne, że gdy ponoszą porażki, cierpimy, a kiedy zwycięzają – jesteśmy olśnieni“.
Conn Iggulden, autor cyklu „Imperator“
 
 
Zapytany, czy kiedyś przestanie pisać, David Gemmell, którego uważano za najlepszego żyjącego twórcę heroic fantasy, autor ponad dwudziestu powieści, odparł: „Pewnie. Któregoś dnia umrę”. Zmarł 28 lipca 2006 r.
 
Urodził się w 1948 r. w Londynie. Wyrzucony ze szkoły za organizowanie zakładów, w dzień jeździł na ciężarówce, a nocami pracował jako wykidajło w Soho. Pisał dla „Daily Mail” i „Daily Mirror”.
 

1 komentarz:

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.