poniedziałek, 2 stycznia 2012

Siódme niebo- James Patterson, Maxine Paetro

Tytuł oryginalny 7th Heaven, Okładka miękka, 382 s., Wydawnictwo Albatros, Moja ocena 4,5/6
Od trzech miesięcy San Fransisco żyje poszukiwaniami Michaela Campiona, cierpiącego na nieuleczalna chorobę serca syna byłego gubernatora stanu i przyszłego dziedzica fortuny. Michael zniknął , lecz nikt nie zgłosił się z żądaniem okupu. Anonimowy informator naprowadza policje na trop Junie, prostytutki, którą Michael rzekomo odwiedził w dniu zaginięcia. Przesłuchiwana dziewczyna ujawnia przerażającą prawdę i zostaje aresztowana. Ale to jeszcze nie koniec sprawy... W tym samym czasie para psychopatów podpala najpiękniejsze kalifornijskie rezydencje, skazując mieszkańców na straszliwą śmierć w płomieniach. Giną bogaci ludzie. Oględziny wskazują na możliwe podpalenie, ale nieuchwytni sprawcy nie pozostawiają żadnych śladów mogących ich zidentyfikować. Policja jest bezsilna. W tym samym czasie detektywi otrzymują anonimowe zgłoszenie mogące naprowadzić na ślad zaginionego przed paroma miesiącami ciężko chorego syna gubernatora.
Brak punktów zaczepienia, mordercy nie zostawiają śladów. Oba dochodzenia prowadzi porucznik Lindsay Boxer, przygnieciona towarzyszącym im rozgłosem i świadomością, iż ściga się z czasem...Aresztowanie i postawienie przed sądem osoby odpowiedzialnej za prawdopodobną śmierć "Złotego chłopca" San Francisco, to dopiero początek zawiłej intrygi. Siódme niebo to thriller pod wieloma względami bardzo typowy dla autora: szybko rozgrywający się, pozbawiony dłużyzn i zbędnych spowolnień akcji, a jego świetną dynamikę podkreślają między innymi króciutkie, krótkie bo zaledwie kilkustronicowe rozdziały, przez które przelatuje się błyskawicznie. Ale, no właśnie- czegoś w tej książce brakuje. Bardzo lubię thrillery Pattersona, ale głównie te z Alexem Crossem. Kobiecy klub zbrodni, jakoś mnie nie zachwycił mimo, że akcja toczy się sprawnie i w sumie nieżle się czytało, no ale brak tego czegoś... 
Kobiecy Klub Zbrodni (Women's Murder Club), to seria kilku thrillerów autorstwa Pattersona.
 1. Ty umrzesz pierwszy (2001, 1st to Die)
 2. Druga szansa (2002, 2nd Chance)
 3. Trzy oblicza zemsty (2004, 3rd Degree)
 4. 4 lipca (2005, 4th of July, z Maxine Paetro)
 5. Piąty jeździec Apokalipsy (2006, The 5th Horseman, z Maxine Paetro)
 6. Szósty cel (2007, The 6th Target, z Maxine Paetro)
 7. Siódme niebo (5 lutego 2008, 7th Heaven, z Maxine Paetro)
 8. Ósma spowiedź (8th Confession, 2009)(w Polsce nie wydana)
 9. Dziewiąty wyrok (9th Judgment, 2010) (z Maxine Paetro)(w Polsce nie wydana)
 10. Dziesiąta rocznica (10th Anniversary, 2011)(w Polsce nie wydana)
 11. Jedenasta godzina (11th Hour, 2012)(w Polsce nie wydana)
James Patterson
A sam autor- James Patterson należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych autorów amerykańskich. Jego powieści najczęściej pojawiają się na światowych listach bestsellerów, a w 2011r. był podobno najlepiej zarabiającym amerykańskim pisarzem. 
Na pewno sięgnę po jego kolejne książki, ale już raczej nie te z cyklu Kobiecy Klub Zbrodni.
Okładka oryginalnego
amerykańskiego wydania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.