poniedziałek, 23 stycznia 2012

Zapowiedzi kryminalne. Kryminały skandynawskie.

Kryminalne nowości 2012r.
Ukaże się m.in. brakujący tom sagi o Wallanderze, koncentrujący się na postaci jego córki, Lindy, która postanawia wstąpić do policji, ukaże się wreszcie w Polsce. Powieść zatytułowana Nim nadejdzie mróz trafi na półki w księgarniach 18 kwietnia. Bardzo sie z tego cieszę. Uwielbiam Mankella i skoro Kurt Wallander na emeryturze, to lepszy rydz niż nic, dobra i Linda:)


Anne Holt i jej brat Even, są autorami szwedzkiego thrillera medycznego, który nawiązuje do klasycznych, kryminalnych korzeni gatunku. 7 lutego, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się Arytmia.  Kocham thrillery medyczne, zobaczymy, jaki im się uda nowa książka.


Już w lutym tego roku, za sprawą wydawnictwa Czarna Owca, zawita do nas Umierający detektyw. Będzie to nowa powieść Leifa GW Perssona


 Druga powieść Larsa Keplera, zatytułowana Kontrakt Paganiniego już wkrótce w sprzedaży. Pewnej letniej nocy stary rybak dostrzega dryfujący po zatoce Jungfrufjärden uszkodzony jacht. Na pokładzie znajduje ciało dziewczyny. Jej płuca pełne morskiej wody, ale ubranie, skóra i włosy pozostały suche. Policja szybko ustala, że zmarła była młodszą siostrą Penolope Fernandez, szwedzkiej aktywistki na rzecz pokoju, która wraz ze swoim chłopakiem, właścicielem jachtu, zapadła się pod ziemię. 
  Poza tym z moich ulubionych skandynawskich kryminałów ukażą się:
Jens Høvsgaard Martwe księżniczki nie śnią
 Hans Rosenfeldt i Michael Hjorth - druga (po Ciemnych sekretach) książka duetu pt. Uczeń 
 Camilla Läckberg - w maju ukaże się wyczekiwana ósma część sagi o Fjällbacka pt. Fabrykantka aniołków
Åke Edwardson - trzy kolejne części serii o Eriku Winterze Niech to się nigdy nie kończy, i, Kamienny żagiel, Pokój nr 10 
 Liza Marklund - Dożywocie i Miejsce w słońcu– kolejne odsłony przygód dziennikarki
śledczej Anniki Bengtzon
 Håkan Nesser - Samotni – ostatnia część serii o komisarzu Barbarottim
i nowy cykl o inspektorze Van Vetterenie: Nieszczelna sieć i Punkt Borkmana
 Johan Theorin - Smuga krwi ukaże się w marcu. Smuga krwi to trzecia część olandzkiej trylogii Johana Theorina.
I nowość Albatrosa.

4 komentarze:

 1. Same ciekawe zapowiedzi !!! Tylko mieć czas na czytanie, i pieniądze na zakup (ewentualnie dobrze zaopatrzona bibliotekę :) )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje łódzkie biblioteki są na ogół dobrze zaopatrzone, ale niektóre pozycje, jak np. Mankell, Lackberg itd muszę, no po prostu muszę mieć na własność i już. Moze będzie jakaś promocja w ksiegarniach internetowych np. weż 3 płać za 2:), albo trafię w antykwariacie taniej....Ale gdzie te nowe nabytki poustawiam, to juz nie mam pojęcia.

   Usuń
 2. Mankella i Theorina już czytałam - polecam bez zastrzeżeń. A, widzę, że Holtów też. Niezłe, trochę medyczne. "Trzy sekundy" - beznadzieja, nie dało się czytać, przerwałam po pięćdziesięciu stronach. "Kontrakt Paganiniego" zaczęłam, ale ponieważ nie cierpię książe pisanych w czasie teraźniejszych, przerwałam lekturę po paru stronach. Po Marklund na pewno sięgnę, po Edwardsona na pewno nie (nudy!), po Rosenfeldta i Hjortha może tak. Ten "Umierający detektyw" mnie zaintrygował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Theorina tez czytałam. Dziękuję za opinię o Trzech sekundach-będe polować w bibliotece.

   Usuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.