piątek, 3 lutego 2023

Kobieta w deszczu - Dorota Milli

 Wydawnictwo Luna, Moja ocena 5/6
Bardzo ciepła, pełna uśmiechu i pokrzepienia opowieść. Ot taki plasterek na zbolało duszę.
Kobieta w deszczu to historia trzech wspaniałych kobiet, które są w bardzo trudnym dla siebie okresie, a nawet, jak powiedziała jedna z nich, są w czarnej hmm...du...no nie dokończę, bo byłoby niecenzuralnie. Każda z nich jest przekonana, że wszystko co dobre już za nimi, nic lepszego, nic sensownego im się nie przydarzy. Jedna z nich jest psychoterapeutką, pozostałe dwie to jej pacjentki, a jak się szybko okaże także przyjaciółki.
W pewnym momencie nie wiadomo kto dla kogo jest lekarstwem, terpią, wsparciem. Cudowna, ciepła, pokrzepiająca i bardzo mądra opowieść.
Pod pozorem lekkiej opowieści, co też częściowo sugeruje okładka, Dorota Milli napisała bardzo mądrą i momentami trudną, bo prawdziwą opowieść. Życie bywa różne, przewrotne, los czasami okrutnie z nas drwi. Większość czytelniczek z pewnością tego doświadczyła. Kobieta w deszczu jest tak wspaniale, mądrze, ale bez zadęcia napisana, że dla wielu osób będzie drogowskazem, a na pewno terapią, pokrzepieniem.
Trzy kobiety, różne wiekowo, w różnej sytuacji życiowej, różne spojrzenie na życie, a jednak tak bardzo do siebie podobne. Wszystko co się między nimi zrodzi powstanie zupełnie niespodziewanie, nagle. Finał tej historii będzie zaskakujący i jestem pewna, że wyciśnie niejedną łzę z waszych oczu.
Ja, gdy czytam o takiej prawdziwej bezinteresownej dobroci, wsparciu, pomocy, wzruszam się. To jest coś czego jest tak mało w życiu, zbyt mało w tym okrutnym, trudnym świecie. Autorka ukazuje z jednej strony dobro, przyjaźń, pomoc, a z drugiej strony bycie toksycznym człowiekiem, okrutnym, niszczącym innych. Problemy nie zostają do końca rozwiązane. Ale to co jest nam zaoferowane wystarcza żeby poczuć się lepiej. Polecam. Cudowna, mądra, potrzebna opowieść. Ta historia bez wątpienia zawładnie waszym sercem. Czekam na kolejne książki autorki.

3 komentarze:

  1. Na pewno za jakiś czas będą chciała przeczytać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. dużo dobrych słów o niej widzę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka czeka na półeczce Legimi i z wielką przyjemnością po nią sięgnę.

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.