sobota, 8 maja 2021

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych - Barbara Gawryluk, Adam Pękalski , Paweł Skawiński

 


Wydawnictwo Literackie, Moja ocena 6/6
Świetny, przepięknie wydany przewodnik i vademecum pożytecznej wiedzy w jednym. Jestem zachwycona książką podobnie, jak mój 8-latek.
Jestem przekonana, iż Tatry...spodobają się wam i waszym dzieciom.
Książka jest mistrzowska pod każdym względem.
Przygotowana została bardzo merytorycznie, ale i przystępnie przez dziennikarkę Barbarę Gawryluk oraz wieloletniego dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego,
przewodnika tatrzańskiego od 50 lat i ratownika ochotnika z wieloletnim doświadczeniem, Pawła Skawińskiego. Świetne i działające na wyobraźnię ilustrację są dziełem grafika Adama Pękalskiego.

 Książka jest skarbnicą wiedzy, ale zaprezentowanej w wyjątkowy, jakże daleki od nudnego, moralizatorskiego stylu. Pełno jest ciekawych opowieści, frapujących informacji, anegdotek, dowcipów, ciekawie przekazanych uwag.
Każde dziecko tak podaną wiedzę będzie chłonąć, będzie chciało dowiedzieć się, jak się się robi oscypki oraz jak i dlaczego dokazują niesforne świstaki, czy co porabia niedżwiedż w różnych porach roku, skąd się wziął i jak się przedstawia folklor góralski. Po zakończeniu lektury można sprawdzić swoją wiedzę w mini quizie.
Zarówno wiedza, informacje, jak i ilustracje niesamowicie działają na wyobrażnię. Już w trakcie lektury ma się ochotę ruszyć w góry, pospacerować po szlakach, wypatrzeć świstaka, zjeść oscypka, podziwiać Tatry. Książka pozwoli nam zaplanować fascynująca wyprawę i doskonale się do niej przygotować.
Przewodnik jest niesamowity, piękny, fascynujący i ponadpokoleniowy. To książka dla wszystkich, dla młodszych i starszych dzieci, dla ich rodziców i dziadków, ale także dla wielbicieli wypraw górskich oraz tych, którzy wolą góry podziwiać w filmie czy książce.

Mogę tylko zachęcić do jego kupna i korzystania z niego.
Zapraszam na niesamowitą wyprawę w najsłynniejsze polskie góry, do ostępów leśnych, jaskiń, góralskich chat oraz do miejsc gdzie spotkacie wyjątkową przyrodę.

 


1 komentarz:

  1. Rzeczywiście zapowiada niezwykle obiecująco! Autorzy jak rozumiem znają się na temacie, a cała publikacja jest dostępna dla młodszego czytelnika, i wnioskując po zdjęciach, naprawdę uroczo wydana. :)

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.