wtorek, 26 lutego 2019

Piętno Mafii - Piotr Rozmus

Wydawnictwo Sonia Draga, Moja ocena 5/6
Dobra książka, w której wydarzenia toczą się w tempie ekspresowym, a cała historia opowiedziana jest od początku dwutorowo.
Zaczyna się od porwania w Szczecinie nastoletniej Agnieszki. W tym samym czasie w Szwecji ma miejsce porwanie małego chłopca. Jak się okaże te z pozoru nie mające ze sobą nic wspólnego sprawy bardzo wiele łączy. Policja obu krajów rozpoczyna dochodzenia. Jak się okaże śledztw prowadzi także ktoś jeszcze. Rodziny za wszelką cenę starają się  odnaleźć porwanych. Sprawa okazuje się jednak bardziej skomplikowana niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.
Do tego dochodzi handel ludźmi, przemyt narkotyków, strzelaniny i wiele zagadek w tym porachunki z przeszłości. 
Akcja toczy się w różnych miejscach na świecie.... Polska, USA, Szwecja, Włochy, miasta wielkie i malutkie miasteczka, zło i mafia oraz ich piętno są wszędzie. 
Brutalność, bezwzględność, pamiętliwość to znaki rozpoznawcze tej książki, ale i działania włoskiej mafii, która rządzi na jej kartach. 
Przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Cudze grzechy, za które trzeba odpokutować. Wina, zdrada, pamięć i kara. Co z tego wyniknie?!
Piętno mafii czyta się doskonale, szybko, a od lektury trudno się oderwać. Autor snuje fascynującą opowieść podsuwając co i rusz błędne tropy, myląc czytelnika.
Akcja nawet na moment nie zwalnia. Sam początek jest wielkim bum, a im dalej w książkę, im więcej rozdziałów za nami, tym większy galimatias w głowie czytelnika, tym większe tempo akcji.
Historia, którą opowiada Rozmus jest bardzo skomplikowana, wielowątkowa. Tym większe brawa należą się autorowi, iż z całości wybrnął obronną ręką, nic mu się nie skomplikowało, nic nie zagubiło, nie pomyliło. Wątki są konsekwentnie prowadzone aż do samego końca.
Na zakończenie świetny finał.
Piotr Rozmus to autor trzech, dobrze przyjętych przez krytykę i czytelników powieści. Najnowsza, Piętno mafii dołącza do nich, już zbiera świetne recenzje. Ten autor po prostu umie pisać.
Polecam Piętno mafii. To doskonale nakreślona, ciekawa, trzymająca w napięciu i zaskakująca swoim rozmachem książka, mocna proza. Zachęcam do lektury.

4 komentarze:

 1. Kupię mojemu narzeczonemu, a potem sama przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam dwie książki autora i byłam bardzo zadowolona, więc po tę na pewno sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tak jak wyżej Gosia. Czytałam wcześniejsze książki Pana Piotra i były mega, mega, megaaaa! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w przeciwieństwie do koleżanek wyżej, książek autora nie znam, ale chętnie to zmienię. :)

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.