sobota, 19 marca 2016

Zapowiedź...

Brudna polska polityka, sekrety natowskie o najwyższym stopniu tajności i tajemnicze samoloty lądujące na małych polskich lotniskach.
Czy to możliwe, że w Polsce torturuje się więźniów CIA?
Ewa Górska jest wybitnie zdolną analityczką kontrwywiadu. Właśnie kończy pracę nad sprawą Olina. Takim pseudonimem posługiwał się rosyjski szpieg, a podejrzewano, że jest nim sam Józef Oleksy, były premier RP. Niespodziewanie szef biura odsyła ją do sprawdzenia byłej rosyjskiej bazy wojskowej, a jako partnera przydziela byłego bezpieczniaka, Kolskiego. Akcja opatrzona jest Cosmic Top Secret klauzulą sekretów natowskich o najwyższym stopniu.
Para agentów trafia na ślad afery, której najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie wzbudza w nich grozę. Wszystko wskazuje na to, że w Polsce torturuje się terrorystów oskarżonych o zamach na Word Trade Center. Ewa Górska chce doprowadzić do ujawnienia podejrzeń, a Kolski podejmuje się jej pomóc.
Czy jednak były agent SB naprawdę stoi po jej stronie? Dlaczego analityczce nie udaje się całkowicie go rozszyfrować? Dlaczego z jego akt zniknęły dwa lata życia? Ciągłe ucieczki, pościgi, szantaże i zbrodnie stają się ich codziennością, Ewa Górska wie, że walka, którą podjęła, zagraża jej bezpieczeństwu.
Autor podsuwa czytelnikowi tropy prawdziwych afer, które jeszcze niedawno niepokoiły Polaków. Zakończenie akcji okazuje się jednak bardzo zaskakujące.

Cezary Harasimowicz scenarzysta, aktor. Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej studiował historię sztuki w londyńskim Cortauld Institute of Art i polonistykę na KUL-u. W 1980 roku ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Polskim we Wrocławiu, po czym przez cztery lata występował na scenie tego teatru. W 1986 r. został absolwentem Zaocznego Wyższego Zawodowego Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem scenariuszy (i dialogów) do wielu filmów, m.in. 300 mil do nieba, Wróżby kumaka, Ekstradycja 3, Zamiana i Bandyta (Hartley-Merrill Award za scenariusz); zagrał główną rolę w Sezonie na bażanty Wiesława Saniewskiego, sprawdził się także jako dramaturg (jego dramat Dziesięć pięter zajął I miejsce w konkursie ogłoszonym przez Telewizję Polską, a w marcu 2000 r. został opublikowany w miesięczniku Dialog). Cezary Harasimowicz jest członkiem Gildii Scenarzystów Polskich. Opublikował kilka powieści (m.in. Victoria, Pesel 890604..., Nieoczekiwana zmiana płci), ostatnio thriller s-f Święty chaos.

2 komentarze:

  1. Z jednej strony mam powyżej uszu wszelkich afer, z drugiej... brzmi ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta pozycja może mnie zainteresować, choć tematy polityczne często omijam. o więźniach CIA kiedyś trochę czytałam i może pogłębię sobie tą pozycją temat. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.