poniedziałek, 27 maja 2013

Z ostatniej chwili, czyli mini mini stosiczek majowy:)

Przed sekundą dostałam:
Napoleon błyskawicznie przemierza północną Portugalię, by przejąć kontrolę nad całym Półwyspem Iberyjskim. Richard Sharpe otrzymuje zadanie odnalezienia córki angielskiego handlarza wina. W tym samym czasie Francuzi atakuję Porto, gdzie rozpoczyna się rzeź. Uwięziony za liniami wroga Sharpe kontynuuje misję. Poszukiwania Kate Savage, prócz Francuzów, komplikuje tajemniczy i groźny pułkownik Christopher. Sharpe dołącza do przyszłego księcia Wellingtona i razem przechodzą do kontrataku. Ze ściganego, staje się myśliwym. Na gruzach francuskiej armii dokonuje okrutnej zemsty... Żołnierz, bohater, czarujący drań - Richard Sharpe to człowiek, którego dobrze mieć po swojej stronie. Urodzony w ubóstwie, wstępuje do wojska, by uciec z więzienia. Awansuje w szeregach armii dzięki odwadze i brutalności. Nie zna innej rodziny niż 95. Pułk Strzelców, którego kurtkę z dumą nosi. 

 "Na zawsze razem" to kolejna fascynująca opowieść o niezwykłej rodzinie Stanislaski. Poznajemy życiowe zawirowania i miłosne perypetie dzieci Nataszy Stanislaski Kimball: Frederiki i Kate.
Frederica Kimball miała wrażenie, że od zawsze czekała... kiedy wreszcie dorośnie. Z utęsknieniem wypatrywała dnia, gdy Nicholas LeBeck odwzajemni jej wielką miłość. Nick był zaskoczony. Nie zauważył, kiedy słodka, mała Freddie, o którą troszczył się jak o młodszą siostrę, stała się piękną kobietą. To chyba niemożliwe, by żywił do niej jedynie braterskie uczucia...
Kate Stanislaski Kimball, sławna tancerka, wraca w rodzinne strony, zdecydowana rozpocząć nowe życie. Stary dom, który kupiła, aby urządzić w nim szkołę tańca, w pełni spełnia jej oczekiwania. Równie perfekcyjny okazuje się Brody O`Connell, rzemieślnik artysta, który zajął się odnawianiem domu. Brody postanowił, że oprze się kusicielskiemu urokowi Kate. Jednak nieodrodna córka Nataszy Stanislaski nie daje się łatwo zniechęcić... 


i szczotkę od Wydawnictwa Literackiego (recenzja po weekendzie :))
Catherine, trzydziestoletnia prawniczka z Paryża, rozpoczyna pracę na Wall Street w nowojorskim oddziale swojej firmy. Od razu zostaje wciągnięta w szaleńczy wyścig szczurów i walkę o przetrwanie. Złośliwe zlecenia koleżanek z pracy, drobne wpadki, podejrzane spojrzenia - we wszystkich kłopotach nie zawodzi jej optymizm i dobre perfumy w torebce. Poza tym wspiera ją zafascynowany modą asystent, który staje się jej oddanym przyjacielem, odżywa jej relacja z dobrą koleżanką z lat studenckich, a na horyzoncie pojawia się przystojny i enigmatyczny kolega z pracy, Antoine. To dopiero początek zaskakujących wydarzeń.

10 komentarzy:

 1. Ja właśnie sobie Kocham Nowy Jork chcę zamówić:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uuuu, Sharpe, chętnie obejrzałabym serial, który pamiętam jak przez mgłę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka Roberts również i do mnie dzisiaj dotarła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chce przeczytać ,,Na zawsze razem''.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Kocham Nowy Jork"... zazdroszczę, chętnie poczytam recenzję, bo zastanawiam się nad kupnem (chociaż chyba i tak kupię, bo u mnie ostatnio wszystko w motywie NYC) ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Kocham Nowy Jork" i "Spustoszenia", na te pozycje bym się skusiła:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chętnie przeczytałabym ,,Spustoszenie". Już od jakiegoś czasu poszukuję książki w tym stylu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Życzę przyjemnej lektury. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cornwell zawitał i do mnie, będziemy mogły wymienić się wrażeniami z lektury :)

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.