czwartek, 2 grudnia 2021

Kochać mocniej - Lisa Gardner


Wydawnictwo Sonia Draga, Moja ocena 5,5/6
Naprawdę dobra, świetnie napisana, mocna i porywająca książka. Niby znam pióro Lisy Gardner, ale nie spodziewałam się aż tak dobrego thrillera wymieszanego z pełnokrwistym kryminałem.
Fabuła rozpoczyna się bardzo zwyczajnie...Pewnego dnia funkcjonariusza policji stanowej Tessa Leoni zostaje oskarżona o zabójstwo swojego męże. Dla wszystkich, w tym dla niej samej, jest to szok. Rozpoczyna się śledztwo, które prowadzi znakomita policjantka D. D. Warren.
Sprawa od początku wydaje się być banalna. Ot pobita policjantka i zastrzelony mąż...od razu nasuwa się hasło- ofiara - oprawca. Kolejne najzwyklejsze zabójstwo z awanturą domową w tle. Czy tak naprawdę jest? Czy taka stygmatyzacja jest słuszna?
Jak się jednak szybko okaże, nic w tej sprawie nie jest proste, nic nie jest tym czym się wydaje z pozoru być. Każdy podjęty trop prowadzi na manowce. Każda poszlaka piętrzy się i komplikuje. A nowe tropy zaczynają mnożyć się w zastraszającym tempie.
Co tak naprawdę stało się w domu Tessy Leoni? O co w tym wszystkim chodzi? Tego dowiecie się z lektury tej doskonale napisanej, trzymającej w napięciu książki. Naprawdę warto po nią sięgnąć.
Jeżeli lubicie skomplikowane, bardzo inteligentne, zmuszające do główkowania zagadki i dodatkowo świetnie nakreślonych bohaterów oraz błyskawiczne i zupełnie niespodziewane zwroty akcji, z pewnością Kochać mocniej jest książką dla was.
Lisa Gardner po raz kolejny udowodniła, iż świetnie pisze i po każdą książkę jej autorstwa można sięgać w ciemno. Dodatkowo autorka manipuluje czytelnikiem, wodzi go za nos i tuż, tuż przed finałem, gdy jesteśmy pewni, że wiemy, o co w tym wszystkim chodzi, robi taki zwrot akcji, ma miejsce taka wolta, że aż dech zapiera. Zaskoczenie finałem gwarantowane.
Ja mam za sobą lekturę wszystkich książek autorki. Każda trzyma wysoki poziom. Każda jest też doskonała żeby od niej rozpocząć przygodę z thrillerami Gardner. Zachęcam was do lektury.


2 komentarze:

  1. Mam gdzieś z tyłu głowy książki tej autorki, ale póki co mam ją w dalszych planach.
    Pozdrawiam
    Natalia

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.