czwartek, 10 września 2020

Dawne kłamstwa - Muna Shehadi

Wydawnictwo Sonia Draga, Moja ocena 4,5/6

Dawne kłamstwa to pierwsza część trylogii o rodzinnych sekretach, romansach i odkrywaniu samej siebie.
Po tragicznej śmierci Jillian Croft, olśniewającej gwiazdy filmowej, świat jej trzech córek, Olivii, Rosalind i Eve, kompletnie się wali. Wraz ze śmiercią matki znika wszystko to co było ostoją, pewnością, dawało siłę. Siostry nie mają jednak pojęcia, ze to dopiero początek. Będą bowiem musiały zmierzyć się z prawdą o wiele trudniejszą niż problemy psychiczne matki i udar ojca. Porządkując po latach rodzinny dom, odkrywają dokumentację medyczną, zgodnie z którą Jillian nie mogła urodzić żadnej z nich. Czy to prawda? Jeżeli tak, to jak do tego doszło, że stały się siostrami, córkami sławnej aktorki. Prawda okaże się bardziej zdumiewająca, zaskakująca, a i niebezpieczna, niż można by przypuszczać.
Historia ciekawa, zaskakująca w wielu momentach, nieźle napisana. Bardzo łatwo można się w tę książkę wczytać. Historia trzech sióstr i sławnej aktorki możne nie przykuwa do lektury, ale z pewnością jest tak napisana, iż miło z tą książką spędza się czas. Co prawda kilkakrotnie byłam w stanie przewidzieć, co się wydarzy, ale poza tym nie mam do autorki i opowiedzianej przez nią historii żadnych zastrzeżeń.
Dodatkowo zakończenie Dawnych kłamstw zaciekawia, intryguje na tyle, iż chętnie sięgnęłabym od razu po kolejny tom trylogii. Bardzo żałuję, że wydawnictwo zdecydowało się na wydanie na razie tylko 1. tomu serii. Z biegiem czasu, gdy sięgnę (a zrobię to na pewno) po kolejny tom historii, emocje związane z lekturą Dawnych kłamstw zostaną przyćmione, oczekiwanie, emocje i ciekawość nie będą już tak duże, jak teraz.
Dawne kłamstwa nie są arcydziełem literackim. Jest to jednak nieźle napisana opowieść na tyle dobra, iż warto poświęcić kilka godzin na jej poznanie. Jestem przekonana, iż książka was zaintryguje, sprawi wam przyjemność. Mogę polecić i zachęcić do lektury. Całkiem udany początek trylogii.

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam wcześniej o tej trylogii, ale na pewno przyjrzę się jej bliżej. 😊

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.