środa, 10 grudnia 2014

Wielka Encyklopedia Zwierząt

Wydawnictwo Publicat, Moja ocena 6/6
Jestem tą książką zachwycona. Jest to doskonała pozycja zarówno dla kilkuletnich dzieci, nastolatków osób dorosłych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Książka pięknie wydana, w twardej, lakierowanej oprawie, szyta, całość informacji zaprezentowana na kredowym, najwyższej jakości papierze. Idealna książka na prezent.
Pozycja ta podzielona jest na 6 części. W każdej części przedstawiona jest odrębna grupa zwierząt. Są to w kolejności: ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby, bezkręgowce. Każda grupa zwierząt omówiona jest najpierw ogólnie, a na kolejnych stronach szczegółowo z podziałem na rząd, rodziny, gatunki. Wręcz oszałamia bogactwem szczegółowych ilustracji.

Zwierzęta prezentowane są na niezwykle barwnych planszach. Ich wygląd jest wierny. Podane są regiony występowania, rozmiary, środowisko.

 Polskim nazwom zwierząt towarzyszą łacińskie.
Oprócz wielu merytorycznych informacji w treści znajdują się liczne ciekawostki, anegdoty z życia omawianych zwierząt. Uzupełnieniem są indeks i słownik, które ułatwią znalezienie potrzebnych informacji.

Książka posiada najwyższy standard merytoryczny i wizualny. Materiał ilustracyjny, grafiki oraz tekst zostały przygotowane przez międzynarodowy zespół specjalistów, którzy rekomendują encyklopedię jako świetny przewodnik po królestwie zwierząt.
Gorąco zachęcam do sięgnięcia po Wielką Encyklopedię Zwierząt. Wierzę, iż będziecie nią oczarowani równie mocno, jak ja i stanie się ona jedna z najczęściej wykorzystywaną książką w Waszym domu.

2 komentarze:

  1. Mam tę encyklopedię i jestem nią zachwycona. Wspaniałe, rzetelne wydanie, które oszałamia bogactwem szczegółowych ilustracji. Rewelacja!

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne wydanie, chciałabym je mieć :)

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.