środa, 31 grudnia 2014

Angielska dziewczyna - Daniel Silva

Wydawnictwo Muza, Ocena 5/6
Recenzja mojego męża.

Angielska dziewczyna, to 13. część przygód uznanego za zmarłego,a  w rzeczywistości żyjącego w ukryciu, izraelskiego asa wywiadu Gabriela Allona, który w wolnym czasie zajmuje się renowacją dzieł sztuki. Jest on niesamowicie inteligentny, doskonale wyszkolony, bezwzględny,nie ma skrupułów jeżeli chodzi o słuszne rzeczy, a przede wszystkim jest w 100% skuteczny. Potrafi wcielić się w różne postacie, role, podejmuje się najróżniejszych często dla innych niewykonalnych zadań.
Tym razem Allon musi zmierzyć się z porywaczami młodej, działającej w prężnej partii politycznej Angielki. Jak to bywa z przygodami Allona, znajdzie się on w wirze niesamowitych wydarzeń, zmierzy się nie tylko z  wysoko postawionymi politykami, ale także seryjnym, bezwzględnym zabójcą.
Angielska dziewczyna, to doskonale napisana, posiadająca świetną intrygę oraz niesamowite zwroty akcji powieść. Co prawda Silva posługuje się po raz kolejny tym samym schematem, ale czyni to po mistrzowsku. Pisarz dodaje nowe elementy, umiejętnie podkręca napięcie, a rozkręcenie fabuły w miejscu, gdzie teoretycznie powinna się ona skończyć sprawia, iż lektura jest przygodą wysokiej klasy. Plusem są także liczni, doskonale odmalowani bohaterowie. Ponieważ książki z  udziałem Gabriela Allona to thrillery szpiegowskie, karty Angielskiej dziewczyny zaludniają przede wszystkim politycy i agenci różnorodnych służb specjalnych -
MI5, Mossadu, KGB, CIA.

Gorąco zachęcam do lektury Angielskiej dziewczyny oraz innych książek autorstwa Daniela Silvy. Autor gwarantuje wysoki poziom, doskonałą intrygę i realne przygody bohaterów. 

2 komentarze:

  1. Mam w planach przeczytać jakąś książkę aurora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem pewna, ale chyba nie dla mnie. Chociaż żeby być pewną, trzeba będzie sprawdzić;)

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.