poniedziałek, 27 stycznia 2020

Bezwład - Jessica Barry

Wydawnictwo Rebis, Moja ocena 5,5/6
Świetny, wciągający i trzymający w napięciu thriller. Tym bardziej jest to zaskakująca lektura, iż jest ona debiutem pisarskim autorki. Wielkie brawa. Oby wszystkie debiuty były takie.
Mamy dwie, równie ważne bohaterki. 
Wielu, ba większość uważa, iż jedna z bohaterek zginęła. Jednak Allison żyje. Przeżyła katastrofę lotniczą w Górach Skalistych, lecz to dopiero początek. Kobieta musi walczyć o życie, dosłownie i w przenośni. Groza gór, które ją otaczają w kolo, lęk po katastrofie, samotność, to jedno. Drugie to fakt, iż kobieta zna straszną tajemnicę, a wpływowi ludzie gotowi są ją zabić, by ukryć szokującą prawdę. Jeśli dowiedzą się, że przetrwała, zrobią wszystko, żeby ją zniszczyć, zabić.
Nie odnaleziono ciała Allison, więc Maggie, jej matka, ma nadzieję, wręcz czuje, ze córka żyje. Obie kobiety wiele łączy, ale równie wiele dzieli. Czy to będzie miało wpływ na sytuację? Podczas gdy Allison brnie przez dzikie góry, Maggie rozpaczliwie wręcz, z wielkim uporem szuka córki, próbuje ją ocalić, znaleźć odpowiedzi na coraz liczniej piętrzące się pytania. Czy matka zdoła uratować córkę? Czy Allison przetrwa? A może zło zwycięży?

Książka jest przede wszystkim doskonale napisana. Mnóstwo w niej tajemnic, intryg. Kilka równoległych wątków, które są umiejętnie prowadzone do końca. Nic się nie gubi, nic nie umyka. A całość trzyma w napięciu do samego końca.
Katastrofa, liczne intrygi, sekrety, coraz prędzej tocząca się akcja, krótkie przypominające migawki filmowe rozdziały. To wszystko sprawia, iż od lektury trudno się oderwać.
Doskonale napisany thriller z katastrofą i złem w tle. 
Ogromnym plusem jest ukazanie całości wydarzeń z dwóch perspektyw, matki i córki. 
Wielokrotnie autorce udawało się mnie zwieść mimo, iż byłam pewna, że znam dalszy ciąg wydarzeń. Duże brawa za zaskakujący finał. 
Polecam. Warto przeczytać.

1 komentarz:

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.