środa, 4 września 2013

Kolejna porcja zapowiedzi...

...tym razem Wydawnictwa ISKRY....


Czy wikingowie stworzyli Polskę?

Według najnowszych odkryć archeologicznych i ich historycznych interpretacji państwo polskie powstało w wyniku militarnego przewrotu, dokonanego przez skandynawskich Waregów przybyłych z Rusi Kijowskiej w początkach X wieku, wspieranych przez wikingów z Pomorza, w szczególności z Wolina. Czy więc dotychczasowa wersja zapisana w kronikach Galla Anonima stanie się nieaktualna? O tym jak było naprawdę przekonuje nas autor tej arcyciekawej książki i tak oto zachęca do lektury: „…ostrzegamy Czytelnika, że oto wstępuje na prawdziwe pole minowe, teren grząski i ryzykowny.

PLANOWANA DATA PREMIERY: PAŹDZIERNIK 2013

Zdzisław Skrok, to polski archeolog, autor m.in. pozycji:Słowiańska moc,
czyli o niezwykłym wkroczeniu naszych przodków na europejską arenę


Napisana przez archeologa popularnonaukowa pozycja, odkrywająca tajniki pochodzenia i niezwykłego sukcesu cywilizacyjnego Słowian, w tym praprzodków Polaków – przystępnie napisana, rzetelna, doskonale łącząca wiedzę z różnych dziedzin nauki: archeologii, antropologii i językoznawstwa. Odpowiada na zaskakujące pytania: czy Mieszko I był wikingiem, co mają wspólnego Słowianki z Amazonkami i wiele innych. Dezawuuje mity i utarte pojęcia, przywraca wiarygodność dawnym podaniom.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA JEDYNIE W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Podolska legenda

Autor stawia sobie zadanie przypomnienia dziejów owej polskiej ziemi obiecanej, od jej zwycięskich początków po tragiczny upadek, pokazania, jakie pamiątki po niej do dziś przetrwały w niszczycielskim zamęcie historii, przywrócenia pamięci o wielkiej przygodzie Polaków w czasach, gdy nie szalały jeszcze zbrodnicze nacjonalizmy, a zbiorowy sukces budowany był nie na ideologicznych zaklęciach, ale wypływał z pracowitości i męstwa ludzi przestrzegających odmienne obyczaje, inaczej się modlących, ale żyjących w zgodzie, niekiedy w braterstwie.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA JEDYNIE W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

4 komentarze:

 1. Chyba jednak nie znajdę nic dla siebie. Po za tym nie przepadam za książkami w formie elektronicznej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydawnictwo Iskry wydaje bardzo fajne książki. W tej chwili czytam "Na jednej linie" Wandy Rutkiewicz, to książka wydana w 2010 roku. W zasadzie lubię książki, które niosą ze sobą jakąś wiedzę, ale dawne nawyki i upodobania gdzieś zaprzepaściłam. Może pora wrócić na łono książek popularno-naukowych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście książki w wersji elektronicznej to epokowe odkrycie, korzystam oczywiście, śledzę promocje, bo 9 zet za książkę, to prawie darmo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słowiańska moc, to coś dla mojej Chudej -Słowianki:)

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.