niedziela, 11 kwietnia 2021

Ślady - Katarzyna Kielecka

Wydawnictwo Szara Godzina, Moja ocena 5/6

Ślady to dwa bardzo ciekawie napisane tomy powieści obyczajowej z delikatnym muśnięciem thrillera.
To dwutomowe zwieńczenie trylogii Sedno. Wiem, najpierw powinno się przeczytać tom 1 i 2 trylogii, potem tom 3 czyli Ślady.
Jednak ja tak nie zrobiłam i choć żałuję bo styl pisarski autorki bardzo przypał mi do gustu to jednak doskonale połapałam się w perypetiach bohaterów, tym kto jest kim, dlaczego jest tak, a nie inaczej.
3 tom, czyli Ślady jest zwieńczeniem zarówno trylogii, jak i perypetii bohaterów.
Edycie i Jędrkowi nareszcie wszystko się układa. We wcześniejszych tomach doświadczyli wiele zła, wiele burz nimi targało. Teraz ma być i częściowo jest inaczej. Rozkoszują się związkiem, wychowują Grzesia, adoptowanego syna zmarłej przyjaciółki. Wszystko zdaje się układać idealnie. Niestety pewnego dnia wydarza coś co sprawia, iż ich zdające się dobrze układać (w końcu!) życie zamienia się w pasmo nieszczęściach, a im samym grozi niebezpieczeństwo.
Do drzwi ich życia puka przeszłość wraz ze złem. A to dopiero początek perypetii. Oj dzieje się dzieje. Na wierzch wychodzą przysłowiowe trupy dotąd skrzętnie ukrywane w szafie. Perypetią zdaje się nie być końca.
Katarzyna Kielecka utkała bardzo ciekawą, w wielu miejscach niebanalną fabułę, zręcznie ją poprowadziła i sprawiła, iż od lektury trudno się oderwać.

Jeśli szukacie ciekawej, lekkiej, ale nie infantylnej za to dobrze napisanej, mądrej powieści obyczajowej z sensacyjnymi okruchami Ślady. Psim tropem i Ślady. Rudy warkocz są dobrym wyborem. Gwarantuje ciekawa lekturę, chwilę refleksji, sporo uśmiechu, niecierpliwe odwracanie kartek i zarwaną noc. Niech was nie zwiedzie lekka, relaksująca okładka. Zapowiada ona  niefrasobliwą, bez żadnych elementów sensacyjnych lekturę. Zderzenie z fabułą, która jest przyjemna, ale broń Boże nie niefrasobliwa, czy lekka oraz licznymi i nagłymi zwrotami akcji jest spore, podobnie jak zaskoczenie, iż to taka dobra książka.
Dodatkowo w obu częściach 3. tomu jest mnóstwo elementów, postaci, zachowań, z którymi będą mogli utożsamić się liczni czytelnicy. To ogromny plus każdej książki, tej także. Polecam


.

2 komentarze:

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.