środa, 11 lipca 2018

Klamstwo doskonałe - Lisa Scottline

Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Moja ocena 5/6
Bardzo dobra powieść podobnie, jak inne książki Lisy Scottoline.
Chrisem Brennanem, główny bohater, wspaniały, uwielbiany nauczyciel, trener, świetny kumpel, idealny sąsiad, przedmiot westchnień kobiet w małym miasteczku w Pensylwanii. Praca w miejscowym liceum staje się dla niego przepustką do miejscowego światka, elit, nowego życia.
Chris zdaje się być ideałem. Czy tak jest w rzeczywistości? 

Z drugiej strony mamy kilka ciekawych postaci kobiecych.  
Susan Sematov, która przeżywa najtrudniejszy okres w swoim życiu. Zmaga się z żałobą po śmierci ukochanego męża i trudami wychowania dwóch nastoletnich synów.
Heather Larkin samotnie wychowuje syna i stara się poświęcić mu każdą wolną chwilę.
Mindy Kostis to z kolei członkini miejscowej elity, żona wziętego chirurga i matka szkolnej gwiazdy baseballu, uwikłana we własne skrywane problemy nie zauważa dramatycznych wydarzeń, które dzieją się tuż obok.
Co łączy czwórkę tych bohaterów, poza tym, że mieszkają w jednym miasteczku?  
Czy zagrożenie, które czyha na kobiety i ich najbliższych jest naprawdę tak poważne?
Lisa Scottoline stworzyła bardzo ciekawą powieść z pogranicza obyczajówki i thrillera. Jej największymi atutami są doskonale nakreśleni bohaterowie, pasjonująca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja oraz bez przerwy czający się z tyłu element poważnego zagrożenia. Do tego wszystkiego pisarka dodała świetnie nakreśloną atmosferę, specyfikę małego, lekko klaustrofobicznego miasteczka w USA, miejsca, gdzie wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą...jak się okaże, to tylko pozory.
Cała fabuła zbudowana jest na wielu przeróżnych kłamstwach, ludzkiej chęci widzenia różnych rzeczy, wybiórczej i zadziwiającej umiejętności dostrzegania tego co się chce widzieć. Czyta się doskonale, szybko. Polecam.2 komentarze:

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.