środa, 18 kwietnia 2012

Gdańska Afera Kryminalna.

Wspólnie z serwisem Zbrodnia w Bibliotece oraz WiMBP w Gdańsku z ogromną przyjemnością zapraszamy na Gdańską Aferę Kryminalną, która odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Książki 19—21 kwietnia w Bibliotece Manhattan (Aleja Grunwaldzka 82, II piętro, Gdańsk Wrzeszcz, budynek galerii Manhattan).
W programie wiele świetnych wydarzeń! Przede wszystkim będą spotkania: z Monsem Kallentoftem, okrzykniętym nowym królem kryminału skandynawskiego, oraz najsłynniejszymi autorami piszącymi powieści sensacyjne z Gdańskiem w tle, a więc Piotrem Schmandtem, Arturem Górskim, Izą Żukowską, Katarzyną Rogińską oraz Anną Klejzerowicz. Rozmowy z gośćmi poprowadzi Dagny Kurdwanowska z serwisu Czytam w Wannie.
Czeka nas też tajemniczy Maraton Młodych Kryminalistów, pokaz filmu „Na kłopoty… Bednarski” oraz kryminalny spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Miniatura. Aferze towarzyszy też wystawa prac wybitnej graficzki, specjalizującej się w okładkach do kryminałów, Anny Damasiewicz.
Nikogo nie może zabraknąć!
20 kwietnia (piątek)
17:00 Biblioteka Manhattan (Aleja Grunwaldzka 82, II piętro, Gdańsk, Czytelnia)
Maraton Młodych Kryminalistów, w czasie którego młodzi adepci sztuki pisania przeczytają fragmenty swoich kryminalnych opowiadań o Gdańsku. Autor najlepszego tekstu zostanie nagrodzony przez zbrodnicze jury Oliwskiego Klubu Kryminału.
20:00 Biblioteka Manhattan (Aleja Grunwaldzka 82, II piętro, Gdańsk)
Pokaz filmu „Na kłopoty… Bednarski” w reż. P. Pitery
21 kwietnia (sobota)
15:00 Detektywistyczny Przystanek Książka z Teatrem Miniatura i ZKM w Gdańsku
Książkowy tramwaj kursujący na trasie Oliwa – Wrzeszcz – Centrum, w którym spotkać będzie można bohaterów spektaklu „Tajemnica Diamentów” i posłuchać fragmentów książek z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka.
17.00 Biblioteka Manhattan (Aleja Grunwaldzka 82, II piętro, Gdańsk)   
O niezwykłej atmosferze Gdańska w kryminałach retro i współczesnych rozmawiać będą Piotr Schmandt, Artur Górski, Piotr Rowicki i Izabela Żukowska oraz Anna Klejzerowicz i Katarzyna Rogińska
.
Gdańskiej Aferze Kryminalnej towarzyszą:
  • Wystawa Anny Damasiewicz, wybitnej graficzki tworzącej okładki do powieści kryminalnych
  •  Kiermasz książki kryminalnej.

A dzisiaj premiera - Ostrego cięcia. Bardzo lubię Kryminalne zagadki i Zabójcze umysły w tv, ciekawe, jaka jest książka. Zapowiada się doskonale.Jak tylko uda mi się przeczytać napiszę recenzję:).
Oto członkowie Jednostki Analizy Behawioralnej. Elita zespołu profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów w kraju i przewidywanie ich następnych posunięć – zanim jeszcze uda im się powtórnie uderzyć.
Zespół JAB zostaje wezwany do Lawrence w stanie Kansas, by przeprowadzić śledztwo w sprawie serii zabójstw wśród bezdomnych. Ofiary, które zginęły w wyniku pchnięcia nożem, miały na sobie czyste ubrania, były zadbane i świeżo wykąpane. Według profilera Jasona Gideona są to starannie zaplanowane morderstwa, dokonywane w odosobnionych miejscach i będące realizacją chorych fantazji jednego bądź większej liczby nieznanych sprawców.
Uprowadzenie młodej dziewczyny to druga, pozornie niepowiązana z pierwszą, sprawa, którą ma rozwiązać JAB. Gideon, wbrew opiniom patologów, domyśla się, że jest między nimi ponury związek. Trzeba znaleźć porwaną, zanim i ona zginie. Psychologiczna rozgrywka między sprawcą a profilerami staje się coraz bardziej dramatyczna.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.