piątek, 11 grudnia 2015

Zapowiedź...

03 marca 2016 r. na naszym rynku ukaże się bardzo ciekawa książka wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego.

AUDREY HEPBURN   PRYWATNIE

Jej autorem jest syn aktorki, Luca Dotti.


Tym bardziej niezwykła to lektura, że ukazuje osobę zupełnie inną niż ekranowa Audrey-trzpiotka, którą wielbiły tłumy. Luca Dotti tworzy portret spełnionej matki i żony, doskonałej kucharki, wielbicielki domowego ogniska, która gotowa była porzucić czerwony dywan dla rodzinnych kolacji i przyjęć w ogrodzie. Trzon książki stanowią osadzone w rodzinnym kontekście przepisy kulinarne. Są one jednak smakowitym, ale tylko pretekstem, niecodziennym sposobem na bezprecedensowe pokazanie prawdziwego życia legendy kina, poczynając od dzieciństwa spędzonego w Holandii podczas II wojny światowej, przez karierę w Hollywood, życie aktorki, matki i żony w Rzymie, aż po ostatnie lata spędzone na podróżach po świecie w roli ambasadora UNICEF.
Audrey w domu to rodzaj intymnego albumu, barwnego patchworku pokazującego świat aktorki i tych, których kochała najbardziej – jej dzieci, przyjaciół, zwierzęta. To wyrafinowana i piękna opowieść, która rozwija się od śniadania do lunchu, od lunchu do kolacji, od kolacji do przyjęcia w ogrodzie.
Książka, która pozwala nam zajrzeć do domu Audrey
przez dziurkę od klucza.
 

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawie zapowiada się ta książka! Uwielbiam Audrey jako aktorkę, podziwiam jej urodę, klasę i elegancję, a równocześnie pewien urok małej dziewczynki, ale również z opowieści prywatnych o niej wyłania się obraz fascynującej i bardzo ciepłej osobowości.

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.