sobota, 26 maja 2012

Zapowiedzi wydawnicze, czyli ksiażki, które musze mieć:)

Nograd to średniowieczny gród, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała. Wszak jak długo można było czerpać satysfakcję z wiecznie urodzajnych plonów, tanich artykułów na bazarze, pięknej pogody, sprawiedliwych rządów czy zawsze chętnych małżonek.
Wielu wierzyło, że to klątwa. Kara za dawne czyny lub ostrzeżenie przed czymś, co dopiero miało nadejść. Ludziom nie chciało się nawet chodzić do świątyni, bo i po co, a grabieże na gościńcach, jeśli już były organizowane, to raczej z pobudek czysto hobbystycznych.Chytry plan bogoboja Kumara, który miał zachęcić mieszczan do uczęszczania na jego homilie, miłość wojmiła do Aliwii, pogoń kasztelana za sławą oraz rabunek szykowany przez emerytowanych łotrzyków były wydarzeniami, które miały zmienić Nograd raz na zawsze. „Awantura na moście” jako komedia fantasy ma na celu przede wszystkim zapewnić dobrą rozrywkę, ubarwiając nudną i szarą rzeczywistość. Książka jest planowana jako pierwsza część cyklu i ma być niejako satyrą na wieki średnie, świat fantasy, a nawet kwestie wiary i nauki.
Nikki Fife wychodzi z więzienia po odbyciu kary za zamordowanie niewiernego męża. Laurence Fife, wzięty prawnik specjalizujący się w rozwodach, był znany z łóżkowych podbojów, którymi narażał się zdradzanej żonie, zmienianym jak rękawiczki kochankom i ich oszukiwanym mężom. Nikki, niewinnie osądzona, zatrudnia niezależną, młodą i skuteczną detektyw Kinsey Millhone, zlecając jej odszukanie prawdziwego mordercy męża. W trakcie śledztwa Kinsey trafia na kilka nowych, tajemniczych wątków, wplątuje się w płomienny romans ze wspólnikiem zamordowanego i uruchamia lawinę zdarzeń, która pochłania kolejne ofiary, próbując pogrzebać prawdę i dociekliwą panią detektyw.

Sue Grafton to autorka powieści detektywistycznych z pierwszych miejsc listy bestsellerów„New York Timesa”. „A jak alibi” rozpoczyna czarną serię „Alfabetu zbrodni”. Wkrótce ukażą się kolejne tomy kryminalnego abecadła z zabójczo skuteczną Kinsey Millhone: „B jak bezwzględność”, „C jak cisza”, „D jak dłużnik”.
W ciemnym zaułku bostońskiego Chinatown leży precyzyjnie odcięta ostrym narzędziem, niemal amputowana, kobieca ręka. Na dachu sąsiedniego budynku detektywi Jane Rizzoli i Barry Frost odkrywają ciało ofiary z podciętym gardłem – pięknej rudowłosej kobiety w czarnym sportowym ubraniu. Przyczepione do jej ubrania dwa kosmyki srebrnych, prawdopodobnie nienależących do człowieka włosów oraz dwa adresy wprowadzone do systemu nawigacji GPS samochodu ofiary stanowią jedyne tropy, którymi podążają detektywi: Jane Rizzoli i jej partner Barry Frost.



 Inne oblicze Włoch. Inne oblicze kryminału.
Zbliża się Boże Narodzenie. W kamienicy w centrum Parmy ginie stara kobieta. Jej serce pocięto nożem na drobne kawałki. Dochodzenie prowadzi komisarz Soneri, mruk i indywidualista z trudem mieszczący się w ramach policyjnych schematów. Szukając mordercy, będzie zmuszony wrócić do bolesnej osobistej przeszłości. Okaże się przy tym, że nikogo – nawet swych najbliższych – nie znał tak dobrze, jak mu się wydawało.
Nielegalne aborcje, polityka, zadawnione urazy, surowa mentalność górali z apenińskich wsi. Korowód tajemniczych, niekiedy groteskowych postaci, demony przeszłości przyczajone w bramach i zaułkach starego miasta. I gęsta mgła, jaka każdej zimy spowija Parmę. Oto Italia, jakiej nie znamy.
Kryminały, w których rozczytują się Włosi. Lektura obowiązkowa dla miłośników Donny Leon i Andrei Camilleriego.
Jest rok 878. Anglosasi króla Alfreda wyparli wikingów z Wessexu. Uhtred – bohater zwycięskiej bitwy, decydującej o losach królestwa Zachodnich Sasów – wyrusza na północ Brytanii. Chce pomścić przybranego ojca, przed laty zdradziecko zamordowanego przez zaprzysięgłego wroga, hardego duńskiego jarla Kjartana Okrutnego.
Krainy Północy pogrążają się w chaosie wojny domowej. Uhtred, zebrawszy nieliczną drużynę, sposobi się do starcia z nieprzyjacielem kryjącym się za murami niezdobytej twierdzy Dunholm. Jednak los szykuje dla niego wiele niespodzianek – minie dużo czasu, nim zemsta zostanie dopełniona, a walka o rządy nad ziemiami Północy wygrane.Władcy Północy to pasjonująca historia osadzona w realiach wczesnośredniowiecznej Anglii, kraju podzielonego na wiele państewek, rozdzieranego wojnami, gnębionego najazdami wikingów i Szkotów.
Chłodne i ponure zimą Toronto postanowili zamienić na ciepłe, słoneczne Karaiby. Dziennikarka Ann Vanderhoof i jej mąż Steve, dyrektor artystyczny pisma, w którym pracowała, postanowili postawić wszystko na jedną kartę i zrealizować marzenie. Trudności nie przestawały się piętrzyć – skąd zdobyć pieniądze na dwuletni rejs, jak spłacić hipotekę właśnie kupionego domu, czy decyzja o rezygnacji z pracy nie okaże się pochopna? Ale Ann i Steve postanowili zaryzykować… Lazurowy ocean kusił przygodą, a do odkrycia były nie tylko piękne piaszczyste plaże, bujna tropikalna przyroda oraz egzotyczni tubylcy, ale i wspaniała karaibska kuchnia.




Rzym, wiosna 216 roku p.n.e. Legiony wyruszają z Pola Marsowego, aby ostatecznie zmierzyć się z nadciągającym w stronę Wiecznego Miasta Hannibalem. Do walki rusza też świeżo mianowany trybun – młody Scypion. Niestety, rozgrywka, która miała przynieść Rzymianom szybkie i miażdżące zwycięstwo, przeciąga się, a wojsk kartagińskich nie powstrzymuje nawet nadciągająca nieubłaganie zima...
Czytelnik, który wcześniej miał okazję zapoznać sie z początkami wojskowej kariery Africanusa, w drugiej części książki będzie mógł obserwować dojrzewanie młodego człowieka do roli, jaką wyznaczyła mu historia. Kontynuacja epickiej opowieści o wielkich bitwach i namiętnościach, bezkompromisowej walce o władzę i Wieczne Miasto...

 Jesień 1943 roku. Wojna Hitlera i jego III Rzeszy jest już w zasadzie przegrana. W desperackiej próbie ratowania sytuacji Führer postanawia urządzić zamach na Stalina, Roosevelta i Churchilla na konferencji w Teheranie, która ma zdecydować o przebiegu wojny i dalszym losie Niemiec. Ich śmierć ma wywołać chaos w szeregach aliantów i dać czas Niemcom na przygotowanie się do walki. Morderczy plan ma przeprowadzić oddział szturmowy Edelweiss, elitarna jednostka niemieckich strzelców alpejskich. Jej dowódca - pułkownik Stürmer, wie, że misja jest samobójcza, ale nie może odmówić jej wykonania. A do tego muszą najpierw przedostać się przez odcięte od cywilizacji góry Elburs, w których roi się od sowieckich oddziałów, dodatkowo strzeżonych przez najdziksze plemiona górskie, jakie zna człowiek. Zaczyna się śmiertelna zabawa w kotka i myszkę, której rezultat do ostatniej chwili pozostanie nieznany...

8 komentarzy:

  1. Różnorodność w tych zapowiedziach dużą, ale wiedzie prym kryminał.
    Zainteresowały mnie dwie:
    "Pokoje do wynajęcia" i
    "W krainie obfitości mango"

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie książki na pewno mnie zainteresują - oczywiście szczególnie sensacja - pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. "Panowie północy" to książka zdecydowanie wpisująca się moje gusta. Cieszę się też na drugą część "Africanusa", przerwa pomiędzy kolejnymi tomami jest zdecydowanie zbyt długa:)
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Milcząca dziewczyna zapowiada się ciekawie.

      Usuń
    2. Isadora, dokładnie. Też czekam na Panów północy i dlugo za długo na kontynuację Africanusa.

      Usuń
  4. Bardzo ciekawe pozycje, jednak mnie najbardziej zainteresowały: "Dolina zabójców", " Awantura na moście" oraz "A jak alibi". Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  5. dużo interesujących tytułów widzę :)
    coraz trudniej znajdować na wszystkie książki, które by się chciało, wolne środki - pójdę z torbami xD

    OdpowiedzUsuń
  6. Ciekawe. Czekam, aż znajdziesz, przeczytasz i zrecenzujesz te książki

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.