piątek, 28 marca 2014

Zapowiedzi + kryminalny konkurs Wydawnictw NsB...

Ostatnio zrezygnowałam z publikowania zapowiedzi książkowych, szczerze mam lenia koszmarnego, nie chce mi się grzebać, szukać, wybierać, wklejać...podziwiam osoby, które regularnie czynią to na swoich blogach. 
Każda reguła ma jednak swoje wyjątki. Do zamieszczenia niniejszej zapowiedzi przyczyniła się uwielbiana przeze mnie wręcz maniakalnie Donna Leon i jej nowy kryminał ze świetnego, arcyśwyśmienitego weneckiego cyklu wydawanego przez Oficynę Noir sur Blanc..
W dwudziestej już powieści ze znanego i cenionego cyklu komisarz Guido Brunetti zostaje wezwany późną porą na służbę z powodu śmierci starszej samotnej kobiety. Choć na zwłokach są ślady walki, lekarz sądowy stwierdza, że przyczyną zgonu ponad wszelką wątpliwość był zawał serca. Wygląda więc na to, że Brunetti powinien umorzyć śledztwo, bo nie ma żadnej kryminalnej zagadki do rozwiązania. A jednak komisarz nie potrafi pozbyć się uczucia, że ktoś mógł doprowadzić zmarłą kobietę do zawału, że być może stała się ona obiektem gróźb. Rozmowy z małomówną zakonnicą z domu starców, w którym ofiara pracowała jako wolontariuszka, z jej synem  i młodszą sąsiadką nie rozwiewają wątpliwości Brunettiego. Z pomocą wiernego inspektora Vianella i jak zawsze pomysłowej signoriny Elettry komisarz usiłuje dotrzeć do prawdy, aby sprawiedliwości stało się zadość. Wnikliwa i pełna emocji, powieść Po nitce do kłębka jest wspaniałym dopełnieniem cenionego cyklu literackiego, potwierdzając status Donny Leon jako mistrzyni kryminału.

Nakładem tego samego wydawnictwa ukazał się także 1. tom nowego kryminalnego cyklu, dodam kolejnego włoskiego kryminalnego cyklu. Tym razem wydawnictwo zaprasza na wybrzeże toskańskie, do Pinety, do baru „Lume”, w którym rządzi barman Massimo i czterech kłótliwych staruszków. Ich zadaniem będzie naprowadzenie śledztwa magistra komisarza Fusco na właściwe tory. Nowa książka nosi tytuł Gra w ciemno.
KryminałyZ serią powiązane są: nowa strona Zbrodnia w Oficynie i konkurs,szczegóły znajdziecie o tutaj (klik).   
i jeszcze tutaj....Przy okazji czekam niecierpliwie na trzecią nowość Wydawnictwa Noir sur Blanc, a mianowicie powieść Iliji Trojanowa Kolekcjoner światów. Autor, Bułgar wychowany w Kenii, który studiował w Paryżu i Monachium, kilka lat mieszkał w Kapsztadzie, by wreszcie osiąść w Wiedniu, od dziecka był zafascynowany niepokojącą postacią Richarda Francisa Burtona – podążał jego śladami i napisał o nim książkę, która jest „bardzo osobistą próbą zbliżenia się do tajemnicy, bez uchylania jej rąbka.”
 

1 komentarz:

  1. Ostatnio mam ,,fazę'' na inne gatunki literackie, więc na razie nie szukam kryminałów.

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.