czwartek, 16 lutego 2012

Dziś Ty gardzisz Grekiem, jutro ktoś Tobą...

Wiecie, że jedną z moich pasji (chyba największą) jest Grecja i to wszystko co z tym krajem związane- od oliwek i plaż, poprzez kulturę, sztukę, zabytki i ludzi. Dlatego śledzę wszystkie (no prawie:) artykuły i doniesienia dot. tego kraju. Znalazłam w Wyborczej bardzo mądry artykuł, wart przeczytania w kontekście tego co od dłuższego czasu dzieje się w Grecji i jak Grecy są postrzegani i traktowani w świecie.Brawo dla autora za poruszenie tego tematu.
Artykuł tutaj.

 Bardzo mądry artykuł, za który redaktorowi bardzo dziękuję. Od jakiegoś czasu przysłuchuję się polskim pseudo debatom dot. Grecji. I jestem przerażona tym jadem - niektórzy Polacy wpadli w takie samozadowolenie nad sytuacją naszego kraju, samouwielbieniem nad tym, jacy to my jesteśmy mądrzy i wspaniali, że sytuację Grecji komentują jakbyśmy żyli w kraju wszelakiej dobroci= miodem i mlekiem płynącym. I oczywiście ci co krytykują mają ogromną ilość dobrych rad. Od razu zaznaczam, nie uważam,że nie należy krytykować, tylko trzeba krytykować mądrze i konstruktywnie.

5 komentarzy:

 1. Chętnie bym przeczytała. Jest gdzieś może jakiś link?
  Tutaj rosną animozje, podsycane przez tabloidy, ale i Grecy wyjątkowo wrogo w tej chwili traktują Niemców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kliknij wytłuszczony napis "artykuł", otworzy sie artykuł w GW:)

   Usuń
 2. W czasie panującego kryzysu, szuka się kozła ofiarnego odpowiedzialnego za wszystko "co złe", w ten sposób nie przyznając się do własnej cegiełki, dołączonej do takiego stanu. Grecja padła pierwsza - i to jej się najwięcej dostaję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety. Ja nie twierdzę, że Grecy są bez winy- lata super socjalu i 15 tu pensji rocznie robią swoje, ale bez przesady.

   Usuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.