czwartek, 2 stycznia 2014

Warto pomagać...niewidoma Rozalka i inne psiaki proszą o pomoc...Przecinek
Koń
Niewidoma Rozalka


Niewidoma Rozalka prosi o życie!

Życie Rozalki nie było usłane różami. W zasadzie niczym nie było usłane. Było zwyczajnie twarde, dla twardej psiny, bez litości, bez współczucia. Była i jest jednym z tysięcy psów ulicy - nie warto zwracać uwagę, jej śmierć niczego nie zmieni, wręcz byłaby rozsądnym cięciem kosztów.
Niewidomą Rozalkę znajdujemy w schronisku dla psów. Czeka na eutanazję. Nie ma szans na adopcję, na leczenie wiele lat za późno. Złamanego, psiego serca nie uleczy pewnie nic. Takie psy leczy się jednym zastrzykiem - po nim nie ma już nic. 

Spod starego kocyka wystaje mokry nosek, którym niewidoma Rozalka bada teren wkoło. Na łapce wyrósł guz, który bardzo boli. Zagubiona, samotna, nie je od kilku dni. Ma krwistą biegunkę i niewydolność krążenia. W takim stanie zabieramy ją do siebie. Kiedy ją niesiemy, łzy same
napływają. Być u kresu i być tak bardzo samotnym i bezbronnym wobec świata, w którym przeżyło się tyle lat - taki finał ofiarował jej los. 

Prosimy o pomoc w imieniu Rozalki. Potrzebne są fundusze na diagnostykę i leczenie nowotworu, trzeba usunąć kamień nazębny, zakupić specjalistyczne karmy oraz suplementy. Nie wrócimy Rozalce młodości, wzroku ani słuchu. Nie wymażemy cierpienia. Ale możemy zwiększyć komfort jej ostatniej drogi. 

Jeśli chcesz wesprzeć Rozalkę w jej walce, możesz dokonać wpłaty z tytułem "dla Rozalki" na konto 54 1020 5226 0000 6602 0382 1873Rozalka w schronisku


Aktualizacja 18.12.2013
Pierwsza diagnostyka:
Nowotwór Rozalki nie jest złośliwy - guz na łapie będzie usuwany jak jej stan się ustabilizuje. Trzeba będzie również usunąć kilka zębów - z ich powodu Rozalka od wielu dni nic nie jadła. Otrzymała kroplówki wzmacniające, aby nabrać sił i chęci do życia. Po przyjeździe miała krwistą biegunkę wynikającą z kłopotów z jelitami. Przeszła też mikrowylew - to z tego powodu traciła równowagę, nie mogła chodzić i zwyczajnie się przewracała.

Wedle oględzin weterynarza Rozalka została po prostu skopana - ma przesuniętą szczękę.


***

Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!***  

Akcja prowadzona jest na podstawie pozwolenia MAiC nr 343/2013 na prowadzenie ogólnopolskiej zbiórki publicznej. Po wyleczeniu zwierzęcia, nadwyżka środków przekazanych przez darczyńców przeznaczona zostanie na cele określone w tym pozwoleniu oraz  rozliczona zgodnie z powołaną decyzją administracyjną.

***


***

W ramach kampanii Kochaj Mądrze możesz też przesłać paszę, suplementy, szczotki czy kantary. Możesz przyjechać do naszego ośrodka w Wojnowie i pomóc przy opiece nad zwierzętami. Wiele z nich czeka na Twoją pomoc.  Możesz pomóc naszym podopiecznym Adoptując Wirtualnie - http://centaurus.org.pl/konie_do_adopcji_wirtualnej/ Można również Adoptować Realnie -http://centaurus.org.pl/konie_do_adopcji_stacjonarnej/

Koń
Przecinka przejęliśmy w Klinice Weterynaryjnej.


Wbrew pozorom, nie trafił tu na leczenie. Właścicielka została ukarana mandatem przez Straż Miejską za zagłodzenie psa i brak szczepień. Mandat zapłaciła. Psa postanowiła zaszczepić, aby wypełnić nakaz, a kolejno "pozbyć się" problemu. Przecież tylko tym ten zamorzony pies jest..
Radośnie podpisała nam zrzeczenie się praw do psa.

Stan Przecinka jest ciężki. Nie przyjmuje w ogóle pokarmów. Jego wątroba nie pracuje, toteż nie wchodzi w grę podanie leków, które mogłyby go zwyczajnie zabić.

Dostaje kroplówki, preparaty wzmacniające, pożywieniem wymiotuje.

Chcemy zrobić co w naszej mocy, aby sfinansować mu leczenie i sprawić, by jeszcze przy czyimś boku cieszył się życiem, choć nie wiemy, ile mu go pozostało.


Jeśli chcesz i możesz wesprzeć Przecinka w jego walce, możesz dokonać wpłaty
z dopiskiem "dla Przecinka" na konto zbiórkowe PKO BP 54 1020 5226 0000 6602 0382 1873***
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!

***
Akcja prowadzona jest na podstawie pozwolenia MAiC nr 343/2013 na prowadzenie ogólnopolskiej zbiórki publicznej. Po wyleczeniu zwierzęcia, nadwyżka środków przekazanych przez darczyńców przeznaczona zostanie na cele określone w tym pozwoleniu oraz rozliczona zgodnie z powołaną decyzją administracyjną.
***
Regulamin akcji na http://centaurus.org.pl/reg/

***


W ramach kampanii Kochaj Mądrze możesz też przesłać paszę, suplementy, szczotki, legowiska, koce, karmę, obroże czy kantary. Możesz przyjechać do naszego ośrodka w Wojnowie i pomóc przy opiece nad zwierzętami. Wiele z nich czeka na Twoją pomoc. Możesz pomóc naszym podopiecznym Adoptując Wirtualnie - http://centaurus.org.pl/konie_do_adopcji_wirtualnej/ lub  http://psy.centaurus.org.pl/psy_do_adopcji_wirtualnej/ Można również Adoptować Realnie -http://centaurus.org.pl/konie_do_adopcji_stacjonarnej/ lub http://psy.centaurus.org.pl/psy_do_adopcji_stacjonarnej/


Kontakt  

Siedziba:

Fundacja Centaurus
ul. Borelowskiego 53/2
51-678 Wroclaw

Konto statutowe:
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Konto zbiórkowe:
PKO BP 54 1020 5226 0000 6602 0382 1873

Dla wplat z zagranicy:
Swift/Bic code BPKOPLPW
IBANPL15102052260000600202200350

Dla wpłat zza granicy (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w EUR)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w PLN)

Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
www.psy.centaurus.org.pl
mail: psy@centaurus.org.pl


7 komentarzy:

 1. Mozna tez wysłać SMS na nr 74567 o tresci Rozalka, koszt to okolo 5 zl.
  To niewielki gest, ale zawsze to cos.

  OdpowiedzUsuń
 2. Biedne psiurki :( z niektórych ludzi to są świnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie obrażaj proszę tych sympatycznych zwierzaków, jakimi są świnki.

   Usuń
 3. Trochę mi oczy zwilgotniały...
  Idę udostępnić post na FB,

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.