poniedziałek, 10 września 2018

Biblia diabła - Leszek Herman

Wydawnictwo Muza, Moja ocena 5,5/6
Biblia diabła to 3. tom świetnej serii Sedinum, której autorem jest Leszek Herman. Cykl zachwycił mnie już od 1. tomu i ten zachwyt nadal trwa.

Biblia diabła to bardzo dobra książka.Tym większe jest moje pozytywne zaskoczenie, iż nie ukrywam, spodziewałam się ostro naciąganej historyjki i zastanawiałam się, jak daleko autor popłynie na sporej skądinąd ilości stron. 
Tom 1. i 2. serii były mistrzowskie, ale co można wymyślić, jak utrzymać poziom w tomie 3.? Sami przyznacie, iż dla większości pisarzy to sztuka wręcz nie do osiągnięcia. Stąd moja obawa o poziom i ew. naciąganie 3. tomu. Na szczęście moje obawy się nie sprawdziły. I w tej książce od lektury trudno się oderwać (nie ma w tym stwierdzeniu ani grama przesady) to dodatkowo niecierpliwie odwraca się kolejne kartki i zanim się czytelnik obejrzy..już jest koniec....niestety.
Właściwie nie wiem co napisać o treści, fabule. W książce tyle się dzieje (i to już od 1. rozdziału), że trudno to nawet w skrócie opisać. Nadmienię tylko, iż ponownie chodzi o wielką historyczną tajemnicę, czarownice (tak, takie autentyczne) i czarny marsz (tak, ten współczesny sprzed kilku miesięcy). Dodatkowo mamy ogromna porcję historycznych zagadek i morderstwa z poćwiartowanymi zwłokami zatopionymi w kanale Odry, ot tak w pakiecie :). 

Akcja, jak to u Hermana, prowadzona jest błyskawicznie, arcyciekawe wątki przeplatają się ze sobą, wstawki historyczne wplecione w fabułę są świetne, a całość lepsza niż u Dana Browna.  
Pędu opowieści dodają krótkie rozdziały oraz sceny tak opisane, iż zdają się rozgrywać przed oczyma czytelnika. 
Gorąco zachęcam do lektury całego cyklu. Świetne, dopracowane, trzymające w napięciu książki. Liczę, iż na tom 4. nie trzeba będzie długo czekać. 
 

3 komentarze:

  1. Czuję się zachęcona do lektury, jednak zacznę od początku. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Czuję się zachęcona do lektury, jednak zacznę od początku. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie słyszałam o tym cyklu, ale na pewno będę mieć go na uwadze...

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.