piątek, 12 stycznia 2018

Oświadczyny - Tasmina Perry

Wydawnictwo Kobiece, Moja ocena 5/6
Po trudnej książce, którą przedwczoraj zrecenzowałam, szukałam lektury lekkiej, łatwej, dającej wytchnienie. Czytając opis na okładce czułam, że Oświadczyny będą taką lekturą. I nie zawiodłam się.
Tasmina Perry napisała wspaniałą, czarującą, będącą swoistym balsamem na duszę opowieść.
Akcja toczy się na dwóch płaszczyznach czasowy - współcześnie w Londynie i Nowym Jorku oraz tuż po II wojnie światowej w Londynie, Francji.
Bohaterkami są kobiety i miasta :Amy z zamiłowania tancerka usiłująca zrobić karierę, ale na razie ledwo wiążąca koniec z końcem;
Georgia, którą poznajemy współcześnie, gdy jest nobliwą starszą panią i tuż po wojnie, gdy jest młodziutką dziewczyną, której świat wali się na głowę.
Georgia zabiera Amy w podróż, a może jest odwrotnie? Zależy, jak na to spojrzeć. Jest to podróż zarówno z jednego miasto do drugiego, jak i podróż w czasie, ale także podróż w poszukiwaniu innego ja i tego co naprawdę w życiu ważne.
Płaszczyzny czasowe, obyczaje, miasta, uczucia, opowieści przeplatają się ze sobą tworząc bardzo ciepłą, ciekaw opowieść, którą czyta się w mgnieniu oka.
Co się wydarzy, gdy w magicznym okresie Bożego Narodzenia zetkną się ze sobą dwie niezwykłe kobiety, z których każda ofiaruje tej drugiej coś niezwykle cennego?
 
Niby fabuła banalna, niby taka z jaką spotkałam się już wiele razy, a jednak Oświadczyny są wyjątkową książką. Nic dziwnego, iż od kilku tygodni książka znajduje się w czołówce listy z napisem książki dla kobiet.
Gorąco zachęcam do lektury. Oświadczyny czyta się wspaniale, lekko, z uśmiechem na ustach, a po odłożeniu książki na półkę w sercu i głowie pozostaje tylko ciepło i sama pozytywna energia. Tym samym jest to doskonała książka dla kobiet  na trudne momenty, których od czasu do czasu doświadcza każda z nas.

 

3 komentarze:

  1. Jestem ciekawa tej książki i myślę, że wkrótce po nią sięgnę. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam wrażenie, że lubisz książki, których bohaterami są... miasta. Lubię czytać powieści, dziejące się w miejscach, które znam. Wspólnie z bohaterami przemierzam wtedy uliczki, rozglądam się i wiem, co widzą.

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.