piątek, 10 listopada 2017

Oskarżenie - Remigiusz Mróz

Wydawnictwo IV Strona, Moja ocena 5,5/6
Oskarżenie to 6. tom rewelacyjnej serii, którą roboczo nazywam Chyłka& Zordon.
Twórczość Mroza wzbudza różnorodne opinie od uwielbienia po niechęć i strach, iż autor nagle wyskoczy nagle z lodówki :). Ja znajduję się blisko uwielbienia, choć potrafię dostrzec pewne wady konkretnych książek ...no tak mi się przynajmniej wydaje.
Jedyna seria książek tego autora, która nie przypadła mi do gustu to trylogia z komisarzem Forstem. Doczytałam do połowy 2. tomu i dałam sobie spokój.
Chyłka& Zordon to inna sprawa :)

Bohaterami jest dwoje prawników - aplikant adwokacki Kordian o wdzięcznej ksywie Zordan i jego o x lat starsza patronka Joanna od nazwiska przez wszystkich zwana czule Chyłką. Oboje niezwykle przypadli mi do gustu, a Chyłka w szczególności. Kobieta torpeda, z niewyparzonym językiem, jadąca chyba na turbo doładowaniach (albo to efekt zjadania gigantycznych porcji krwistego mięsa). Polubiłam ją niezmiernie i wiernie jej kibicuję. 
Żal, jak rozpoczyna się tom 6. Myślałam, że jednak się uda :( Autorze, nie jestem zadowolona.
Akcja ewoluuje. W tej części poważne kłopoty ma Zordon. Grozi mu wieloletni wyrok za terroryzm. Więcej o fabule nie napiszę, żeby nie zdradzać ani jednego szczegółu.  
Napisze tylko, iż pozostająca na wolności Chyłka musi zmierzyć się z zagrożeniami z wielu stron. Chodzi tu o zagrożenie ze strony tzw. stróżów prawa, jak i dawnego wroga nr. 1. 
Fabuła 6. tomu jest wyjątkowo agresywna, trudna (wszak każdy czytelnik serii zżywa siew  pewien sposób z bohaterami i trudno patrzeć, jak zło ich dopada), wymagająca myślenia i skupienia. Przy tym muszę przyznać, iż to jeden z lepszych tomów. Mróz się wykazał.  
Atutem jest zawrotne tempo akcji, cały czas pojawiające się nowe kwestie, które zostają zręcznie doprowadzone do końca oraz powiązania z tym co dzieje się w naszym kraju teraz, co działo się kilka miesięcy temu. Bardzo dobry, aktualny i oby nie proroczy tom. 
Zakończenie bardzo dobre. Polecam i czekam na 7. tom.  Jestem przekonana, iż obecna sytuacja w naszym kraju dostarczy autorowi wiele tematów na dużą ilość części serii.

 

7 komentarzy:

 1. Ależ mam zaległości, bo ja dopiero czekam na zamówioną "Kasację", ale spokojnie, niespiesznie dam radę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja niestety wciąż nie zabrałam się za pierwszy tom. Aż wstyd ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle się słyszy o tym autorze, a ja nadal nie zapoznałam się z jego twórczością. Mam na półce kilka jego książek, chyba czas to nadrobić. ;)


  http://czytam-wszystko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem przywiązana do tej serii, chociaż wiesz, że nie oszczędzam jej również, zastanawiam się czy kupić w Biedrze czy sobie zamówić :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tę serię! <3 Niedawno czytałam "Oskarżenie" i uważam, że jak zawsze książka super, ale jakoś pierwszy raz gubiłam się w przedstawionej zagadce...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam jeszcze 2 tomy nim dotrę do tej części, ale w końcu nadrobię zaległości ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie się czyta Mroza, aczkolwiek nie rzuca na kolana... Oskarżenie wciąż przede mną;)

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.