piątek, 23 sierpnia 2019

Zapowiedź...

13.11.2019 nakładem Wydawnictwa Vesper ukaże się nowa, zmieniona, rozszerzona wersja znanej powieści Artura Urbanowicza Gałęziste.
Książka, wydana pierwotnie w 2016 roku, w ramach self publishingu, już wówczas zyskała uznanie fanów literackiego horroru, czego wyrazem były liczne pozytywne recenzje oraz wyróżnienie czytelników w plebiscycie Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. 
Jednak nie da się ukryć, że książka miała swoje wady, typowe dla "nieopierzonych debiutantów". Autor popracował nad tekstem. Gałęziste zostało mocno przeredagowane, autor usunął zbędne dłużyzny, napisał na nowo większość dialogów, inaczej poprowadził niektóre wątki, poprawił tekst stylistycznie i językowo. 
Do tego została odświeżona oprawa graficzna, a książka uzupełniona dodatkowo o bardzo klimatyczne ilustracje Michała Loranca. Całość dopełni posłowie dr Krzysztofa Grudnika - literaturoznawcy, krytyka literackiego i tłumacza. 

Gałęziste...Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz… i w co do tej pory wierzyłeś. 
Jest taki dom, w którym nie chciałbyś spędzić nocy. Z jakiegoś powodu ciemność w nim jest inna. Jeszcze bardziej złowroga niż gdziekolwiek indziej. 
Jest takie jezioro, w którym mieszkają nieumarli. Ich przewaga nad Tobą jest prosta – oni nie potrzebują nabierać powietrza. 
Jest taki demon, o którym wolałbyś nie wiedzieć. Niematerialne uosobienie zła, przed którym nie sposób uciec. 
Jest takie miejsce, w którym znajdziesz ten dom. Miejsce, które skrywa też to jezioro, miejsce, w którym ten demon był od zawsze. To las. Las, w którym za nic w świecie nie chciałbyś się zgubić. Kiedy już raz do niego wejdziesz, nie pozwoli Ci wyjść. 
Jest taka historia, której nie chciałbyś poznać. Opowieść, która Cię zaintryguje, zaskoczy i przerazi do szpiku kości. Powieść grozy na baśniowych ziemiach Suwalszczyzny, z zaskakującym zakończeniem godnym mistrzów gatunku.
Odważysz się?


1 komentarz:

  1. Również będę czytała tę książkę. Uwielbiam książki tego autora. 😊

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.